Zenei összecsapás a Szent György-napokon

•  Fotó: Henning János

Fotó: Henning János

A Szent György-napok történetében páratlan koncert remegtette meg a sepsiszentgyörgyi wUnderCafé – avagy egy hétig wUnderPlatz – betonfalait. Szerdán este ugyanis itt „feszültek” egymásnak a Tesztoszteron Zenei Alakulat és a Loose Neckties Society.

Nagy D. István

2013. április 25., 21:542013. április 25., 21:54

2013. április 26., 11:442013. április 26., 11:44

A kizárólag színészekből – a Tamási Áron Színház, illetve a Kolozsvári Állami Magyar Színház tagjaiból – verbuválódott két zenekar „összecsapására” kíváncsiak zsúfolásig töltötték a termet. Két színpad, két szembenálló banda, amely mind a sikert, mind a figyelmet megosztotta, a verseny így tulajdonképpen abban merült ki, hogy melyik együttes – a sepsiszentgyörgyi Tesztoszteron Zenei Alakulat, avagy a kolozsvári, a névnek megfelelően laza nyakkendőben zenélő Loose Neckties Society – képes fergetegesebb hangulatot produkálni a felváltva játszott dalokkal. Az eredmény egyszerű: műfaji kizárás nélkül játszott slágerekre tomboló több száz, különböző korosztályt, stílust képviselő emberből összeálló tömeg, amely közel három órán át „állta”, hogy a zenekarok újabb révületbe csalják.

Az elégedettséget már a páratlan esemény közepe táján „mérni” lehetett, fütty, sikoly, éneklés és a tömeg szinte állandósuló ringásában. Nem mellékes talán megemlíteni, hogy a dalok, mintegy láthatatlan zsinórra felfűzve illettek, kapcsolódtak egymáshoz, a lelkesedés pedig sem a színpadon, sem a nézőtéren nem lankadt, sőt.

Hogy pontosan mit is láthatott, hallhatott a közönség? Elsősorban azt, hogy mire is képesek a művészek, ha komolyan veszik, amit csinálnak, illetve egy kis kulisszatitkot, elvégre minden színésznek énekelni is tudnia kell, de hogy mennyire, hogyan és egyáltalán kinek hogyan áll az énekesi mundér, nos erről keveset lehetett mostanáig tudni. És közben még az is kiderült, igen sokan közülük bizony a hangszerektől sem félnek – és nem csak két-háromról beszélünk –, sőt arról nem is beszélve, hogy az irodalmi titkár is igen szépen énekel, ha lehetőséget adnak neki. Mert szerda este ez sem maradt el. És hogy az alakítás mennyire húzóerő egy koncerten, erről talán kérdezzék Pálffy Tibor színművészt.

A színész nem feltétlenül zenész, ezért apró hibák persze voltak, de a hangulat volt az igazi mérce, abban pedig nem lehetett kivetnivalót találni. Hogy ki nyert, arra szervezők is kíváncsiak: a Facebookon lehet szavazni, a Szent György-napok oldalán.

És végül a fellépők, a Loose Neckties Society részéről Bodor Balázs, Medve Sándor, Rényi Zsolt, Molnár Levente, Váta Loránd, Balla Szabolcs és Farkas Loránd, míg a Tesztoszteron Zenei Alakulatot Kónya-Ütő Bence, Kolcsár József, Pálffy Tibor, Nagy Alfréd, Erdei Gábor Golyó, Mátray László, Márton Lóránt, Fekete Zsolt, D. Albu Annamária, Benedek Ágnes, Derzsi Dezső és Nagy B. Sándor alkották/alkotják. A művészek ígérik, lesz még folytatás, hogy mikor, még elválik.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. április 07., kedd

Több mint 230 ezer lejnyi bírságot róttak ki Kovászna megyében

Több száz bírság, tízezres nagyságrendű szankciók és több tucat forgalomból kivont sofőr – így léptek fel a Kovászna megyei rendőrök az ünnepi időszakban.

Több mint 230 ezer lejnyi bírságot róttak ki Kovászna megyében
Hirdetés
2026. április 03., péntek

Mentőhelikopterrel vitték kórházba az idős férfit, miután leesett a kerékpárjáról

Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.

Mentőhelikopterrel vitték kórházba az idős férfit, miután leesett a kerékpárjáról
2026. április 03., péntek

Telefonjáért vertek meg egy férfit Sepsiszentgyörgyön – két fiatalt letartóztattak

Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.

Telefonjáért vertek meg egy férfit Sepsiszentgyörgyön – két fiatalt letartóztattak
2026. április 03., péntek

Körözött férfiakat fogtak el Háromszéken

A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.

Körözött férfiakat fogtak el Háromszéken
Hirdetés
2026. április 02., csütörtök

Minden egyes délutánjuk be van táblázva – élet az autizmus spektrumzavaros gyermekkel

Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.

Minden egyes délutánjuk be van táblázva – élet az autizmus spektrumzavaros gyermekkel
2026. április 02., csütörtök

Sepsi Book: május közepén könyvvásár és kulturális programkavalkád a Sepsi Arénában

Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.

Sepsi Book: május közepén könyvvásár és kulturális programkavalkád a Sepsi Arénában
2026. április 02., csütörtök

Fogyatékkal élő felnőttekhez keresnek hivatásos gondozókat

Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.

Fogyatékkal élő felnőttekhez keresnek hivatásos gondozókat
Hirdetés
2026. április 02., csütörtök

Egy hónap alatt ötszáz sürgősségi bevetésük volt a háromszéki tűzoltóknak

Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.

Egy hónap alatt ötszáz sürgősségi bevetésük volt a háromszéki tűzoltóknak
2026. április 01., szerda

Nem nézte az akadályt a kétbocsos anyamedve, amikor elkergették Kézdivásárhelyen – videóval

Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.

Nem nézte az akadályt a kétbocsos anyamedve, amikor elkergették Kézdivásárhelyen – videóval
2026. április 01., szerda

Húsvéti ételszentelés Sepsiszentgyörgy főterén

A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).

Húsvéti ételszentelés Sepsiszentgyörgy főterén
Hirdetés