
Fotó: bgazrt.hu
Háromszék három városában mutatják be A svájci Jura kanton autonómiája, harca önrendelkezéséért című könyvet. Az első helyszín a kézdivásárhelyi céhtörténeti múzeum, ahová hétfőn 17 órára várják az érdeklődőket.
2023. május 15., 11:342023. május 15., 11:34
2023. május 15., 11:382023. május 15., 11:38
A könyvet annak lektora és szerkesztője, Bácsfainé dr. Hévizi Józsa történész, a budapesti Erdélyi Szövetség elnöke, valamint B. Szabó Péter társszerző, az Erdélyi Szövetség alelnöke, egyben a fordítás kezdeményezője mutatják be. Arra keresik a választ, hogy
Május 15., hétfő 17 óra: Kézdivásárhely, Incze László Céhtörténeti Múzeum
Május 16., kedd 17 óra: Sepsiszentgyörgy, Bod Péter Megyei Könyvtár, Gábor Áron-terem
Május 17., szerda18 óra: Barót, művelődési ház, Bodosi Dániel-terem
Mindhárom helyszínen a moderátor Gazda Zoltán, a Székely Nemzeti tanács ügyvivője.
Az idei év első három hónapjában 33 996 családon belüli erőszakos esethez riasztották a hatóságokat, ebből 17 113 városon, 16 883 vidéken történt – számolt be szombaton az Országos Rendőr-főkapitányság.
Reneszánszát éli a gyógynövények használata, egyre többen szedik, sőt termesztik és nemcsak tea, hanem tinktúra is készül belőlük – jelentette ki Pokornyi László, aki a Marosvásárhelyen és környékén megtermő gyógynövényekről írt könyvet.
Nagy mennyiségű kábítószert foglaltak le a hatóságok az elmúlt két hétben végrehajtott akcióik során.
Megkéselt egy fiatal férfi egy másikat Csíkkozmáson a napokban. Feltehetően italozás torkollott agresszióba a két fél között. Az áldozatot kórházban ápolják.
Négy ügynökségének átszervezésére készül a munkaügyi minisztérium. Florin Manole tárcavezető szerint a négy intézményből kettő lesz: az egyik az ellenőrzésekkel, a másik a kifizetések kezelésével foglalkozik majd.
Hónapokkal ezelőtt még szürreálisnak tűnt, hogy a 8 lej körüli benzinár fog „olcsónak” számítani, most mégis ez történik. A világpiaci helyzet és a kormányintézkedések következtében a tíz lejt alulról súroló benzinár visszajött a nyolc lejes tartományba.
Az 112-es hívószámra medvecsapdába rekedt bocsról érkezett bejelentés Nyárádkarácson községből. A rendőrség bűnügyi eljárást indított, orrvadászat gyanújával. A község polgármestere, Bodó Károly Gyula szerint az ügy árnyaltabb, mint elsőre látszik.
Az átlagosnál csapadékosabb időszakot jeleznek előre a meteorológusok jövő hétre az ország minden régiójában, míg a május 1-jei minivakációt magában foglaló hétre az ilyenkor megszokottnál magasabb hőmérsékleteket valószínűsítenek.
Bíróság elé állítanak a bukaresti ügyészek egy 20 éves fiatalembert és 14 éves barátnőjét, akiket azzal vádolnak, hogy megölték a lány anyját, majd a holttestet elásták egy erdőben.
Különböző technikákkal füstölt szalonnákat kóstolhattak a csíkszeredaiak a második alkalommal megszervezett Füst és só – Székelyföldi Szalonnamustra elnevezésű rendezvény első napján, pénteken.
szóljon hozzá!