
Papp Attila, a Kovászna megyei szervezet két évre megbízott elnöke és Zakariás Zoltán országos elnök
Fotó: Bodor Tünde
Erősítené sorait az Erdélyi Magyar Szövetség, amelynek képviselői szerdai sepsiszentgyörgyi sajtótájékoztatójukon az elnökválasztás alternatíváira is kitértek, állást foglalva Nicușor Dan mellett.
2025. május 14., 18:282025. május 14., 18:28
A sajtótájékoztatón – amelyen Zakariás Zoltán parlamenti képviselő, a szövetség országos elnöke is jelen volt – Papp Attila, a Kovászna megyei szervezet két évre megbízott elnöke áttekintette a választások óta történteket. A tavalyi önkormányzati választások kissé szétzilálták az EMSZ sorait, most szükséges lenne megerősíteni a helyi szervezeteket, ezért Háromszéken, pontosabban Sepsiszéken és a szentgyörgyi szervezetnél is tisztújító közgyűléseket kell tartani a közeljövőben.
Orbaiszéken elég kislétszámú a tagság, ott főleg a bejutott önkormányzati képviselőkre lehet támaszkodni az újjáépítés terén – adott helyzetképet az új vezető.
Mindent összevéve, ezt fizikailag nehéz lesz teljesíteni, vélekedett a szentkatolnai helyi önkormányzatban is mandátumot szerzett Papp Attila. Azt is elmondta,
Zakariás Zoltán az országos szintű változásokra is kitért.
Az Erdélyi Magyar Szövetség országos elnöke a márciusi küldöttgyűlésen újabb kétéves mandátumot szerzett az alakulat élén,
Kátai Attila elnökhelyettest pedig Csomortányi István váltotta funkciójában.
A vezetőség továbbra is az eddig követett irányelvekhez igazodik, vagyis az önkormányzatokra és a helyi közösségekre támaszkodik.
Az elnök állást foglalt az államfőválasztást illetően is: az EMSZ már az első fordulóban értékalapú választást tett és Nicușor Dant támogatta, amit megnehezített a Központi Választási Irodának az az előírása, hogy az a párt, amelyik nem állított jelöltet, nem volt jogosult kampányolni valamelyik elnökjelölt mellett.
Zakariás azzal egészítette ki a Simion ellen a médiában már sokszor hangoztatott érveket, hogy képviselőként a parlamentben öt éve tanúja George Simion és az AUR-tagok magatartásának.
mondta. Bár a köztudatban az a felfogás uralkodik, hogy az államfőnek nincs túl sok hatalma, rendkívül veszélyes helyzet állna elő, ha George Simion lenne az elnök, hívta fel a figyelmet Zakariás.
Megerősödne körülötte a csapat, és bár eddig a parlamentben a szigorú szabályokkal kissé vissza lehetett szorítani az utcai típusú nyomásgyakorlást és hangoskodást, Simion győzelme után ez a viselkedés elharapózhat az országban és teljes társadalmi felfordulás következhetne be,
Ezt pedig nem kellene újra megtapasztalni, hiszen ilyenben már volt részünk az 1990-es évek elején.
Az államelnöknek amúgy fontos szerep jut a kormánytöbbség összehozásánál, befolyásolja az ország végrehajtói vezetőségét. Ha megváltozik az államelnöki attitűd, a társadalom részéről érkező különböző javaslatok az általános diskurzusba emelhetők, illetve a törvényhozásba is bekerülhetnek, taglalta az EMSZ-elnök.
Az említettekre való tekintettel az EMSZ a második fordulóban is teljes mellszélességgel kiáll Nicușor Dan mellett és mindenkit arra biztat, menjen el szavazni. Nem lehetetlen leküzdeni a két jelölt közti különbséget, viszont az, aki most otthon marad, a szélsőséges jelöltre szavaz, nyomatékosította a Zakariás Zoltán.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház idei éve az elkezdett korszerűsítések lezárásáról, finomhangolásról, ötletelésről szól. Terveik között szerepel a régi kórházépület felújítása és a leendő egészségügyi komplexum projektjének elindítása is.
Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze csütörtök este fél tízkor Bereck közelében.
Több olyan határozattervezet is a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület csütörtöki ülésének napirendjére került, amely a kormányzati megszorítások helyi hatásait tükrözi. A tervezést azonban nem adta, nem adhatja fel a város.
A kiszámíthatóság érdekében 2028-ig befagyasztják a vállalkozások épület- és területadóját Sepsiszentgyörgyön, ugyanakkor folytatják a de minimis támogatási programot is, amelynek révén a cégek visszaigényelhetik a befizetett helyi adó egy részét.
Két évben belül szobrot állítanak Mihai Eminescunak Sepsiszentgyörgyön – jelentette be Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Kovászna megyei elnöke közös szerdai sajtótájékoztatójukon.
Néhány hónap leforgása alatt hatalmas épületek nőttek ki a földből Sepiszentgyörgy leendő egyetemi kampuszának területén. Tonk Mártont, a Sapientia EMTE rektorát faggattuk a munkálatok előrehaladtáról, a képzési kínálat bővítésének lehetőségéről.
Drasztikus bírságokat helyezett kilátásba a TEGA köztisztasági vállalat az építkezési törmeléket a háztartási hulladéknak szánt digitalizált ökoszigetekbe dobók számára. A szabálytalankodó sepsiszentgyörgyiek zsebe akár 3000 lejjel is bánhatja.
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon, ezek többsége verekedés volt, súlyos következmények nélkül – összegezték a minap lezárult tanév iskolai biztonsági tapasztalatait Kovászna megyében.
Megkezdődött a kézdivásárhelyi Kanta utca régóta várt felújítása. A munkálatok miatt ideiglenesen módosult a közlekedési rend: egyes szakaszokon egyirányúsították a forgalmat, több utcában pedig korlátozták a kanyarodási lehetőségeket.
Kilőttek egy medvét Sepsiszentgyörgyön a Farm utcában vasárnap este, egy másik kószáló nagyvadnak pedig csapdát helyeztek ki az Oltmező utcában.
szóljon hozzá!