
A Székely Vágta szervezéséért felelős csapat: Sztakics Éva, Magyarósi Imola, Demeter János, Dancs Zsolt
Fotó: Vargyasi Levente
Az előzőekhez képest több változtatással zajlik majd az idei Székely Vágta június 20–22. között, de a fő nagyszínpadi produkciót ezúttal is a Nemzeti Lovas Színház mutatja be: A szabadság vándorai című musical biztosan jó fogadtatásra számíthat.
2025. április 04., 17:102025. április 04., 17:10
2025. április 04., 17:132025. április 04., 17:13
A Vadon Egyesület székhelyén, azaz a sepsiszentgyörgyi vadászati múzeumban pénteken sajtótájékoztatón ismertették a rendezvény részleteit.
Sztakics Éva sepsiszentgyörgyi alpolgármester elmondta, idén nem lesz Góbé Olimpia, de nagyobb hangsúlyt fektetnek a lovassport népszerűsítésére, eleganciája megmutatására, és a kisebb lovardák is bemutathatják tevékenységüket.
Mi több, parádés hagyományőrző bemutatókra is számíthat a közönség, ezúttal nemcsak Erdélyből, hanem Felvidékről és Vajdaságból is várnak lovas huszárokat. A palettát tovább színesítik a díjugrató versenyek, tájékoztatott Magyarósi Imola, a Vadon Egyesület elnöke. Azt is közölte, idén nem kérnek nevezési díjat a versenyzőktől, de továbbra is jár nekik az 1500 lejes támogatás a sikeres állatorvosi vizsga esetén.
A Székely Vágta főszervezője Demeter János, a Vadon Egyesület ügyvezető igazgatója lesz, aki már több mint tíz éve oszlopos tagja a szervezőbizottságnak. Megtudhattuk, hogy
A Nemzeti Vágta szervezőivel való gyors egyeztetés után eldőlt, ennek a kérésnek helyt adnak.
Fotó: Pinti Attila
A lótulajdonosok ugyanakkor azt kérték, hogy telivérek is versenyezhessenek a Székely Vágtán. Ez a kérés is nyitott fülekre talált, így
az ún. Góbé Plusz futamban, közölte Demeter János.
A verseny helyszíne nem változott, az rendkívül kedvező adottságokkal rendelkezik, természetes amfiteátrumként működik, tulajdonképpen ennek is köszönhető vonzereje. Ugyanakkor a lovasszínházi produkcióknak is ideális terepe, a közönség pedig ezeket is nagyon szereti, ezért is tér ide vissza sokadjára a Nemzeti Lovas Színház társulata, mondta Dancs Zsolt koncertszervező.
Sztakics Éva alpolgármester örömmel konferálta be a Nemzeti Lovas Színház idei produkcióját, A szabadság vándorai című musicalt
Fotó: Vargyasi Levente
A Demjén Ferenc dalainak reneszánszára való tekintettel (amely a nagysikerű Hogyan tudnék élni nélküled című magyar mozifilmnek is köszönhető)
Ahogy már megszokhatták, szerdán és csütörtökön zárt próbája lesz a társulatnak, pénteken nyilvános főpróba, az előadásra pedig szombaton este kerül sor. Rossz idő esetén vasárnapra halasztják a produkció bemutatását. A szervezők még sok más koncertet is a programba illesztettek, de ezekről a későbbiekben tájékoztatnak, annyit viszont még szabad volt megtudnunk, hogy
A rendezvény helyszínét is népszerűsíteni szeretnék a szervezők, ezért fotópályázatot hirdettek, amelyre az Óriáspince-tetőt megörökítő fotókkal lehet nevezni április 7-től május 31-ig. A beérkezett munkákat a Transnatura fotóklub tagjaiból álló bizottság bírálja majd el, a legjobbakat díjazzák a Székely Vágtán és a kiemelkedő pályamunkákból
egy 30-as válogatást majd a Székely Vágta nagy kivetítőjén is megmutatnak a közönségnek.
A versenyszabályzatról és a programról részletes tájékoztatást a Székely Vágta honlapján találhatnak az érdeklődők.
Sikerült túlélnie egy medvetámadást egy zágonbárkányi férfinek, sebei nem életveszélyesek. Az eset péntek délután történt a falu közelében.
Tizedjére rendezték meg a háromszéki motoros egyesületek és klubok a figyelemfelhívó szezonnyitó felvonulást, amellyel azt szeretnék tudatosítani a járművezetőkben, hogy a motorosokra fokozottan vigyázni kell a forgalomban.
Az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) sárga jelzésű figyelmeztetést adott ki több erdélyi folyó vízgyűjtő medencéjére, amelyek Székelyföld egyes folyóira is érvényesek. A Nagy-Küküllő, az Olt és a Tatros folyókat is érinti.
Terjed a Gondosóra-program: Sepsiszentgyörgy után más településekre is igénylik, miközben a szolgáltatást egyre több idős és pszichés problémával küzdő ember veszi igénybe. A készülék nem csak vészhelyzetben segít.
Sokan várják, hogy elkészüljön a Bodoki-tetőhöz közeli panorámakabin, de egyelőre nyoma sincs az építkezésnek. Mint megtudtuk, az elemeket már készíti a kivitelező, de idén nyáron még nem csodálhatjuk meg a tájat a háromszintes kilátóról.
Jelentős támogatást nyert hivatalainak digitalizálására tizenkét háromszéki önkormányzat, közöttük két város: Kézdivásárhely és Barót. A polgármesteri hivatalok mobilalkalmazásokkal és mesterséges intelligenciával gyorsítják fel az ügyintézést.
Vízkimaradás lesz Kézdivásárhely teljes területén vasárnap, ugyanis megsérült a város egyik fővezetéke – olvasható a Hydrokov tájékoztatásában.
A kézdivásárhelyi diáknapozókat ért éles kritikák miatt különösen nagy figyelem irányul a háromszéki középiskolásokra. Az idei évben a megyei tanács is a diákokra fókuszál, és igényre szabott programokkal nyújt támogatást, útmutatást a fiataloknak.
Rettegésben tartja a kommandóiakat egy anyamedve, amely egy ideje bejár a faluba elválasztás előtt álló bocsaival. A nagyvad a temetőben egy házaspárt ijesztett meg, majd egy gazdához tört be, elpusztított egy juhot, és egy fiatalra is majdnem rátámadt.
Évente visszatérő probléma, hogy a Sepsiszentgyörgyhöz tartozó Szotyorban reggelente és esténként „hörögnek” a vízcsapok. A falubeliek felháborodása határtalan.
szóljon hozzá!