
Egyre kevesebb településen számít a tanügyi személyzet beoltottsága az iskolanyitás szempontjából. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Hargita megyében pénteken már csak hét települést soroltak a vörös zónába, Maros megyében pedig 31 településen volt három ezrelék fölötti a koronavírus-fertőzöttségi mutató. Így csak ezeken a településeken számított pénteken a tanügyi alkalmazottak oltottsága az iskolanyitás szempontjából. Hargita megyében egyébként közel húsz százalékkal nőtt szeptember óta a beoltott tanügyi személyzet aránya.
2021. november 26., 22:422021. november 26., 22:42
A november 8-ai iskolakezdés hetén országos szinten 200 százalékkal több iskolai alkalmazott jelentkezett oltásra, mint az azelőtti héten – nyilatkozta Valeriu Gheorghiță, a lakosság beoltását koordináló országos testület (CNCAV) vezetője.
Ez azért fordulhatott elő, mert az iskolák csak akkor nyitották meg újra a kapuikat, ha a személyzet legalább 60 százaléka be volt oltva koronavírus ellen. Azóta ez a szám csökkent,
Az ezt a küszöbértéket meghaladó fertőzöttségi rátával rendelkező települések iskoláiban viszont ugyancsak a személyzeti oltási arányra vonatkozó kritérium lép életbe, amelynek 60 százalék felettinek kell lennie ahhoz, hogy a tanórákat fizikai formában tarthassák.
A legújabb rendelkezés szerint nem is kell megvárni a pénteki összesítéseket ahhoz, hogy személyesen kezdhessék meg az iskolát, óvodát a tanulók, hanem már a következő napon áttérhetnek személyes tanrendre, miután a fertőzöttségi arány három ezrelék alá csökken – jelentette be szerdán az oktatási miniszter, Sorin Cîmpeanu.

Sorin Cîmpeanu ügyvivő tanügyminiszter szerdán bejelentette, hogy ezentúl naponta közzéteszik a minisztérium honlapján az egyes településeken mért fertőzöttségi arányt, hogy az iskolák és óvodák ennek függvényében dönthessenek az oktatásról.
A pénteki nap csak az oktatási személyzet oltási aránya tekintetében maradt referencia-nap a három ezrelékes fertőzöttséget meghaladó településeken. Maros megyében 31 településen maradt továbbra is három ezrelék fölötti a fertőzöttségi arány, köztük Marosvásárhelyen, ahol 3,29 volt szerdán ez az érték. Hargita megyében mindössze hét településen jegyeztek három ezrelék fölötti fertőzöttségi rátát szerdán, így csak ezeken a településeken számított csütörtökön az alkalmazottak oltottsága, azaz az iskolanyitás módja – derül ki az oktatási minisztérium honlapján is közzétett adatokból.
Jelenleg Hargita megyében a didaktikai személyzet 65,75 százaléka van beoltva, a didaktikai kisegítő személyzet (adminisztrációs személyzet, könyvtáros stb.) 62,80 százaléka, illetve a nem didaktikai személyzet (takarító, dada, karbantartó stb.) 51,72 százaléka élt az oltás lehetőségével.
– tudtuk meg az adatokat Luka Lászlótól, a megyei tanfelügyelőség informatikusától. A beoltott alkalmazottak száma jelentősen megnövekedett a megyében:
hiszen szeptemberben a pedagógusok még csak 47,40 százaléka élt az oltás lehetőségével, a didaktikai kisegítő személyzet 44,89 százaléka és a nem didaktikai személyzet 31,61 százaléka. A Hargita Megyei Tanfelügyelőség alkalmazottainak 78 százaléka élt eddig az oltás lehetőségével – derül ki a honlapra feltüntetett táblázatból.
csak iskolai szinten, amióta így kéri a minisztérium – tudtuk meg a tanfelügyelőség sajtófelelősétől, Irimie-Matei Cameliától.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás