
Fotó: Krónika
Kilencen jelentkeztek a marosvásárhelyi városháza által kiírt pályázatra, amelynek témája Sütő András szobrának elkészítése. A szobor román párjának, a Constantin Romanu Vivut ábrázoló alkotás elkészítésére hárman jelentkeztek.
2025. december 09., 15:262025. december 09., 15:26
November 19-én hirdették meg, és december 8-ig, hétfő estig lehetett jelentkezni a marosvásárhelyi városháza ötletpályázatára. A megyeközpont két szobrot szeretne felállíttatni köztérre.
A 2006-ban elhunyt Sütő András írónak emléket állító alkotást már tizenhat éve ígéri a mindenkori városvezetés, de még mindig nem készült el.
Majd több alkalommal visszatért erre a döntésre a helyi önkormányzat, határozatokat elfogadva, hogy hol is legyen a helyszín és milyen legyen a szobor. Legutóbb idén szeptemberben döntöttek arról, hogy
A novemberben kiírt ötletpályázat értelmében az első határidő, amíg az alkotók – képzőművészek, építészek, dizájnerek, szobrászok, a Román Építész Kamara tagjai, több szakemberből álló csapatok, valamint művészeti és építészeti hallgatók jelentkezhettek, december 8-a, hétfő volt.
Mint Borsos Csaba, a marosvásárhelyi városháza sajtószóvivője elmondta:
A jelentkezés névtelenül történik.
A Színház téren lesz Sütő András szobra
Fotó: Haáz Vince
Következő lépésként, december 15-ig a jelentkezők kérdéseket tehetnek fel a pályázat kiírójának, amelyre december 22-ig választ kapnak. A pályázat leadási határideje: január 12.
Az ötletpályázat nyertese 85 ezer lejes pénzjutalmat kap, és alkotását elkészítteti a város.
A tervek szerint az író halálának 20. évfordulójára, vagyis
Borsos Csaba azt is elmondta, hogy hárman jelentkeztek, hogy elkészítenék a Constantin Romanu Vivu szobrot, amelynek a nagykórház szomszédságában lévő Hősök parkjában lesz a helye.
A pályázati határidők azonosak a Sütő-szoboréval és az eredményhirdetés időpontja is.
Lehűlés és csapadék érkezik március második felére, felváltva az eddigi igazán száraz és szokatlanul meleg időszakot – jelzik előre a meteorológusok.
Egyes töltőállomásoknál 9 banival drágult csütörtökön a standard benzin, elérve a 8 lej 40 banis literenkénti árat. De ezúttal nem önmagában a drágulás a meglepő, azt ugyanis megszokhattuk már.
A Székelyföldről utazók által leggyakrabban használt repülőterek egy részén már enyhítették a kézipoggyászban szállítható folyadékokra vonatkozó szabályokat: bizonyos feltételek mellett akár kétliteres kiszerelésben is vihető folyadék a fedélzetre.
Más megyékhez képest ugyan hátrányból indulnak a Hargita megyei gazdák a zöldségtermesztést támogató de minimis programban, de számukra is tartogat lehetőségeket ez a csomag. Az érdekeltek még egy hónapig igényelhetnek támogatást az idei programban.
Belép a román piacra a malajziai kiskereskedelmi vállalat, a Mr. DIY – írja az MTI a Profit.ro nyomán, amely vállalat közleményéből értesült.
Korszerű vonatok, a mostaninál jóval sűrűbben közlekedő szerelvények – a romániai vasúti személyszállítás megújítása nemsokára eléri Székelyföldet is, megváltozott körülményeket, minőséget biztosítva az utazóknak.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az ország érdekét szolgálja és Bukarest megbízható szövetségesi szerepét bizonyítja az a javaslat, hogy az Egyesült Államok ideiglenesen katonai erőket telepíthessen Romániába.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön a Victoria-palotában fogadja a Romániába hivatalos látogatásra érkező Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt.
Az első gólya március 6-ai érkezését követően egyre több fészket vesznek birtokba a hazatérő vándormadarak Csíkszentsimonban. Fotókon és rövid videón mutatjuk.
Évente több mint 3,4 millió tonna, azaz percenként egy teherautónyi élelmiszer kerül a szemétbe Romániában, miközben a lakosság több mint 27 százaléka a szegénység és a társadalmi kirekesztés kockázatának van kitéve.
szóljon hozzá!