
Fotó: Rákosi katalin
Üzembe helyezik tavasszal a sepsiszentgyörgyi Mihat Viteazul téren lévő szökőkutat, továbbá a kiszáradt, vagy kitört facsemetéket, bokrokat is pótolják.
2014. január 28., 19:402014. január 28., 19:40
2014. január 28., 20:322014. január 28., 20:32
A szökőkút vízvezetékrendszerét a téren zajló munkálatok során fektették le, a világítást is beszerelték, de a szükséges műszaki berendezésekre új közbeszerzést írtak ki, mivel az eredetileg betervezett vezérlőrendszer már elavult.
A pumpák, szökőkútfejek, elektromos vezérlők beszerzésére kiírt új versenytárgyalás lezárult, a nyertes céggel hamarosan a szerződést is aláírják – mondta el portálunknak Czimbalmos Kozma Csaba városgondnok.
A Mihai Viteazul tér esetében a növényzettel kapcsolatban is merültek fel kérdések, ezeket szeretnék, ha a kivitelező a tavasz folyamán a tervben szereplő előírásoknak megfelelően rendezné, és a kiszáradt bokrokat pótolná. Czimbalmos szerint a városnapokra már üzemképes lesz Sepsiszentgyörgy egyetlen szökőkútja.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
szóljon hozzá!