Jövedelembevallás május 16-ig

•  Fotó: Kristo Robert

Fotó: Kristo Robert

A nem csupán munkabérből élő állampolgárok május 16-ig kell benyújtsák a lakhelyük szerinti adóhivatalba a 2010-ben szerzett jövedelmüket összesítő adóbevallásukat.

Létai Tibor

2011. április 12., 15:502011. április 12., 15:50

2011. április 12., 19:242011. április 12., 19:24

Az adóbevalláshoz a 200-as formanyomtatványt kötelesek letenni mindazok a magánszemélyek, akik reál adózású mezőgazdasági tevékenységekből, javaik bérbe adásából, határidős valutaügyletekből, értékpapírokkal való kereskedésből, szerzői jogdíjból, szabad foglalkozásból jövedelmet szereztek az elmúlt esztendőben.

A 201-es nyomtatvány kitöltésével ugyancsak május 16-ig kell bevallják azok, akik külföldön szereztek jövedelmet szabadfoglalkozásból, szerzői jogdíjból, javaik bérbe adásából, reál adózású mezőgazdasági tevékenységből, értékpapírokkal való kereskedésből, határidős valutaügyletekből, ingatlan eladásából vagy örökléséből és szerencsejátékból, kamatokból, osztalékból, továbbá be kell vallani a külföldről kapott nyugdíjat is.

A jövedelembevallás leadásának elmulasztását 10-től 100 lejig terjedő bírsággal büntetik. A bevalláshoz szükséges űrlapok megkaphatók a helyi pénzügyi hivatalokban, vagy letölthetők az Országos Adóhatóság honlapjáról (www.anaf.ro), ahol bővebb információkkal szolgálnak az érdeklődőknek.

A kitöltött és aláírt, dátummal ellátott nyilatkozatot el kell juttatni a lakhely szerint illetékes adóhivatalba, azt le lehet adni személyesen, vagy postán is elküldhető, viszont feltétlenül térti vénnyel. 2008 óta lehetőség van az interneten keresztül is jövedelmünk bevallására, amihez hitelesített elektronikus aláírásról szóló bizonylatot kell szerezni.

Jövedelemadónk két százalékának felajánlásáról ugyancsak május 16-ig dönthetünk, amihez a 230-as nyomtatvány kitöltése és leadása szükséges.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. július 27., hétfő

Megújul a gyergyócsomafalvi „nagy iskola” – aláírták a finanszírozási szerződést

Jelentős energetikai korszerűsítés előtt áll a gyergyócsomafalvi Köllő Miklós Általános Iskola 5–8. osztályos épülete. Aláírták a beruházás finanszírozási szerződését, a kivitelezés pedig egy év múlva indulhat el.

Megújul a gyergyócsomafalvi „nagy iskola” – aláírták a finanszírozási szerződést
Hirdetés
2026. július 24., péntek

A jövőnek üzen a Szent Miklós-templom tornyában elhelyezett új időkapszula

Visszakerült a toronygomb és a kereszt a gyergyószentmiklósi Szent Miklós-templom tornyára. A péntek délelőtti esemény nem csupán a felújítás egyik leglátványosabb mozzanata volt, hanem a jelen nemzedékének üzenete is a századok múlva élőknek.

A jövőnek üzen a Szent Miklós-templom tornyában elhelyezett új időkapszula
2026. július 23., csütörtök

Elkerülőút, hídfelújítás és az elmaradhatatlan Monturist

A Vitalissima Kft. működtetheti a tömegközlekedést, módosították a kis elkerülő út nyomvonalát, és újabb kísérletet tesznek a Monturist vezetőváltására. Gyergyószentmiklós önkormányzata emellett előkészíti a Gábor Áron utcai Békény-híd felújítását.

Elkerülőút, hídfelújítás és az elmaradhatatlan Monturist
2026. július 23., csütörtök

Egykor az egész városközpontot fűtötte, most végleg eltűnik a régi kazánház

Bontják a Kárpát és a Köves utcák tömbházai közelében álló régi kazánházat Borszéken. A több mint harminc éve használaton kívül álló épület felszámolásával a városrész rendezését készítik elő.

Egykor az egész városközpontot fűtötte, most végleg eltűnik a régi kazánház
Hirdetés
2026. július 22., szerda

Ízek sokszínűsége: jön a borszéki bográcsfesztivál

Más évekhez képest visszafogottabb zenei programmal, de gazdag gasztronómiai kínálattal várja a vendégeket a július 24–26. között következő bográcsfesztivál. A szervezők idén a helyi és térségi ízeket állították a borszéki események középpontjába.

Ízek sokszínűsége: jön a borszéki bográcsfesztivál
2026. július 22., szerda

Székelyföldi Lovas Ünnep: több felhívást is közzétettek a szervezők

Néhány napon belül elkészül a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep teljes, négynapos programja. Az augusztus 20–23. között Gyergyószentmiklóson sorra kerülő rendezvény szervezői lovasok, szekeres gazdák és kutyatartók számára is felhívást tettek közzé.

Székelyföldi Lovas Ünnep: több felhívást is közzétettek a szervezők
2026. július 22., szerda

Szúnyog- és kullancsirtás lesz Gyergyószentmiklóson

Rovarirtást végez Gyergyószentmiklós önkormányzata július 27-én, hétfőn 21 és 24 óra között. A szúnyogok és kullancsok ellen történik az intézkedés.

Szúnyog- és kullancsirtás lesz Gyergyószentmiklóson
Hirdetés
2026. július 22., szerda

Reneszánsz és barokk lantzene csendül fel a Transylvanikban

Különleges zenei est várja az érdeklődőket csütörtökön 19 órától a gyergyószentmiklósi Transylvanik kézműves söröző emeleti termében. A rendezvény vendégei Lőrinczi György és Gagyi Dénes historikus hangszerkészítők, lantkészítő mesterek lesznek.

Reneszánsz és barokk lantzene csendül fel a Transylvanikban
2026. július 20., hétfő

Figyelmeztető sztrájkot tartottak a gyergyószentmiklósi kórház dolgozói is

Figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn 9 és 11 óra között a Gyergyószentmiklósi Városi Kórház alkalmazottai az országos tiltakozó akcióhoz csatlakozva. A munkabeszüntetés ideje alatt a sürgősségi betegellátás folyamatosan biztosított volt.

Figyelmeztető sztrájkot tartottak a gyergyószentmiklósi kórház dolgozói is
2026. július 20., hétfő

Másodszor találkoznak a székelyföldi vándorbölcső-lakók

A jövőféltők előtt nem lehet kétséges a bőséges gyermekáldás fontossága, különösen mifelénk nem. Éppen ezért bír kiemelt jelentőséggel a székelyföldi vándorbölcső-lakók találkozója, amelynek második felvonását Oroszhegyen tartják augusztus 8-án.

Másodszor találkoznak a székelyföldi vándorbölcső-lakók
Hirdetés