
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Legtöbb esetben lengyel hatóságok által kiállított forgalmi engedélyeket kellett bevonnia a Hargita megyei rendőrségnek különböző szabálytalanságok és mulasztások miatt idén.
2024. április 02., 12:062024. április 02., 12:06
2024. április 02., 12:082024. április 02., 12:08
A rendőrség összesítése szerint az év eleje óta bevont negyven forgalmi engedély közül huszonnyolcat a lengyel, hatot a magyar, hármat a német, és egyet-egyet a holland, bolgár, illetve svéd hatóságok állítottak ki.
A Lengyelországban bejegyzett gépkocsik esetében a forgalmi engedély visszatartása több szabálytalanság megállapítása miatt történt, amelyek közül a leggyakoribbak az adásvételi okmányok kitöltésének elmulasztása, a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítási kötvény hiánya, a világítási rendszer hiányosságai, illetve az időszakos műszaki vizsga lejárta volt.
A lengyel hatóságok által kiállított, Hargita megyében bevont 28 forgalmi engedélyből 21 esetben a járműveket Romániában kiállított, míg 7 esetben más országok hatóságai által kiállított gépjárművezetői engedéllyel rendelkező személyek vezették – adja hírül a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
Összeveszett a vendéglátóegység üzemeltetőjével, majd több mint 10 ezer lej értében rongált meg javakat egy férfi Salamás községben szombaton, akit azóta őrizetbe vettek a hatóságok – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Szászrégen után hétfőn Segesváron is megnyílt a gépjármű-nyilvántartási iroda, ami mintegy ötvenezer személyt szolgál ki.
Hűvösebb napokkal indul a hét Erdélyben, helyenként fagypont alatti minimumokkal. Március 21-től, a csillagászati tavasz kezdetétől azonban fokozatos felmelegedés várható, miközben a csapadék esélye egyelőre alacsony marad.
Különleges üzlet nyitotta meg kapuit hétfőn Marosvásárhelyen: az Ecostil szociális vállalkozás bemutatóterme olyan helyszín, ahol az upcycling – értéknövelő újrahasznosítás – és kézműves termékek mellett vintage ruhadarabok is várják az érdeklődőket.
Oana Țoiu külügyminiszter a Külügyek Tanácsának (CAE) hétfői brüsszeli ülése előtt kijelentette, hogy Románia egyik prioritása az energiaárak kordában tartása a közel-keleti háború körülményei között.
Románia még az idén nyáron meghívást kaphat a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezetbe (OECD) – jelentette ki hétfőn Mathias Cormann, a nemzetközi szervezet főtitkára.
Hat Hargita megyei iskolában nem szervezik meg a héten a nyolcadikosok próba-képességvizsgáját, miután a tanárok a szakszervezetek felszólítására úgy döntöttek, hogy bojkottálják az országos felmérést.
Hétfőn kerül a parlament illetékes szakbizottságai elé a 2026-os állami költségvetés tervezete.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
1 hozzászólás