
Az infláció 5,1 százalékos mértékével emelkednek a helyi adók Csíkszeredában
Fotó: Pinti Attila
Kivártak az utolsó percig, soron kívüli ülésen döntöttek Csíkszeredában is a 2023-as évre vonatkozó helyi adók és illetékek mértékéről, amely szerint az infláció 5,1 százalékos értékéhez igazítják az adók mértékét.
2022. december 27., 11:192022. december 27., 11:19
2022. december 27., 19:592022. december 27., 19:59
Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere a helyi önkormányzati képviselők keddi rendkívüli ülésén elmondta:
Ennek alapján marad a régi rendszer, az infláció mértékéhez igazítják az adók mértékét.
Rodica Ţiriac, a csíkszeredai polgármesteri hivatal adó- és illetékosztályának vezetője szintén említést tett arról, hogy július 15-én jelent meg az a kormányrendelet, amely fejre állította az épületek megadózását. Mint fogalmazott:
Öt hónapon át várták, hogy ezt a rendeletet hatályon kívül helyezzék. Ez a napokban történt meg, így visszatérhettek a régi adózási rendszerre. Ez a magyarázat arra, hogy miért csak most kerülhetett napirendre a helyi önkormányzat határozata.
Ţiriac elmondta azt is, hogy az adó mértékét meghatározó értékek nem változnak a tavalyihoz képest. Mindössze annyi, hogy
Ugyanakkor azoknak, a jogi személyeknek akiknek lejár az ingatlanjuk felértékelése, újra fel kell értékeltessék, így esetükben is változhat az adó mértéke. További változás, hogy a 12 tonnás, vagy annál nagyobb súlyú teherautók adózási mértéke növekedett, az euró árfolyamához kötik.
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
szóljon hozzá!