Hirdetés
Hirdetés

Lemondott Maros megye prefektusa a bárdosi embertelenség nyomán

•  Fotó: Rab Zoltán

Fotó: Rab Zoltán

Bejelentette szerdán lemondását Mara Togănel, Maros megye prefektusa a marosbárdosi gondozási központban történt súlyos visszaélések nyomán – írja az Agerpres hírügynökség.

Székelyhon

2023. augusztus 02., 19:032023. augusztus 02., 19:03

Mara Togănel azt írta a Facebookra, embertelennek és tragikusnak tartja és teljes mértékben elítéli azt, ami a marosbárdosi gondozási központban történt, és úgy véli, hogy a vétkeseknek felelniük kell.

Idézet
A borzasztó eset miatt kialakult helyzetben úgy döntöttem, visszaadom Maros megyei prefektusi megbízatásomat

– olvasható a bejegyzésben. Togănel hozzáteszi, a marosbárdosi központ gondozottjai egy olyan bűnszervezet áldozatai, amelynek működése az egész ország területére kiterjedt. Ugyanakkor reményét fejezte ki, hogy valamennyi elkövetőt büntetőjogi felelősségre vonják, és hasonló esetek nem történnek meg a jövőben.

Hirdetés

A lemondott prefektus hozzátette, hogy az általa vezetett intézmény még a voluntari-i idősotthon ügyének kirobbanásakor „idejében meghozta a helyes intézkedéseket”.

korábban írtuk

Háromszékiek is voltak a bárdosi horror-öregotthonban
Háromszékiek is voltak a bárdosi horror-öregotthonban

Folytatódnak a kivizsgálások a Marosbárdos faluban (Marosszentanna községben) működtetett, magánjellegű öregotthon ügyében. A létesítményben tizenhét háromszéki illetőségű személy is volt elhelyezve.

A DIICOT július 28-i közleménye szerint a szombaton őrizetbe vett három személy 2020-ban egy emberkereskedelemre szakosodott bűnszervezetet hozott létre.

Idős vagy fogyatékkal élő személyek kizsákmányolásából jutottak anyagi haszonhoz

úgy, hogy az egyesület pénzösszegeket kapott a szociális felügyelettől vagy a hozzátartozóktól az áldozatok szakszerű ellátásáért. A pénz javát a bűnszervezet a saját céljaira használta fel. Az ügyészek szerint az egyesület által működtetett intézményekben elhelyezett

idős vagy fogyatékkal élő személyek embertelen és megalázó bánásmódban részesültek.

Fizikai és lelki bántalmazásnak vetették alá őket, korlátozták a szabadságukat, nem kaptak megfelelő orvosi ellátást, és nem biztosították számukra megfelelő higiéniai körülményeket. Július 27-én

öt fogyatékkal élő gondozottat az alagsorban, építési törmelékek között, piszkosan és alultáplált állapotban találtak, fekáliával és vérrel szennyezett matracokon feküdtek.

Két súlyos állapotban lévő embert pedig egy 3 négyzetméteres, levegőtlen, sötét szobában helyeztek el a fenntartók; az áldozatok nem tudtak kommunikálni környezetükkel – tájékoztatott a DIICOT.

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 11., csütörtök

Felmérés: a romániaiak úgy gondolják, hogy másoknál jobban ki tudják szűrni a hírekben a hamis információkat

A romániaiak több mint fele biztos abban, hogy a biztonságról vagy háborúról szóló hírekben meg tudja különböztetni a valós információkat a hamisaktól – derül ki az Informat.ro és az INSCOP Research csütörtökön ismertetett felméréséből.

Felmérés: a romániaiak úgy gondolják, hogy másoknál jobban ki tudják szűrni a hírekben a hamis információkat
Hirdetés
2026. június 11., csütörtök

Kisebb forgalmú cégek tevékenységét is elismeri ezentúl a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara

Módosította a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara a vezető vállalkozások díjazási rendszerét, abból a meggondolásból, hogy egyes mutatók alapján sok cég eddig kizáródott a versenyből.

Kisebb forgalmú cégek tevékenységét is elismeri ezentúl a Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara
2026. június 11., csütörtök

A munkaügyi miniszter szerint összehangolt félretájékoztatás zajlik a közalkalmazotti bértörvénnyel kapcsolatban

Összehangolt félretájékoztatási kampány zajlik a Facebookon az új közalkalmazotti bértörvény tervezetével kapcsolatban – állapította meg csütörtökön Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.

A munkaügyi miniszter szerint összehangolt félretájékoztatás zajlik a közalkalmazotti bértörvénnyel kapcsolatban
2026. június 11., csütörtök

Nem támogatja Tomac kormányának beiktatását a PNL

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának beiktatását – jelentette ki csütörtökön Ilie Bolojan.

Nem támogatja Tomac kormányának beiktatását a PNL
Hirdetés
2026. június 11., csütörtök

Több százezer eurót találtak egy körözött férfi autójában a karosszériaelemek mögé rejtve

Elfogtak a hatóságok egy nemzetközi körözés alatt álló ukrán állampolgárt a Calafat-Vidin híd díjfizető állomásának közelében, aki több mint 300 ezer eurót rejtett el egy kisbuszban.

Több százezer eurót találtak egy körözött férfi autójában a karosszériaelemek mögé rejtve
2026. június 11., csütörtök

Továbbra is gyakoriak a medveriasztások Hargita és Maros megyében

Medve ólálkodott Marosszentgyörgyön, Hargita megyében pedig néhány órán belül több Ro-Alert figyelmeztetést is kiadtak.

Továbbra is gyakoriak a medveriasztások Hargita és Maros megyében
2026. június 11., csütörtök

Eugen Tomac szerint folytatni kell a Bolojan-kormány jó kezdeményezéseit

Eugen Tomac csütörtökön kijelentette, hogy folytatni kell a Bolojan-kormány „jó kezdeményezéseit”, ugyanakkor sokkal világosabban kell kijelölni Románia közpolitikai prioritásait.

Eugen Tomac szerint folytatni kell a Bolojan-kormány jó kezdeményezéseit
Hirdetés
2026. június 11., csütörtök

Eljuttatja a kormányprogramot a pártoknak Eugen Tomac, hogy utána újra tárgyalhasson velük

Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök közölte, hogy csütörtök folyamán eljuttatja a pártokhoz a parlament elé terjesztendő kormányprogramot, és újabb konzultációt kezdeményez velük.

Eljuttatja a kormányprogramot a pártoknak Eugen Tomac, hogy utána újra tárgyalhasson velük
2026. június 11., csütörtök

Pénzt, telefont és autót is elloptak egy udvarhelyszéki férfitól

Őrizetbe vett két férfit a rendőrség, miután egy 68 éves férfi otthonából pénzt és telefont, az udvarról pedig egy személyautót tulajdonítottak el – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.

Pénzt, telefont és autót is elloptak egy udvarhelyszéki férfitól
2026. június 11., csütörtök

Otthonuk kertjében találkozott a medvével két kisgyerek Lövétén

Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.

Otthonuk kertjében találkozott a medvével két kisgyerek Lövétén
Hirdetés