
Van olyan útszakasz, ahol szabályosan át sem lehet kelni az úttesten – ezzel indokolja a sepsiszentgyörgyi rendőrkapitányság az új átkelőhelyek létrehozásának szükségességét. Nyolc hónap alatt egyébként a gyalogátjárókon hat, sérüléssel járó gázolás történt.
2016. szeptember 02., 22:012016. szeptember 02., 22:01
A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben jelezte, a gyalogosok biztonságáért a megyeszékhely kapitánysága javaslatokat tett több olyan átkelőhely kialakítására, ahol azok hiánya, illetve az áthaladó forgalom miatt fokozott a veszély. Emellett forgalomlassítók kihelyezését is kérték.
A január elseje és augusztus 31-e közötti időszakban Sepsiszentgyörgyön hat olyan közlekedési baleset történt, amely a gyalogosokkal szembeni elsőbbségadás megtagadása miatt következett be. Ezekben a balesetekben összesen heten szenvedtek sérüléseket – részletezi a Nicoleta Marin rendőrségi szóvivő által aláírt sajtóanyag.
Nemcsak az autósok figyelmetlensége jelent problémát – emeli ki a közlemény –, hiszen a gyalogosok figyelmeztetésére irányuló rendőrségi akciók során nyolc hónap alatt több mint háromszáz pénzbírságot róttak ki a tiltott helyeken átkelőkre is.
A sepsiszentgyörgyi rendőrkapitányság közlekedésrendészeti osztálya kiemelten veszélyes szakasznak jelölte meg az Oltmező utcát, ahol – annak ellenére, hogy több bevásárlóközpont is ott található – egyetlen kijelölt átkelő sincs. Mivel az utca az országos útügy ügykezelésébe tartozik, a rendőrség átiratban kérte, változtassanak a helyzeten. A kérés eredményesnek bizonyult: a közeljövőben két helyen is gyalogátkelőt alakítanak ki.
Szintén veszélyes a hatóság felmérése szerint a Kós Károly Szakközépiskola közelében, a Gábor Áron utcában lévő átjáró, valamint a December 1 és Sport utcák kereszteződése. Míg az iskola esetében a polgármesteri hivatalhoz augusztus 6-án benyújtott közlekedésrendészeti kérés meghallgatásra talált, és egy fekvőrendőr „kényszeríti” lassításra az autókat, addig a kereszteződésben „nem történt semmi változás” – számol be a közlemény.
Kétszámjegyű visszaesést könyvelhetett el a belföldi turizmus Háromszéken. Míg a külföldi utazások iránti kedv töretlen, a helyi szolgáltatók égető szükségét érzik az új attrakcióknak és egy egységes kártyarendszernek, amely helyben tartaná a látogatókat.
Házkutatással indult a kedd reggel egy 29 éves, Bákó megyei férfi számára, akit online autóalkatrész-értékesítés ürügyén elkövetett csalással gyanúsítanak. A rendőrök a lakásán jelentek meg, majd az akciót követően 24 órára őrizetbe vették.
Nem szabad félni a jogainkért való kiállástól – üzenték a Magyar Polgári Erő vezetői szerdai sajtótájékoztatójukon. A politikusok az adóterhek miatti székelyföldi tüntetések mellett a sportvilágban tapasztalható magyarellenességre is reagáltak.
Vetített képes előadásra várják a közönséget csütörtökön 18 órára a kézdivásárhelyi céhtörténeti múzeum kiállítótermébe. Vargha Mihály főigazgató a Székely Nemzeti Múzeum 150 éves történelmét eleveníti fel.
Mi a teendőnk, ha gazdátlanul kószáló lóval vagy szamárral találkozunk a város területén? A kérdés nem a valóságtól elrugaszkodott, hiszen ebben a fura jelenségben már többször volt részük a sepsiszentgyörgyieknek. Kézdivásárhelyen kevésbé.
Meghatározatlan ideig szünetel a közvilágítás Barót jelentős részén, valamint Felsőrákoson, Köpecen és Miklósváron. A polgármester szerint a városnak évek óta problémái vannak az áramszolgáltatóval a villanyórák leolvasása és a számlázás miatt.
Szokatlan jelenetet rögzített telefonjával egy kézdivásárhelyi lakó: a videón a két róka sétál és nézelődik egy lakóház tetején, a városközponttól nem messze. Az állatok láttán a többség jót derül, de vannak, akiket inkább aggaszt a bátorságuk.
Henning 65 – Fába vésve címmel retrospektív kiállítás nyílik február 11-én, szerdán este hat órától a kovásznai Kádár László Képtárban, ahol a brassói képzőművész több évtizedes alkotói pályájának meghatározó munkáival találkozhat a közönség.
Őrizetbe vették, majd hatósági felügyelet alá került egy fiatal, miután kiderült, hogy jogosítvány nélkül vezetett egy bejegyzetlen járművet, amivel elhajtott a rendőrök elől Zabolán – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Meglévő munkagépéhez egy úttakarító kefét szerzett be az illyefalvi önkormányzat, amellyel a mezőgazdasági gépek által a közutakra hordott sarat hatékonyan el lehet tüntetni. Csakhogy a sáros út felseprése fizetős szolgáltatás lesz.
szóljon hozzá!