
Több mint négy héten át zajlott az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének Mosolygó Karácsony nevet viselő programja Háromszéken. Gyermekotthonok, napközi otthonok, sokgyerekes családok és idős személyek is részesültek a több száz kilogrammnyi gyümölcsből.
2014. január 07., 08:452014. január 07., 08:45
„Sikeres akcióként könyveljük el, nyilván mindig vannak, akikhez el lehetett volna még jutni. Erőnkhöz és közel fél éves létezésünkhöz mérten úgy gondolom, hogy jól dolgoztunk. Sikerült mozgósítani az embereket, rengeteg nőt bevonni a gyűjtésbe és eljuttatni 1131 kilogramm gyümölcsöt, 75 zsák ruhát, játékokat, édességet, lekvárt és élelemcsomagokat azokhoz, akik rászorultak. Köszönjük a segítséget azoknak, akik bekapcsolódtak a gyűjtésbe, részt vettek annak szervezésében és azoknak a háromszékieknek, akik készségesen adományoztak” – összegezte a karácsonyi gyűjtés eredményeit Ájgel Ágnes, az RMDSZ Háromszéki Nőszervezetének elnöke.
Sepsiszentgyörgyön az RMDSZ irodában összesen több mint 350 kilogramm gyümölcsöt hoztak az adományozók. A Bertis üzletekben elhelyezett kosarak tartalmából 68 csomagot állítottak össze és juttattak el a 80 éven felüli egyedülálló, kis jövedelmű időseknek. harminchét cipősdoboznyi szeretetajándékot készítettek a Polgármesteri Hivatal alkalmazottai, amelyből huszonegy csomag a Borvíz utcai Koldus és Királyfi otthonba került, tizenhat pedig az örkői, Néri Szent Fülöp Általános Iskolában tanuló lányokhoz, akik rendszeresen részt vesznek azokon a beszélgetéseken, amelyet a nőszövetség kezdeményezett számukra. A Bertis és a Diószegi cégek segítségével húsz sok gyerekes családnak sikerült összeállítani gazdag élelmiszer, édesség, kalács, kenyér és gyümölcs csomagot, az éjszakai szállón tartózkodó ötven főnek pedig kalácsot adományoztak. Összesen 225 személyt sikerült meglepjenek adományaikkal.
Orbaiszéken a Mosolygó Karácsonyt! akció keretében narancsot és almát gyűjtöttek, melyet a kovásznai Boldog Apor Vilmos Gyermekotthonban tartózkodó ötven gyereknek adományoztak. Az összesítés szerint a térségben összesen 135 kilogramm almát és 102,50 kilogramm narancsot sikerült gyűjteni, továbbá a beérkezett pénzadományokból negyven darab gyümölcsbefőttet is vásároltak.
Kézdiszéken 128 kilogramm narancsot, hatvanöt kilogramm almát, hetvenöt darab csokoládét, hetvenöt zsák játékot és ruhát gyűjtöttek. Ezzel boldogabbá tették több, mint 120 gyerek és húsz idős karácsonyát, akik az almási, nyujtódi és sárfalvi családi házakban laknak, vagy a Dévai Szent Ferenc Alapítvány által működtetett almási, esztelneki Szent Rita napköziotthonokban, a kézdiszentléleki P. Bartók Albert napköziotthonokban és a Szent Klára Öregotthonban élnek.
Az erdővidékről származó háromszáz kilogramm gyümölcs egy részét a baróti Közösségi Komplexumba szállították, ahol: a nappali központ, a rehabilitációs központ, a fogyatékkal élő gyerekek rezidenciális központja is működik. Ajándékot kaptak így a családi házakban, és a hivatásos nevelőszülőknél elhelyezett gyerekek is.
A nőszervezet tagjai közölték, hogy szeretnék rendszeressé tenni a hasonló gyűjtéseket, amelyek keretén belül nemcsak a karácsonykor látogatnák és ajándékoznák meg a rászorulókat, hanem év közben is.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház idei éve az elkezdett korszerűsítések lezárásáról, finomhangolásról, ötletelésről szól. Terveik között szerepel a régi kórházépület felújítása és a leendő egészségügyi komplexum projektjének elindítása is.
Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze csütörtök este fél tízkor Bereck közelében.
Több olyan határozattervezet is a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület csütörtöki ülésének napirendjére került, amely a kormányzati megszorítások helyi hatásait tükrözi. A tervezést azonban nem adta, nem adhatja fel a város.
A kiszámíthatóság érdekében 2028-ig befagyasztják a vállalkozások épület- és területadóját Sepsiszentgyörgyön, ugyanakkor folytatják a de minimis támogatási programot is, amelynek révén a cégek visszaigényelhetik a befizetett helyi adó egy részét.
Két évben belül szobrot állítanak Mihai Eminescunak Sepsiszentgyörgyön – jelentette be Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Kovászna megyei elnöke közös szerdai sajtótájékoztatójukon.
Néhány hónap leforgása alatt hatalmas épületek nőttek ki a földből Sepiszentgyörgy leendő egyetemi kampuszának területén. Tonk Mártont, a Sapientia EMTE rektorát faggattuk a munkálatok előrehaladtáról, a képzési kínálat bővítésének lehetőségéről.
Drasztikus bírságokat helyezett kilátásba a TEGA köztisztasági vállalat az építkezési törmeléket a háztartási hulladéknak szánt digitalizált ökoszigetekbe dobók számára. A szabálytalankodó sepsiszentgyörgyiek zsebe akár 3000 lejjel is bánhatja.
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon, ezek többsége verekedés volt, súlyos következmények nélkül – összegezték a minap lezárult tanév iskolai biztonsági tapasztalatait Kovászna megyében.
Megkezdődött a kézdivásárhelyi Kanta utca régóta várt felújítása. A munkálatok miatt ideiglenesen módosult a közlekedési rend: egyes szakaszokon egyirányúsították a forgalmat, több utcában pedig korlátozták a kanyarodási lehetőségeket.
Kilőttek egy medvét Sepsiszentgyörgyön a Farm utcában vasárnap este, egy másik kószáló nagyvadnak pedig csapdát helyeztek ki az Oltmező utcában.
szóljon hozzá!