Fotó: Maros megyei katasztrófavédelem
Egy lakóház manzárd része gyulladt ki pénteken éjfél előtt nem sokkal a Maros megyei Márkodon – a tűzoltók öt órán át küzdöttek a lángokkal.
2023. április 22., 14:062023. április 22., 14:06
A nyárádszeredai hivatásos és önkéntes tűzoltók mellett a csíkfalvi és a nyárádremetei önkéntes egységek is Márkodra siettek pénteken este, hiszen a település főutcáján lángra kapott egy lakóház manzárd része – közli a Maros megyei katasztrófavédelem. A tűz egy hozzávetőlegesen 150 négyzetméteren tombolt, a szakemberek pedig szombaton hajnali öt óráig küzdöttek, hogy elolthassák. Noha személyi sérülés nem történt a tűz következtében, az ingatlan tulajdonosát pánikroham miatt kórházba szállították.
Szinte hihetetlennek tűnik, hogy már húsz éve annak, hogy inflációcsökkentő intézkedésként levágtak négy nullát az akkor már milliós nagyságrendű román lejről.
Juhászra támadt a medve az Argeș megyei Berevoiești községhez tartozó hegyvidéki területen – közölte hétfőn a katasztrófavédelem.
Felelősséget vállal az Ilie Bolojan vezette kormány a deficitcsökkentő intézkedések első csomagjára vonatkozó törvénytervezetért a képviselőház és a szenátus hétfő délutáni együttes ülésén.
Speciális drónokat kaptak a környezetőrség megyei kirendeltségei, hogy hatékonyabban tudják felderíteni a környezetkárosító tevékenységeket. A lézeralapú távérzékelő rendszerrel és hőérzékelővel felszerelt drón Hargita megyébe is megérkezett.
Június végén megérkezett a mozik kínálatába a Brad Pitt főszereplésével készült F1, ami egy, a Formula-1 világában játszódó fikciós dráma, amit valós események ihlettek. Ajánló.
Elutasítják és nem tartják hatékonynak a román kormány közoktatást érintő válságkezelési intézkedéstervezetét – állást foglalt a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége.
A hatalmas forgalom és a zsúfoltság miatt bedugult a Transzfogarasi út, a parkoló autók egymás útját zárták el.
A marosvásárhelyi VIBE Fesztivál nemcsak buliról, hanem közösségről, hangulatról és magyar identitásról is szól – legalábbis ezt mondják azok a fiatalok, akik ott voltak.
Vörös beavatkozási tervet léptettek életbe vasárnap délben Konstanca megyében, miután az A2-es autópályán tömegbaleset történt több jármű részvételével – közölte a Konstanca megyei tűzoltóság.
szóljon hozzá!