
Helyben készül minden termék, a vásárló ízlésére alakítva. Archív
Fotó: Haáz Vince
Harmadik alkalommal szerveznek Street Food Fesztivált Marosvásárhelyen, és három újdonsággal rukkoltak elő a szervezők.
2019. június 14., 13:432019. június 14., 13:43
2019. június 14., 13:452019. június 14., 13:45
Noha a Street Food Fesztivált nem lehet a régi piactereken lévő sátoros lacikonyhákhoz hasonlítani – hiszen igazi ínyencségek és különlegességek is készülnek a utánfutókban kialakított csodakonyhákban –, azért a szemünk előtt készül el a sok finomság, és ott helyben el is lehet fogyasztani.
Marosvásárhelyen a Vársétányon pénteken déltől vasárnap estig lehet szétnézni, falatozni a fesztiválon. Cristina Manoilă szervezőtől megtudtuk, hogy idén három újdonsággal is készültek: a fesztivál idén kutyabarát lesz, ami azt jelenti, hogy a négylábúaknak több helyre etető- és itatóhelyeket alakítanak ki. Marosvásárhelyen kezd divatossá válni a kutyabarát rendezvény, van egy kávézó is, ahol havonta egyszer összegyűlnek, beszélgetnek a kutyás gazdik.
A délelőtti órákban lehet ilyen nyugodtan falatozni, délutánra, estére sokkal többen lesznek. Archív
Fotó: Haáz Vince
A második újdonság, hogy helyi kézműves sörből készített fagyit is lehet majd kóstolni, de aki a termék szintén jéghideg, ám folyékony változatát szeretné megkóstolni, az is megteheti a fesztiválon.
Harmadik újdonság, hogy szelektíven fogják a hulladékot gyűjteni külön erre a célra felszerelt kukákban, így is népszerűsítve a környezetvédelmet és a szelektív szemétgyűjtést.
A gyermekeket arcfestéssel, hagyományos ízű fagylaltokkal, mini kürtős kalácsokkal várják.
Hétfőn kezdődik az országos képességfelmérő vizsga, amelyre több mint 148 ezer nyolcadik osztályt végzett tanuló iratkozott fel. Az oktatási minisztérium tájékoztatása szerint a felmérőt 2956 vizsgaközpontban szervezik meg.
Szakadékba zuhant egy autó a Transzfogarasi útról egy interneten terjedő felvétel szerint. A videót megosztók szerint a járművet nem rögzítették kézifékkel. A súlyosan megrongálódott autóban szerencsére nem ült senki.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem támogatja a Veștea-kabinetet, és azt javasolja a pártoknak és Nicușor Dan államfőnek, hogy kössenek hat hónapra szóló megállapodást egy kisebbségi kormány támogatásáról – jelentette be vasárnap Ilie Bolojan.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos politikai tanácsa vasárnap egyhangúlag úgy döntött, hogy a PSD részt vesz a Veștea-kormányban.
Ilie Bolojant újraválasztották a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökévé a vasárnapi rendkívüli kongresszuson.
Nem maradhat a Nemzeti Liberális Párt (PNL) tagja, aki elárulja az alakulatot, és a kulisszák mögött ellene dolgozik – jelentette ki Ilie Bolojan a PNL vasárnapi kongresszusán mondott beszédében.
Az egészségügyi minisztérium vasárnap orvosi ajánlásokat tett közzé arra vonatkozóan, hogyan lehet biztonságosan átvészelni a hőhullámot.
Elkezdődött vasárnap a Romexpo kiállítási központban a Nemzeti Liberális Párt (PNL) rendkívüli kongresszusa, amelyen a párt új vezető testületeiről döntenek.
Négy ittas járművezetőt szűrtek ki az elmúlt 48 órában végzett ellenőrzések során a rendőrök Hargita megyében.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
szóljon hozzá!