
A sepsiszentgyörgyi Harmónia Kamarakórus tavaly októbertől indult, ám már felléptek a Szent György Napokon, illetve a hetedik Magyar Reformátusok Világtalálkozóján is. Jelenleg fiatal tagok jelentkezését várják.
2014. július 18., 18:012014. július 18., 18:01
A Harmónia Kamarakórus első igazi fellépése 2013 karácsonyán volt, az alapítás időpontjának pedig ezt az előadást tekintik – magyarázta portálunk megkeresésére Szabó József, a kórus karvezetője. Mint mondta, céljuk az olyan, zene terén akár kezdő, akár tapasztaltabb 16 és 28 év közötti fiatalok bevonása, akik szeretik a közös éneklést, valamint a csoportos foglalkozásokat.
„Bár a sepsiszentgyörgyi Belvárosi Református Egyház biztosított számunkra próbatermet, kórusunk hovatartozását tekintve függetlenek vagyunk” – tette hozzá Szabó, aki kifejtette, hogy Pap Attila, az említett egyház lelkipásztora és közte csupán baráti megállapodás van. Ennek alapján a kórus részt vesz a református egyház zenei életében, fellépnek a különböző református ünnepeken, mindezért cserébe próbatermet biztosítanak a fiataloknak. A megállapodásnak köszönhetően repertoárjukban az egyházi műveken kívül a világiak is helyet kapnak, ezeket pedig szabadon, egyháztól függetlenül is előadják.
A névválasztással kapcsolatban a karvezető elárulta, nem csupán a zenei, de a tagok közti harmónia megteremtésének törekvésére is próbáltak utalni. A kórus hosszú távú céljai közt szerepel az olyan új dalok betanulása, amelyeket gyakran saját elképzeléseik szerint adnak elő, akár átírva egy-egy szöveget, akár új műveket létrehozva. Ezen kívül szeretnének folyamatosan előadásokon részt venni, videókat és hangfelvételeket készíteni, valamint a lemezkiadás is megfordult a fejükben.
Azok, akik csatlakozni szeretnének a kórushoz, Szabó Józsefnél jelentkezhetnek a 0745-575368-as telefonszámon. A próbákra minden szombaton 12 és 14 óra között kerül sor az említett Belvárosi Református Egyház alagsorában.
Júliustól drágít a Kovászna megye nagy részén szolgáltató Hydrokov Rt. Ezentúl az ivóvíz köbméteréért 1,16, a szennyvíz után 0,81 lejjel kell többet fizetnünk, ami 12 százalékos emelést jelent.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház idei éve az elkezdett korszerűsítések lezárásáról, finomhangolásról, ötletelésről szól. Terveik között szerepel a régi kórházépület felújítása és a leendő egészségügyi komplexum projektjének elindítása is.
Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze csütörtök este fél tízkor Bereck közelében.
Több olyan határozattervezet is a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület csütörtöki ülésének napirendjére került, amely a kormányzati megszorítások helyi hatásait tükrözi. A tervezést azonban nem adta, nem adhatja fel a város.
A kiszámíthatóság érdekében 2028-ig befagyasztják a vállalkozások épület- és területadóját Sepsiszentgyörgyön, ugyanakkor folytatják a de minimis támogatási programot is, amelynek révén a cégek visszaigényelhetik a befizetett helyi adó egy részét.
Két évben belül szobrot állítanak Mihai Eminescunak Sepsiszentgyörgyön – jelentette be Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Kovászna megyei elnöke közös szerdai sajtótájékoztatójukon.
Néhány hónap leforgása alatt hatalmas épületek nőttek ki a földből Sepiszentgyörgy leendő egyetemi kampuszának területén. Tonk Mártont, a Sapientia EMTE rektorát faggattuk a munkálatok előrehaladtáról, a képzési kínálat bővítésének lehetőségéről.
Drasztikus bírságokat helyezett kilátásba a TEGA köztisztasági vállalat az építkezési törmeléket a háztartási hulladéknak szánt digitalizált ökoszigetekbe dobók számára. A szabálytalankodó sepsiszentgyörgyiek zsebe akár 3000 lejjel is bánhatja.
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon, ezek többsége verekedés volt, súlyos következmények nélkül – összegezték a minap lezárult tanév iskolai biztonsági tapasztalatait Kovászna megyében.
Megkezdődött a kézdivásárhelyi Kanta utca régóta várt felújítása. A munkálatok miatt ideiglenesen módosult a közlekedési rend: egyes szakaszokon egyirányúsították a forgalmat, több utcában pedig korlátozták a kanyarodási lehetőségeket.
szóljon hozzá!