
Lakossági bejelentésre vonultak ki a hatóságiak
Fotó: Marosvásárhelyi Helyi Rendőrség
Kóberes szekerekkel, autókkal érkeztek roma családok Marosvásárhelyre letelepedési szándékkal. A szerdai csoport nem az első, de őket végül nem is engedték sátrat verni.
2023. július 13., 18:552023. július 13., 18:55
Tíz kóberes szekérrel és hat autóval érkezett egy roma csoport szerdán Marosvásárhelyre, és a Maros-parton kívántak letelepedni. Egy környékbeli lakó jelentette délelőtt a látottakat a helyi rendőrségen, és az ügyeletesek kiszálltak a helyszínre, ahol
Két héten belül ez már a második nagy létszámú roma csoport, amely megpróbál letelepedni a Maros-parton. Június végén Szilágy megyei személyek érkeztek, szintén kóberes szekerekkel. Akkor a férfiak a Maros-parton maradtak, az asszonyok és gyermekek Marosvásárhelyen a belvárosban, napi piacokon koldultak.
A Maros-parton akartak letelepedni a vendégek
Fotó: Marosvásárhelyi Helyi Rendőrség
A marosvásárhelyi helyi rendőrség arra kéri a város lakosságát, hogy ne adjanak pénzt a kéregető személyeknek, mert ezzel csak bátorítják a tettüket, és még több koldus lepi el a várost. A szabálysértéseket, törvénytelenségeket pedig jelezzék továbbra is a helyi rendőrség diszpécserszolgálatnál: 0265 250 760, de lehet telefonálni az 112-es sürgősségi telefonszámra is, vagy írásban jelezhetik a problémát a Whatsappon a következő telefonszámon: 0723 307 126.
Kikísérték a városból a kóberes szekerekkel érkezőket
Fotó: Marosvásárhelyi Helyi Rendőrség
Közzétette a 2026-os magyarországi országgyűlési választás első részeredményeit a Nemzeti Választási Iroda.
A rendkívüli részvétel a választáson azt mutatja, hogy magyar demokrácia rendkívül erős – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter vasárnap.
Rendben lezajlott a 2026-os országgyűlésiképviselő-választás - mondta a köztársasági elnök vasárnap este, miután tájékoztatást kapott a Nemzeti Választási Irodától (NVI).
Helyi idő szerint vasárnap este hét órakor (nálunk nyolckor) hivatalosan befejeződött a szavazás a Magyarország 3154 településén és a 23 budapesti kerületben kialakított 10 047 szavazókörben az országgyűlési választáson.
Címlapon hozzák a 2026-os magyar országgyűlési választással kapcsolatos információkat a vezető román hírportálok.
A korábbiaknál magasabb részvételi aránnyal zárul a nap a 2026-os magyarországi országgyűlési választáson, hiszen már a délután öt órai (romániai idő szerint hat órai) részvétel felülmúlta az előző választások egész napi jelenlétét.
A szavazólapok feldolgozottságának függvényében, várhatóan vasárnap este 8 órától (helyi idő szerint, romániai idő szerint 9 órától) kezdi meg a Nemzeti Választási Iroda (NVI) az országgyűlési választás eredményeinek közlését.
Helyi idő szerint délután három (romániai idő szerint négy) óráig a választópolgárok 66,01 százaléka voksolt a vasárnapi magyarországi országgyűlési választáson. Ez minden eddiginél nagyobb arány, az időszakot tekintve.
Helyi idő szerint kora délután egy óráig a választásra jogosultak 54,14 százaléka szavazott a magyarországi országgyűlési választáson. Ehhez képest a 2024-es romániai parlamenti választáson 52,33 százalékos volt a részvétel a teljes nap folyamán.
Új csengettyűre cserélték a régit Szentegyházán, a felszegi falurészen. Az ottlakók kezdeményezésére és az önkormányzat támogatásával megvalósult csengettyűt szombaton, ünnepélyesen adták át.
szóljon hozzá!