
Egyenruhával és tisztséggel való visszaélés. Nem marad következmények nélkül. Illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Harminckilenc személyt, köztük öt belügyi alkalmazottat küldtek tavaly bíróság elé a Kovászna megyei korrupcióellenes igazgatóság munkatársai – derül ki az intézmény kedden bemutatott mérlegéből.
2018. február 20., 18:522018. február 20., 18:52
2018. február 20., 20:052018. február 20., 20:05
A dokumentum szerint kilenc ügyben 39 gyanúsított ellen emeltek vádat, és kötöttek egy vádalkut, ez esetben a tettes beismerte a vétkét.
Példaként említették, hogy
Egy másik rendőr felhasználta az adatbázist, és azzal zsarolta a volt élettársát, hogy visszatérjen hozzá. Ugyanez a rendőr erőszakkal tartotta a lakásában a nőt, akit végül a helyszínre érkező rendőrök szabadítottak ki. Szintén a leleplezett bűncselekmények között említik, hogy
A kilyéni Calypso klubba toboroztak, és futtattak prostituáltakat, köztük két kiskorút. A jelentés szerint a gyanúsítottak törvénytelen jövedelemre tettek szert, kizsákmányolva két kiskorú lányt, valamint alkalmazottaik szexuális szolgáltatásai nyomán.
Kisebb tömeg gyűlt össze csütörtökön a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium bentlakásának Patkó felőli bejáratánál, hogy a két éve történt épületomlás áldozataira emlékezzenek. Néma gyertyagyújtással és főhajtással idézték fel a történteket.
Befejeződött a felújítás, megnyitották a forgalom előtt a csíkszeredai Szentkirály és a Koós Károly utcákat, valamint a Hunyadi János utca bejáratát, amelyek Csíksomlyót kötik össze a Kalász-negyeddel.
Elkészült az alap, csütörtökön pedig le is terítették az első réteg aszfaltot arra az új útra, amely az Erőss Zsolt Aréna körüli parkolót tehermentesíteni a jövőben.
A kormány jóváhagyta 1,9 milliárd lej elkülönítését a költségvetési tartalékalapból az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) büdzséjének kiegészítésére, hogy bíztosítsa az egészségügyi ellátás finanszírozásának folytonosságát.
A szakszervezeti szövetségek több ezer tagja tüntet csütörtökön a Cotroceni-palota előtt a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
Augusztus és november között csaknem 18 millió lej értékben szabtak ki bírságot az adóellenőrök az alapélelmiszerek árréskorlátozásának megsértése miatt.
Lemondott Bogdan Matei az Országos Sportügynökség (ANS) elnöki tisztségéről.
A Cotroceni-palota előtt tüntetnek csütörtökön 11 órától négy szakszervezeti szövetség tagjai a kormány és a társadalmi partnerek közötti közvetítői szerepének felvállalását kérve az államfőtől.
III. Károly brit király szerdán Londonban, a Buckhingham-palotában fogadta az Egyesült Királyságbeli látogatásra érkező Nicușor Dan román államfőt.
Karácsonyi műsorral egybekötött adománygyűjtést szerveznek december 20-án a nagytusnádi kultúrotthonban. A beérkező támogatásokkal két tusnádi férfi gyógyulását segítenék: Kató Lajosét és Szabó Sándorét.
szóljon hozzá!