
A fogorvosi rendelőt külön rendelet szabályai szerint kell felszerelni
Fotó: Beliczay László
A fogorvosi rendelő felújítása már megtörtént, két hét múlva a speciális fogorvosi szék is megérkezik, aminek beszerelése után elindítják az iskolások számára kezdeményezett ügyeletet Székelyudvarhelyen. Az ügyelet működtetéséhez szükséges költségvetést az önkormányzat két határozattal is kibővítette.
2022. november 01., 11:262022. november 01., 11:26
2022. november 01., 12:012022. november 01., 12:01
Nemsokára elindul a diákok számára kezdeményezett fogorvosi ügyelet Székelyudvarhelyen, eddig három szakembert sikerült alkalmazni, viszont az ügyelet elindítása után a számuk szükség szerint bővülhet.
A két ügyeletes orvos mellett egy asszisztensi állásra is sikerült személyzetet alkalmazni.
A Villanytelep utcában létesülő rendelőt sikerült teljesen felújítani, korszerűsítették a vízvezetékrendszert, átfestették a létesítményt és a padlót is felújították. Két héten belül a speciális fogorvosi szék is megérkezik, amelynek beszerelése után elindítják az ügyeletet.
Az önkormányzat még két határozattervezetet fogadott el a legutóbbi soros tanácsülésen, az egyik magában foglalja projekt költségvetésének bővítését, ennek értelmében 30 ezer lejt csoportosítottak át az ügyelet létrehozásához és fenntartásához.
A másik határozat egy támogatás elfogadását tartalmazta, eszerint a Melinda Instal vállalat 6500 lejjel egészítette ki a fogorvosi ügyelet elindításához szükséges költségkeretet. Ezt a prefektúra engedélyezése után tudják jóváhagyni.
A fogorvosi ügyelet programja még nincs véglegesítve.
A szerencsejáték-termek működésének engedélyezését önkormányzati hatáskörbe utaló sürgősségi kormányrendelet tisztázását kéri a Brassó megyei prefektustól Barcarozsnyó polgármestere.
Együtt a nemzet! Gyarapodó Erdély címmel készült összegző kiadvány azokról az eredményekről, amelyeket az erdélyi magyar közösség és a magyar kormány az elmúlt másfél évtizedben közösen ért el. A kiadványt az erdélyi magyar családokhoz is eljuttatják.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt csütörtökön 6 óra 1 perckor Buzău megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Idén februárban 4,68 millió nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 9978-cal kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2780 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) csütörtökön közzétett adataiból.
Az év második felében stabilizálódni fog az infláció, addig azonban még érezhetők lesznek a gazdasági visszaesés hatásai – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan kormányfő.
Tűz ütött ki szerda este egy nagyszebeni tömbházlakásban; egy ember súlyosan megsérült, újraélesztésre volt szükség.
A kormány a csütörtöki ülésén rendeletet fogadhat el a földgáz árának ideiglenes korlátozásáról – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
szóljon hozzá!