
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Öngyilkossági kísérletről kapott bejelentést egy csíkszeredai középiskolából a rendőrség pénteken délután. A helyszínre érkező hatóságiak és mentősök már csak egy 17 éves diák halálának beálltát tudták megállapítani.
2019. szeptember 20., 17:112019. szeptember 20., 17:11
2019. szeptember 20., 21:402019. szeptember 20., 21:40
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint egy 12. osztályos, 17 éves tanulót holtan találtak az egyik csíkszeredai középiskola bentlakásában, miután a 14 óra 40 perckor, öngyilkossági kísérletről kapott riasztás nyomán kiszálltak a helyszínre.
A Hargita Megyei Mentőszolgálat vezérigazgatója, Péter Szilárd az Agerpres hírügynökségnek úgy nyilatkozott, hogy a mentőket egy 17 éves diákhoz riasztották, aki állítólag felvágta az ereit, mert öngyilkos akart lenni.
A helyszínre érkező mentőcsapat már csak a fiatal halálát tudta megállapítani. A diák arccal felfelé feküdt, és a szíve tájékán szúrt seb volt.
„A mentősök megállapították, hogy öngyilkosságról van szó, mellkasa bal oldalán, a szíve tájékén szúrt seb volt. A tanulószobában feküdt a földön, hátára esve. Már beállt a hullamerevség, tehát jó néhány órával korábban bekövetkezett a tragédia” – számolt be a mentőszolgálat vezetője a hírügynökségnek.
Magdalena Dumbravă, az Octavian Goga Főgimánizum igazgatója azt nyilatkozta, hogy a fiú egy Bákó megyei faluból érkezett, introvertált, nagyon jóindulatú gyerek volt, ám az utóbbi időben osztályfőnöke észrevette, hogy megváltozott a viselkedése, ezért a gyermek anyjával együtt úgy döntöttek, hogy pszichopedagógiai tanácsadóhoz viszik. Kiderült, hogy volt némi beilleszkedési problémája és félelmei is voltak az érettségi vizsga sikerességével kapcsolatban, ám az igazgató szerint ezek nem voltak olyan súlyosak, hogy ne lehetett volna megoldani őket. A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság (IPJ) gondatlanságból elkövetett emberölés gyanújával indított eljárást – közölte Gheorghe Filip szóvivő.

Megérkezik, gyertyát gyújt. Esetleg imádkozik. De ami a legfontosabb: felajánlja idejét és képességeit azok számára, akik rászorulnak. Az Erdélyi Telefonos és Internetes Lelkisegély-szolgálat ügyelője számára sokan vannak, akiknek ő az utolsó kapaszkodó.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
Távolabb kerül a várostól a Gyilkostó felé vezető úton Gyergyószentmiklós helységnévtáblája. Mintegy két kilométerrel lesz hosszabb az érintett útszakasz, ahol a településeken belül szokásos közlekedési szabályok lesznek érvényesek.
A Victoria-palotában csütörtökön tartott sajtótájékoztatóján Ilie Bolojan bejelentette, hogy ügyvivőként átveszi az energiaügyi minisztérium irányítását, miután a szociáldemokrata miniszterek benyújtották lemondásukat.
Ilie Bolojan miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy tudomásul vette a Szociáldemokrata Párt (PSD) minisztereinek lemondását, és hamarosan elküldi Nicușor Dan államfőnek a helyükre javasolt ügyvivő tárcavezetők névsorát.
A PSD minisztereinek lemondása nyomán átmenetileg új minisztériumokat kapnak az RMDSZ miniszterei is.
Benyújtották lemondásukat a Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön a Victoria-palotában. Ezzel a párt hivatalosan is érvényt szerzett annak a hétfői döntésének, hogy megvonja politikai támogatását Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
Nicușor Dan csütörtökön kihirdette a nőgyilkosságok megelőzését és visszaszorítását célzó törvényt.
Két sofőrt is kiszűrtek szerdán a rendőrök Hargita megyében ittas vezetés miatt.