Újabb korrupciós botrány robbant ki a gépjármű-vezetői jogosítványok kibocsátása körül Kovászna megyében: két személyt előzetes letartóztatásba helyeztek, akik azt ígérték, befolyásukat latba vetve pénzért tudnak jogosítványt szerezni.
2015. szeptember 28., 22:312015. szeptember 28., 22:31
Adrian Aldea, a Kovászna megyei ügyészség szóvivője arról tájékoztatott, hogy már a múlt héten tartottak házkutatásokat, többek közt a polgármesteri hivatal fennhatósága alatt működő lakosság-nyilvántartó hivatalban is vizsgálódtak.
A két gyanúsítottat 24 órára vizsgálati fogságba helyezték, majd ezt 30 napra meghosszabbították. Az ügyészségi közlemény szerint az egyik gyanúsított O. Petrică ebben az évben két alkalommal két különböző személynek ígérte meg, hogy a sepsiszentgyörgyi lakosság-nyilvántartó hivatalnál, valamint gépkocsik beíratásáért és a jogosítványok kibocsátásáért felelős igazgatóságnál (DRPCIV) el tudja érni, hogy kliensei fejenként 1500 euróért jogosítványt kapjanak.
Ezért az egyik személytől 500 eurót és 100 lejt vett el, a másiktól – akit egyébként vesztegetés és befolyás vásárlásának a gyanújával vizsgálnak – 500 eurónak megfelelő összeget vett el. A másik gyanúsított, D. Csaba szintén 1500 euróért ígért jogosítványt.
Háromszéken már több ízben volt korrupciós botrány a gépjármű-vezetői jogosítvány megszerzése körül. A gépkocsik beíratásáért és a jogosítványok kibocsátásáért felelős igazgatóság (DRPCIV) két alkalmazottja ellen két évvel ezelőtt indított bűnvádi eljárást az ügyészség, mert az egyik hivatalnok 200 eurót vett el, hogy a gyakorlati vizsgán átengedjen egy jelentkezőt. Ők a jogerős bírósági ítélet kihirdetéséig továbbra is dolgozhatnak, ám az ügyfelekkel nem érintkezhetnek, kizárólag papírmunkát végeznek.
Hat évvel ezelőtt pedig 200 rohamosztagos részvételével tartottak razziát, összesen 19 háromszéki otthonában vizsgálódtak, akiket azzal gyanúsítottak, hogy hamis jogosítványokat állítottak ki, és törvénytelenül írattak be gépkocsikat a forgalomba.
Puskás Attila Alkonykor című, bővített, új kiadásban megjelent könyvét mutatják be kedden Sepsiszentgyörgyön.
Június 13-án, pénteken 17 órától a kézdivásárhelyi református templomban lép fel Mága Zoltán hegedűművész. A koncert teljes bevételét a háromszéki árvízkárosult családok megsegítésére szánják.
Megújult és felzárkózott a digitális világ követelményeihez a Maksa községhez tartozó Óriáspince-tetőn levő Háromszéki Magyarok Emlékparkja a Vadon Egyesületnek és a magyar kormány támogatásának köszönhetően.
Évről évre egyre nagyobb népszerűségnek örvend nemcsak Magyarországon, hanem világszerte. Június 7-én újra megrendezik az Orgonák éjszakáját, amely tavaly vált nemzetközivé.
Sepsiszentgyörgyön egyeztettek a közúti beruházásokért felelős országos társaság (CNAIR) képviselői a megyei és helyi önkormányzatok vezetőivel a A13-as autópálya nyomvonaláról. A tervek szerint hat csomópont épül a háromszéki szakaszon.
Kilőtték a sepsiszentgyörgyi gyümölcsösben azt a medvét, amelyik szombatra virradóra hét juhot ölt meg egy tanyán, majd két nap múlva ugyanott újabb állatokat pusztított el.
Megemlékező ünnepségeket tartanak a héten Sepsillyefalván és Sepsiszentgyörgyön. A Jókai-emléknapok a jeles író születésének 200. évfordulója alkalmából meghirdetett emlékév égisze alatt zajlanak legmeghatározóbb háromszéki állomásain.
A házakat többnyire megkímélte, de több száz hektár területet öntött el az árvíz Erdővidéken a múlt hét folyamán. A településvezetők szerint mederszabályozásra, gátak építésére és javítására van szükség, méghozzá minél hamarabb.
Lovon és gyalog is elindultak az első zarándokok szerdán reggel Háromszékről a szombati csíksomlyói búcsúba. Imaszalagokat visznek és azért imádkoznak, hogy jobbak és érdemesebbek legyenek a Szűzanya kegyelmére.
Interaktív előadást hoznak tető alá Kézdivásárhelyen a Transylvanian Wildlife Project égisze alatt. Június 4-én 17 órától Gál László ökológus, természetfilmes beszél a medvékről, válaszol az érdeklődők kérdéseire.
szóljon hozzá!