
Egyelőre csak a látványt rontják az egykori hűtőtornyok
Fotó: Haáz Vince
Amennyiben a kormány úgy dönt, hogy azok az egykori ipari területek, amelyek évek, évtizedek óta kihasználatlanok és tulajdonosuk nem kezd velük semmit, az önkormányzatok tulajdonába kerülnek. Gyulakután tudnák, mit kezdjenek a 25 éve üresen álló volt hőerőművel.
2021. december 04., 13:532021. december 04., 13:53
Annak ellenére, hogy Gyulakuta önkormányzata többször tárgyalt, egyezetett az egykori hőerőmű tulajdonosával, nem történt előrelépés – tájékoztatott Varga József polgármester, aki a Székelyhonnak elmondta, több ígéretet is kaptak, de egyiket sem tartották be.
és azok mögött néhány romosodó épület, az egykori irodahelyiségek találhatók. A közel 10 hektáros területtel volna mit kezdeni, ott halad át egy nagy kapacitású gázvezeték, az áramszolgáltatás távvezetékei, a közelben pedig egy transzformátorállomás is található.
2008-ban egy belga cég közösen egy osztrákkal szeretett volna itt befektetni, de végül ez elmaradt, mert a tulajdonossal nem sikerült megegyezniük. Hasonló eset történt 2014-ben is, amikor egy japán cég látta meg a lehetőséget, és egy vegyes tőkéjű vállalat létrehozásával szeretett volna egy 170 millió euró értékű befektetést eszközölni. Egy új hőerőmű létesítésére kötöttek szerződést, amely szerint 2017-ben már el kellett volna kezdődnie a termelésnek. Ám ez sem valósult meg, és azóta sem történt semmi – válaszolta érdeklődésünkre a polgármester, hozzátéve, hogy semmivel nem tudtak hatni a tulajdonosra.
Fotó: Haáz Vince
Azzal is lehetne nyomást gyakorolni a tulajdonos cégre, hogy mint elhanyagolt ingatlanra, 500 százalékos adót vet ki az önkormányzat. Varga József elmondta, ezt még nem alkalmazták, abban bíztak ugyanis, hogy tárgyalással, békés megegyezéssel könnyebben célba érnek, találnak közös megoldást.
– mondta a polgármester. Addig azonban maradnak tovább az út mellett magasodó hűtőtornyok kihasználatlanul.
Mindössze négy óra alatt 239 közlekedési szabálysértést állapítottak meg a Hargita megyei közlekedési rendőrök a 15-ös országúton tartott fokozott ellenőrzés során. A szabálytalanságok döntő többségét a gyorshajtás tette ki.
Alig néhány óra leforgása alatt három olyan sofőrt is kiszűrtek a Hargita megyei rendőrök, akik súlyosan veszélyeztették a közlekedés biztonságát.
A korábbi, eredménytelen közbeszerzések után új feltételekkel próbálják a fuvarozókat jelentkezésre bírni a Hargita megyei vidéki buszjáratok működtetésére. A szerződések idejét két évre csökkentették, és megszüntették az útvonalak csoportosítását.
A román hadsereg három, az ország légterébe engedély nélkül behatoló drónt semmisített meg az elmúlt napokban, mindegyiket F–16-os vadászgépekről indított rakétákkal.
Közzétették hétfőn a tanárok véglegesítő vizsgájának óvások elbírálása utáni végleges eredményeit.
Elkészült a következő kéthetes, július 27. és augusztus 9. közötti időszak időjárási előrejelzése. Nagyon úgy tűnik, visszakapjuk a nyarat az Országos Meteorológiai Szolgálat hétfői jelentése szerint.
Miközben egyes országok tiltani próbálják a közösségi médiát a fiataloknak, máshol már választásokat nyernek a platformokon. A Tusványos egyik múlt heti médiapanelje a jövő nyilvánosságáról és a figyelem új gazdaságáról szólt.
A körforgalomban való közlekedés gyakran okoz nehézséget a járművezetőknek, az egyik leggyakoribb dilemma pedig, hogy kell-e indexelni a kereszteződésbe való behajtáskor. A rendőrség videóban adott egyértelmű választ.
Zivatarokra és szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több megyéjére.
A védelmi minisztérium radarrendszere hétfőn egy drónt észlelt, amely Sulinától keletre behatolt Románia légterébe. A helyzet megfigyelésére 8 óra 53 perckor két F-16-os vadászgép szállt fel a fetești 86-os légi támaszpontról.
1 hozzászólás