
Fotó: Bús Ildikó
Mesterségek Nagyvásárára, valamint a már hagyománnyá vált kézműves vásárra is sor kerül a 24. Szent György Napok alkalmával. A szervezők vásárosok jelentkezését várják.
2015. március 05., 17:532015. március 05., 17:53
Iparművészek, népművészek és kézművesek jelentkezését várja az Erdélyi Művészet és Örökség Egyesület a 2015-ben sorra kerülő Szent György Napok idején megrendezendő Mesterségek Nagyvásárára. A szervezők tájékoztatása alapján az igazi vásári hangulatot megidéző kézműves vásár helyszíne a Gróf Mikó Imre utca lesz május 1. és 3. között. A jelentkezők részére biztosítják a sátrakat, amelyek két méter hosszúak és egy méter szélesek, azonban amennyiben az áru jellege úgy kívánja: lehetőség lesz saját, legnagyobb három méter hosszú és három méter széles fehér sátorral is részt venni az eseményen.
A Mesterségek Nagyvásárára a jelentkezéseket a nagyvasar2015@gmail.com elektronikus postacímre várják. A szervezők kérik csatolni a következő adatokat is: név, lakcím, telefonszám, e-mail cím, mesterség, továbbá három, a termékeket bemutató fénykép, valamint azt is kérik mellékelni, hogy saját sátorral kívánnak-e részt venni a vásáron. Bővebb információk Gál Andreánál a 0749 256 805-ös telefonszámon igényelhetőek.
Nem csupán a Mesterségek Nagyvásárára kerül sor a 24. Szent György Napok alkalmával, hiszen a már hagyománnyá vált kézműves vásárt is megszervezi a Háromszéki Népművészeti és Kézműves Egyesület május 1 és 3 között a Kós Károly utcában. Ugyanitt kap helyet a hagyományos élelmiszereket előállító termelők vására is. Ebben az esetben a jelentkezéseket ugyancsak április 1-ig várják, azokat az office@popartcov.ro email címre lehet eljuttatni. További információk a 0729 500 861-es telefonszámon igényelhetőek, illetve a jelentkezőket mindkét esetben április 15-ig értesítik a szervezők az elbírálási eredményekkel kapcsolatosan.
A legtöbben belgyógyászati problémák miatt kértek orvosi segítséget a karácsonyi napokban a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórházban, de jócskán voltak gyermekgyógyászati, ortopédiai és neurológiai esetek is.
A hulladék elszállításáért is többet kell majd fizetni januártól Háromszéken. Megtudtuk az áremelés mértékét a TEGA Rt-nél.
Mobilcsapatot hoz létre a háromszéki szociális ellátási és gyermekvédelmi igazgatóság azzal a céllal, hogy hatékonyabban válaszoljon az elhanyagolt, bántalmazott gyerekekről szóló bejelentésekre. A szolgáltatást a 119-es hívószámmal kapcsolják össze.
Bár az utcafelásások, ideiglenes forgalomkorlátozások, az ivóvíz-szolgáltatás akadozása idén okozott bosszúságot Kovászna város lakóinak, az mindenképp jó hír, több mint háromszáz új háztartás csatlakozhat a vízhálózathoz.
Az ünnepi időszak idején megnő a tűzesetek és más veszélyhelyzetek kockázata, ezért a Kovászna megyei katasztrófavédelem a szálláshelyeken és az otthoni karácsonyi díszítés során betartandó legfontosabb biztonsági szabályokra hívja fel a figyelmet.
A Székely Mikó Kollégium és a Mikes Kelemen Elméleti Líceum öt diákjának teljesítményét díjazta Sepsiszentgyörgy városi tanácsa karácsony előtti utolsó ülésén. Antal Árpád polgármester a tanácsülés végén röviden értékelte az idei évet is.
Az összehangolt munkának köszönhetően a korábbinál gyorsabban tudtak beavatkozni a tavaszi árvízkor, a hosszú távú cél azonban a megelőzés lenne. Kovászna megye prefektusa ezért megvalósíthatósági tanulmány elkészítését kéri a vízügyi igazgatóságtól.
Több bűncselekmény miatt is elfogatóparancs volt érvényben a férfi ellen, aki autójával védőkorlátnak ütközött Kézdisárfalván. A fiatalember alkohol hatása alatt, jogosítvány nélkül vezetett, és miután balesetezett, elmenekült a helyszínről.
Filmvetítéssel egybekötött jótékonysági estet szervez a kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Központ és a Pittyes 2-es és Gyufa december 23-án 16 és 18 órától az intézmény nagytermében. A cél: segíteni egy hallássérült kisfiún és édesapján.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. A forgalom sokáig állt a baleset miatt.
szóljon hozzá!