Vitát szült a marosvásárhelyi önkormányzat képviselő-testületének csütörtöki ülésén a két alpolgármester által előterjesztett, 250 kerékpár megvásárlásáról szóló határozattervezet, amelyet végül néhány tartózkodással, de elfogadtak.
2015. február 26., 17:332015. február 26., 17:33
A szavazásra bocsátás előtt Claudiu Maior ülésvezető a polgármester kérését tolmácsolva azt javasolta, hogy a határozattervezetbe kerüljön bele, hogy csak azután vásárolják meg a kerékpárokat, miután elkészül a Víkendtelepet az Aranykakassal és azt a Ligettel összekötő kerékpárút. „Ez a kerékpárút augusztusig kész lesz” – nyilatkozta Maior.
Bakos Levente szerint a kerékpárút elkészültét nem kell a biciklik megvásárlásához kötni, hiszen elsősorban a turisták bérelnek majd kétkerekű járműveket, hogy azzal közelítsék meg a főtéren, illetve annak környékén levő látványosságokat, vagy akár a Somostetőt.
Józsa Tibor azt nehezményezte, hogy a kezdeményezők nem fordítottak elég figyelmet a turisták és marosvásárhelyiek biztonságára, hiszen egyetlen szó sem esik arról, hogy ki fogja ezeket a kerékpárokat karbantartani, ellenőrizni, ki fog a használók biztonságáért felelni. „Több olyan szakemberrel beszéltem, akik kerékpárkölcsönzéssel foglalkoznak, s felhívták a figyelmem arra, hogy a bérelhető kétkerekűek karbantartása nem egyszerű dolog, szakemberekre van szükség, arról nem beszélve, hogy elég gyakoriak a lopások, rongálások. Nem elég 250 biciklit vásárolni, azokat ki is kell használni” – fogalmazott a képviselő.
Claudiu Maior ülésvezető többször elmondta, csodálkozik az RMDSZ-es önkormányzati képviselők akadékoskodásán, ugyanis az RMDSZ tíz éve kéri a kerékpárutak megépítését, s a 250 bicikli megvásárlása nagy előrelépés lenne a környezetkímélő és költséghatékony közlekedés népszerűsítésében.
Végül a határozatba nem került be Florea kérése, de beiktatták, hogy július elsejéig elkészítik a kerékpárok bérléséről, karbantartásáról és a kölcsönzés mikéntjéről szóló szabályzatot, azt újra szavazásra bocsátják, és közben meghirdetik a versenytárgyalást a városban és erdőben is használható kerékpárok megvásárlására. Szavazáskor hárman tartózkodtak: Bakos Levente, Józsa Tibor és Törzsök Sándor.
Gyerekzsivaj, viaszos kesicék és két pelyhes kiscsibe – nagycsütörtökön a régi hagyományok jegyében, közösen írták meg húsvéti tojásaikat a marosvásárhelyi Gecse utcai református gyülekezet tagjai.
Fennállásának 170. évfordulóját ünnepli a marosvásárhelyi Stefánia Napköziotthon, ehhez a különleges alkalomhoz a közösséget is bevonnák: régi fotókat keresnek a jubileumi kiállításhoz.
Napirendre került a játéktermek korlátozása vagy kitiltása. Marosvásárhelyen már készül a tervezet, Koronkán teljes tiltásról szavazhatnak, Nyárádszeredában még mérlegelnek, Szászrégenben pedig a lakók egyértelműen az elköltöztetés mellett álltak ki.
A Maros megyei Uzdiszentpéter polgármestere az egyik őrizetbe vett gyanúsított a három közül, akiket előállítottak húsz házkutatást követően egy áramlopást felgöngyölítő rendőrségi akció során – értesült igazságügyi forrásokból az Agerpres hírügynökség.
Őrizetbe vettek három férfit egy áramlopást felgöngyölítő rendőrségi rajtaütés után Maros megyében, ahol húsz házkutatást tartottak csütörtökön.
Rendőröket riasztottak egy összetűzéshez csütörtök este a Maros megyei Felsőrépán, de nemhogy csillapodott volna a helyzet, hanem még inkább eldurvult.
A hosszú és kihívásokkal teli út után a gólyák egy része visszatért országunkba. A sáromberki, webkamerával megfigyelt két fészek sem maradt üresen – derült ki a gólyákat megörökítő felvételekről, amelyeket a Milvus Csoport tette közzé.
A Maros megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatósághoz fordult a rendőrség annak a két dicsőszentmártoni kislánynak az ügyében, akiket az eltűnésük után egy nappal találtak meg.
Megnyílt a húsvéti termelői vásár Marosvásárhely főterén, ahol helyi finomságokat, kézműves portékákat, horgolt nyuszikat és díszített tojásokat kínálnak. A vásár csütörtök estig várja a látogatókat naponta 10 és 19 óra között.
Tűzoltói beavatkozásra volt szükség kedden Marosvásárhelyen, egy oktatási intézményhez tartozó műhelyben, ahol a helyiség füsttel telt meg.
szóljon hozzá!