Hirdetés
Hirdetés

Még egy kicsit kell dolgozni az Állomás-tavi piknikezőhelyen, hogy tökéletes legyen

Babakocsival egy kissé nehézkes még lejutni a felújított sepsiszentgyörgyi állomás tói piknikezőhelyre, a kerekesszékesek számára felszerelt lift pedig még nem működik, ám ezeket a hiányosságokat orvosolni fogja az önkormányzat.

Bodor Tünde

2025. június 12., 20:192025. június 12., 20:19

2025. június 13., 18:032025. június 13., 18:03

Családdal könnyebb, a gyermeket egyedül sétáltató anyukáknak viszont nehezebb lejutni a piknikezőhelyre •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Családdal könnyebb, a gyermeket egyedül sétáltató anyukáknak viszont nehezebb lejutni a piknikezőhelyre

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Babakocsival egy kissé nehézkes még lejutni a felújított sepsiszentgyörgyi állomás tói piknikezőhelyre, a kerekesszékesek számára felszerelt lift pedig még nem működik, ám ezeket a hiányosságokat orvosolni fogja az önkormányzat.

Bodor Tünde

2025. június 12., 20:192025. június 12., 20:19

2025. június 13., 18:032025. június 13., 18:03

Családdal könnyebb, a gyermeket egyedül sétáltató anyukáknak viszont nehezebb lejutni a piknikezőhelyre •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Családdal könnyebb, a gyermeket egyedül sétáltató anyukáknak viszont nehezebb lejutni a piknikezőhelyre

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Sokéves munkálat után a lakosok türelmetlenül várták a sepsiszentgyörgyi új szabadidős központ megnyitását, annál is inkább, mert az idősebbeket sok nosztalgikus élmény fűzte az egykori tóhoz, amelyen csónakázni is lehetett. Ugyanakkor az Állomás negyed lakói égető szükségét érezték egy zöldövezetnek, amelynek híján van ez a városrész. Három idős hölgy ült egy padon a tó mellett, ők nehezményezték a Székelyhon megkeresésére, nincs egy pad sem a lépcsőházuk előtt, ahová leülhetnének a szomszédokkal beszélgetni.

Az árnyékolást is meg lehet kreatívan oldani •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Az árnyékolást is meg lehet kreatívan oldani

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Az állomási tó felújítás után azonban nemcsak a vízfelület, hanem futó- és sportpálya, cukrászda és sok pihenőhely áll a helyiek rendelkezésére – mindezek este ki is vannak világítva, így egyre több városlakó látogat ki oda.

Hirdetés
Lejutni még nem lehet kerekesszékkel, de a cukrászda már akadálymentesen megközelíthető •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Lejutni még nem lehet kerekesszékkel, de a cukrászda már akadálymentesen megközelíthető

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Némi kritika, ami orvosolható

A kisgyerekes anyukák és az akadálymentesített hozzáférést igénylők némi kritikát fogalmaztak meg a közösségi oldalakon. Úgy tűnik, joggal, hiszen Tóth-Birtan Csaba alpolgármester is elismerte, hogy

jelenleg a babakocsival valóban kicsit döcögősebb lejutni a tóhoz, de nem lehetetlen.

A Lukoil üzemanyagtöltő-állomás mellett le lehet menni a kicsikkel, igaz, még nem járdán. Mint az elöljáró jelezte, ennek az az oka, hogy a terület beépítési terve szerint a zöldövezetnek legtöbb 10 százalékát lehet más rendeltetéssel használni (például járdaként, sportpályaként, játszótérként), és mivel azon a részen, a kissé meredekebb terepen egy kanyargó járdát kellett volna kialakítani, ezért annak területével meghaladták volna a jelzett küszöböt. Ennek ellenére nem adják fel, megtalálják a módját annak, hogy a babakocsit tologató édesanyák is civilizáltan lejussanak a tóhoz – ígérte Tóth-Birtan.

A piknikre ideiglenesen nagy árnyékolókat szereltetett az önkormányzat, hiszen nagy kánikula volt •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

A piknikre ideiglenesen nagy árnyékolókat szereltetett az önkormányzat, hiszen nagy kánikula volt

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Ami a kerekesszékeseket illeti, nekik a központ felőli lejáratnál, a Rompetrol benzinkút melletti lépcsőnél fel van szerelve egy emelő lift, de mint megtudtuk, az még nincs engedélyeztetve a szakhatóság által, ezért nem is működhet még. Hetek kérdése, hogy megszerezzék a megfelelő engedélyeket – ígérte Bodor Loránd, a parkot működtető Rekreatív Kft. igazgatója.

Ez a fő lejárat, amely egyelőre valóban problémás a kerekesszékeseknek és babakocsis anyukáknak •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Ez a fő lejárat, amely egyelőre valóban problémás a kerekesszékeseknek és babakocsis anyukáknak

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Ezt mindenki élvezni szeretné •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Ezt mindenki élvezni szeretné

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Szép új szabadidős övezetet kaptak az Állomás negyediek •  Fotó: Antal Árpád/Facebook

Szép új szabadidős övezetet kaptak az Állomás negyediek

Fotó: Antal Árpád/Facebook

Hirdetés
szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. június 17., szerda

Európai uniós támogatással szervezhet programokat az időseknek a sepsiszentgyörgyi Diakónia

A Diakónia új, kétéves futamidejű programja azzal segít az időseknek, amire a leginkább szükségük van: közösséggel, élménnyel. A cél legalább 120 sepsiszentgyörgyi nyugdíjas aktivizálása és társadalmi kapcsolataik erősítése.

Európai uniós támogatással szervezhet programokat az időseknek a sepsiszentgyörgyi Diakónia
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Ifjú fogathajtók mutatkoznak be Oltszemen

Rekordszámú fogat nevezett be a július 10. és 12. között zajló országos és nemzetközi fogathajtó versenyre. Az oltszemi megmérettetés szokásosnál is több izgalmat ígér, hiszen a gyakorlott fogatok mellett a fiatalabb korosztály is pályára lép.

Ifjú fogathajtók mutatkoznak be Oltszemen
2026. június 16., kedd

Egymásba rohant négy autó a rétyi körforgalomnál

Közúti baleset miatt lassult le a forgalom kedden délután Rétynél, a 11-es és a 13E jelzésű országutak kereszteződésénél. Négy autó ütközött össze, személyi sérülés nem történt.

Egymásba rohant négy autó a rétyi körforgalomnál
2026. június 16., kedd

Kilőtték a Martonosba bejáró medvét, de van másik

A medve kiszámíthatatlan, a bajt pedig jobb megelőzni – vélekedett a berecki polgármester, és a sürgősségi bizottság egyhangú döntésével összhangban kilövette a faluba, a házak kertjébe bejáró medvét.

Kilőtték a Martonosba bejáró medvét, de van másik
Hirdetés
2026. június 16., kedd

Gazdát cserélt a csaknem kétszáz embert foglalkoztató sepsiszentgyörgyi üzem

Sepsiszentgyörgyi üzemet vásárolt fel a Reed Capital magántőkelap – írja az MTI a profit.ro gazdasági portál beszámolója alapján.

Gazdát cserélt a csaknem kétszáz embert foglalkoztató sepsiszentgyörgyi üzem
2026. június 15., hétfő

Sokat segíthet a pályaválasztásban: mentorprogram Háromszéken

Helyi vállalkozók és szakemberek segítik a háromszéki középiskolásokat a pályaválasztásban. A diákok személyes találkozókon ismerhetnek meg különféle szakmákat és életutakat.

Sokat segíthet a pályaválasztásban: mentorprogram Háromszéken
2026. június 15., hétfő

Múzeumok Éjszakája Sepsiszentgyörgyön

Tárlatvezetések, műhelyfoglalkozások, koncertek, filmvetítések és közös kvízjáték is várja az érdeklődőket június 20-án Sepsiszentgyörgyön, a Múzeumok Éjszakáján.

Múzeumok Éjszakája Sepsiszentgyörgyön
Múzeumok Éjszakája Sepsiszentgyörgyön
2026. június 15., hétfő

Múzeumok Éjszakája Sepsiszentgyörgyön

Hirdetés
2026. június 15., hétfő

Háromszék újabb csiszolt gyémántja lett a felújított szacsvai templom

Sok-sok elakadással, de reményen felüli eredménnyel zárult a Réty községhez tartozó szacsvai református templom felújítása. A Hívogató Románia program Szent László útjába belefoglalt istenháza értékes XIV. századi freskókat tárt az utókor elé.

Háromszék újabb csiszolt gyémántja lett a felújított szacsvai templom
2026. június 13., szombat

Végzett az első sportszakos és képzőművész évfolyam a sepsiszentgyörgyi Sapientián

Ballagási ünnepséget tartottak a Sapientia EMTE Sepsiszentgyörgyi Karán, szombaton. Az alkalom különlegessége, hogy idén végzett az első sport- és edzőszakos évfolyam, és a Pécsi Tudományegyetem (PTE) művészképzésének hallgatói is.

Végzett az első sportszakos és képzőművész évfolyam a sepsiszentgyörgyi Sapientián
2026. június 13., szombat

Perkői néptánctalálkozó: a néptánc és a népi kultúra nem múzeumi emlék, hanem élő hagyomány

Szombat délelőtt a helyi Borsika kisebb, illetve nagyobb táncosai léptek fel elsőként a Perkő nyergében felállított szabadtéri színpadon. Őket több mint negyven csoport követi a XX. Perkő – Gyermek- és Ifjúsági Néptáncegyüttesek Találkozóján.

Perkői néptánctalálkozó: a néptánc és a népi kultúra nem múzeumi emlék, hanem élő hagyomány
Hirdetés