
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
A belügyminisztérium helikoptereit bevetve lépnek fel az illegális erdőkitermelés ellen Maros megyében.
2019. szeptember 23., 19:492019. szeptember 23., 19:49
Mint Emanuela Rugină, a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője elmondta, a héten a Maros megye területén működő három erdészeti hivatalban (Marosvásárhelyen, Dicsőszentmártonban és Szászrégenben) és öt fafeldolgozással foglalkozó cégnél tartanak helyszíni ellenőrzéseket az erdőőrség felügyelői és a rendőrök.
A rendőrök és az erdőőrök a raktárokon és udvarokon levő famennyiség eredetét, feldolgozását és értékesítését is vizsgálni fogják. A belügyminisztérium helikoptereit is bevetve készítenek az erdőterületekről kisfilmeket, de szintén a magasból mérik fel a kisebb fafeldolgozó üzemek környékét is. A Maros megyei rendőrök mellett az ellenőrzésekben részt vesznek a Suceava, Kolozs, Fehér, Kovászna, Vrancea és Brassó megyei rendőrök is. Júliusban Máramaros megyében volt hasonló, több napos nagylélegzetű ellenőrzés.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
Magyar Menyasszony címmel nyílt kiállítás a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban, ahol nem csak az elmúlt 500 év menyasszonyi ruháit, levelezéseket tekinthetik meg az érdeklődők, hanem történetekkel is gazdagodnak.
Elkezdődött a pótérettségi írásbeli szakasza: Székelyföldön majdnem kétezer diák vizsgázik. Hétfőn a román írásbelivel kezdik. Egy romántanár tanácsokat is ad a román nyelv gyakorlásához, amelyhez elengedhetetlen az élő román beszéd gyakorlása.
Nicușor Dan államfő pénteken visszaküldte a parlamentnek újratárgyalásra a 2026-ban 859 barnamedve megelőző célú kilövését lehetővé tevő törvényt.
A kormány pénteken megteremtette a jogalapot arra, hogy a Transelectrica az országos villamosenergia-diszpécserszolgálaton keresztül augusztus 31-éig biztonsági intézkedéseket rendeljen el, ha ezt a villamosenergia-rendszer helyzete indokolja.
Medvebiztos hulladéktárolókat helyezett ki Gyergyószentmiklós önkormányzata a 4-es kilométerként ismert üdülőövezetben. Ezzel már jól bevált példát követnek, és a medvék mellett az illegális hulladéklerakást is visszaszorítanák.
A helyreállítási forrásokból elkülönített összeg kimerüléséig ingyenes marad az első elektronikus személyi igazolvány kiállítása. Az erről szóló határozatot pénteki ülésén fogadta el a kormány.
A Richter-skála szerint 3,2-as erősségű földrengés történt pénteken 14 óra 23 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi katasztrófavédelmi bizottság.
A Duna vízhozama Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába, pénteken továbbra is 1400 köbméter másodpercenként, amely az 1985-ben jegyzett történelmi mélypontnak felel meg – közölte pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
szóljon hozzá!