Maros megyében már a tanév kezdetekor startol az országos tej-kifli program.
2015. szeptember 08., 16:312015. szeptember 08., 16:31
Amint arról Szabó Árpád, Maros Megye Tanácsának alelnöke tájékoztatott, lejárt a megyei közbeszerzési eljárás, megkötötték a szerződéseket azokkal a cégekkel, amelyek a megye tanintézményeibe a tej- és péktermékeket biztosítják majd.
„A tejtermékeket a Friesland tejfeldolgozó gyár szállítja, a péktermékek pedig a szászrégeni Granpan Dor cégtől jutnak el a tanintézetekbe. Nem lesz csúszás, hétfőtől már kapják a gyerekek a tejet és a kiflit” – jelentette ki a megyei tanács alelnöke.
Azt is elmondta: a 2015–2016-os tanév 177 iskolai napból áll, ennyi napra szerződtek az illető cégekkel. A tejtermék esetében a szerződés összértéke 6 482 909 lej, a péktermékekért pedig 3 838 102 lejt kell fizetni. A program keretében a gyártók naponta szállítják 25 km-es körzetben a tejet, kiflit, 50 km-es körzeten belül hetente kétszer, az 50 km-t meghaladó távolságok esetében a szóban forgó településekre pedig heti egy alkalommal szállítják ki a termékeket.
Az iskolatej-kifli programban az óvodások és az általános iskolások részesülnek, ez Maros megyében összesen 62 079 gyereket érint.
Tizenegy házkutatást tartottak a Maros megyei rendőrök csütörtök hajnalban Marossárpatakon, fatolvajok után nyomozva. Négy férfit vettek őrizetbe, egyikük csak 17 éves.
Körlevélben szólítja fel a marosvásárhelyi városháza a szakigazgatóságok és a hivatalhoz tartozó közintézmények vezetőit, hogy március 9-ig közöljék, hány alkalmazottjuktól tudnak megválni, a nemrég megjelent megszorítási intézkedéseknek megfelelve.
A dicsőszentmártoni hivatásos tűzoltókat Désfalvára riasztották szerdán este. Egy lakóház gyulladt ki.
Húsz éve lehet minden tavasztól késő őszig megfigyelni a gólyák életét webkamera segítségével a Maros megyei Sáromberkén. Március 4-én újraindult az élő közvetítés, két kamerán is lehet figyelni, mikor érkeznek a madarak.
Eltűnt egy 13 éves, a Maros megyei gyermekvédelem által családjából kiemelt lány kedden Marosvásárhelyen. A rendőrség a lakosság segítségét kéri a megtalálásához.
A téli szünet után újranyitott az erdőszentgyörgyi Rhédey-kastély és új kiállítási tárgyat is megcsodálhatnak mindazok, akik betérnek a szépen karbantartott épületbe.
Több helyszínen, három napon keresztül ünnepelheti a marosvásárhelyi magyarság az 1848–49-es forradalom és szabadságharcot kitörésének 178. évfordulóját, hiszen idén az eddiginél színesebb programokkal készülnek a civil szervezetek.
A befizetett helyi adókból legtöbb ezer lejt térít vissza a marosvásárhelyi városháza a fogyatékossággal élőknek a hétfőn megjelent határozattervezet szerint, amit a testületnek el kell fogadnia, majd a prefektusi hivatalnak jóvá kell hagynia.
Gázpalack robban fel a Maros megyei Szénaverősön, egy nő égési sérüléseket szenvedett.
A város ipari területére száműzné a szerencsjáték-termeket Kovács Mihály Levente, Marosvásárhely alpolgármestere, miután a kormány felhatalmazza a helyi önkormányzatokat a szerencsejáték-szervező cégek engedélykérelmének elbírálására.
szóljon hozzá!