
Meg kell húzni a nadrágszíjat a Hargita megyei önkormányzatnál is. Valakiknek pakolniuk kell a soron következő leépítések miatt. Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Létszámcsökkentésről és átszervezésről kellett dönteni, e hónap vége volt a kormány által előírt határidő. Júniusi ülését tartotta pénteken Hargita Megye Tanácsa.
2024. június 28., 18:012024. június 28., 18:01
A hivatali állások számát tíz százalékkal kell csökkenteni, ezt írja elő 2023 októberében megjelent, 296-os számú törvény és a 127-es számú sürgősségi kormányrendelet. „A kormány által előírt létszámcsökkentés és átszervezés végrehajtásának határideje ehónap vége” – közölte Hargita Megye Tanácsának sajtóosztálya. Hozzátették, hogy
Mint elhangzott, az alintézmények átszervezését teljesen az alintézményekre bízták. Az átszervezés alól mentesült Hargita Megye Tanácsának Barlangi- és Hegyimentő Közszolgálata, valamint a lakosság-nyilvántartó hivatal.
Az átszervezésről szóló döntés főként a kulturális alintézményeket érinti. Borboly Csaba, Hargita Megye Tanácsának elnöke szerint
Az intézmény közleménye szerint egymillió lejt a Hargita Integrált Hulladékgazdálkodási Rendszer társulásnak, a Nagyhagymás Fejlesztési Társulás tagdíját növelték 54 ezer lejre, 392 ezer lej tagdíjat szavaztak meg Hargita Megye Vidékfejlesztési Egyesületének, valamint 123 ezer lejt a Regiovest Szent László Kistérségi Egyesületnek hagytak jóvá.
Megszavazták még a Hargita megyei régészeti ásatások programot, amelyhez Hargita Megye Tanácsa 50 ezer lejjel járul hozzá idén.
Székelyudvarhelyen a Haáz Rezső Múzeummal van ilyen együttműködés, Énlakán a római kori erődnél dolgoznak többek között a székelykeresztúri Molnár István Múzeummal közösen, Gyergyószentmiklóson pedig a Tarisznyás Márton Múzeummal vannak partnerségben.
A hatszázalékos adóvisszaosztásból 117 ezer lejt a csíkrákosi Cserei Mihály Gimnázium padlózatának javítására szavazott meg a testület. 250 ezer lejt pedig a kissolymosi óvoda javítására.
Medvetámadás történt hétfőn délben Nyomáton, egy kilométerre a falutól. A juhait mentő gazdát leütötte a nagyvad, a kutyák kergették el a medvét.
Három Hargita megyei város polgármestere több mint 10 ezer aláírást adott át Bukarestben a miniszterelnök kancellárjának hétfőn, amelyben arra kérték, tegyék lehetővé az önkormányzatoknak, hogy még ebben az évben csökkenthessék az adókat.
Románia az elmúlt évtizedek legsúlyosabb oltási válságával küzd: a gyermekek körében jelentősen csökkent az átoltottság a fertőző betegségek elleni vakcinákkal – hívta fel a figyelmet a Mentsük meg a Gyermekeket romániai szervezete.
A helyi ügyintézést segítő alkalmazás és különböző digitalizációs megoldások fejlesztésének finanszírozására közösen pályázott Székelyudvarhely és Gyergyószentmiklós. A múlt évi áfaemelés miatt módosítani kellett projekt költségeit.
Magyarország támogatja az Egyesült Államok ukrajnai béketörekvéseit – hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a Marco Rubio amerikai külügyminiszterrel tartott sajtótájékoztatóján hétfőn Budapesten.
A meteorológusok előrejelzése szerint csütörtök reggelig hideg időre, csapadékra, jegesedésre és heves szélre lehet számítani országszerte.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Páva, aranyfácán, törpe kacsa és még sok kisállat lesz megtekinthető a csíkszentkirályi sportcsarnokban február 20-22. között. A kiállítást a Csikszeredai HOBBY Kisállattenyésztők Egyesülete szervezi.
1 hozzászólás