Fotó: Csinta Samu
Bő hónapra új otthon után kell nézniük a sepsiszentgyörgyi csapatoknak, elkezdődtek ugyanis a Szabó Kati Sportcsarnok küzdőterének felújítási munkálatai.
2010. március 10., 22:012010. március 10., 22:01
2010. április 07., 19:522010. április 07., 19:52
Fotó: Csinta Samu
A korszerűsítés a kosárlabdapalánkok kicserélésével indult – plafonról leereszthető palánkokat szereltek fel –, a padlózat új, világszínvonalú Robins-padlóra cserélésével, illetve még egy, ideiglenes eredményjelző „munkába helyezésével” folytatódik. A háromrétegű padlózat ára hozzávetőlegesen 500 ezer lej, és az amerikai cég szakembereinek közvetlen felügyelete mellett kerül a helyére – húszéves garanciával. Legutóbb 1990 végén cserélték ki a padlózatot a csarnokban, s idén már némi kegyes csalás árán kapta meg a létesítmény az engedélyt nemzetközi mérkőzések lebonyolítására.
Sánta Károly, a sportminisztériumi fennhatóság alá tartozó csarnoktulajdonos városi sportklub (CSM) elnöke szerint ezek az első lépések abba az irányba, hogy a szentgyörgyi csarnok az ország legkorszerűbb sportlétesítményei közé tartozzon. A munkálatok befejezését április közepére ígéri Sánta.
A felújítás márciusra időzítése élénk vitát váltott ki a szentgyörgyi sportberkekben, tekintve hogy a Sepsi BC női kosárlabdacsapata és a Sepsi FC futsalegyüttese a bajnoki idény kellős közepén tart. Sánta szerint azonban nem volt más választás. „Az első határidőnek január végét jelölték meg, ám korábbról futó szerződések miatt akkor nem tudtunk nekifogni a munkálatoknak – mondta. – Ha viszont tovább halogatjuk, akár a finanszírozás visszavonásának veszélye is fenyegetett volna.”
A munkálatok finanszírozását teljes egészében a sportminisztérium biztosítja, a városi, illetve a megyei önkormányzat esetleges részvállalása fel sem merült. Sánta Károly szerint a belső felújítás jó alapot teremt a további korszerűsítési munkálatok szorgalmazásához, amelyek következő körben a lelátók befogadóképességének bővítését, illetve a sportcsarnok külsejének csinosítását célozzák.
Drámai fordulatot követően hirdettek győztest a 14. Székely Vágtán vasárnap délután az Óriáspince-tetőn. A végig vezető, korábban ötször győzedelmeskedő Tamás Csabát mentővel vitték kórházba egy hatalmas esés után, sérült lovát pedig el kellett altatni.
Újabb nagyszabású rendezvény helyszínét képezte szombaton a csernátoni Haszmann Pál Múzeum. Az előző évek hagyományát folytatva ismét megszervezték a retroautók találkozóját, ezúttal családi piknikkel összekötve.
Az ünnepélyes megnyitóval és a lovasok fogadalomtételével szombaton délben hivatalosan is megkezdődött a 14. Székely Vágta. Izgalmasnak és látványosnak ígérkezik, hiszen az előző kiadásokhoz képest jóval több versenyző nevezett be.
Összesen hét építményt – lakóházakat és melléképületeket – érintő tűzesethez riasztották szombaton reggel a Kovászna megyei tűzoltókat Sepsikőröspatakra. Két személyt pánikroham miatt szállítottak kórházba.
Számítógépes bűncselekmények elkövetésével gyanúsított személy azonosításához kéri a lakosság segítségét a Kovászna megyei rendőrség. A gyanúsított kihasználva egy ügyfél figyelmetlenségét, pénzt vett fel annak számlájáról Sepsiszentgyörgyön.
Nem mindennapi gesztusként nem várt helyről is érkezett segítség a háromszéki árvizek következményeinek elhárításához: Galac megye egymillió lejes gyorssegélyt utalt át a megyei önkormányzatnak.
Az utolsó nappali tagozatos végzősök ballagására került sor ma a Babeș-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozatának Politika, közigazgatás és kommunikációtudományi karán.
Emberre támadt a medve az orbaiszéki Papolchoz közeli legelőn levő esztenánál csütörtökön reggel. Az 50 éves férfi – több súlyos sérülése ellenére – elmondhatja, hogy a szerencsétlenségben szerencséje is volt.
Ismét emberre támadt a medve Kovászna megyében, az áldozatot a rohammentő-szolgálat helikopterével szállították a brassói kórházba.
A tudást élménnyel és bulizással összekapcsolva kínálják a sepsiszentgyörgyi fiataloknak az új Mindformers (Tudatformálók) rendezvény, amely augusztus 28–30. között zajlik.
szóljon hozzá!