Magyar zászló helyett olasz lobogó

Kiállították a Magyarnak lenni jó! című rajzversenyre érkezett munkákat a sepsiszentgyörgyi Váradi József-iskola dísztermében. A sepsiszéki EMNT által rendezett versenyre ötszáz rajz érkezett.

Bús Ildikó

2012. március 26., 09:202012. március 26., 09:20

2012. március 26., 10:172012. március 26., 10:17


Közel ötszáz rajz érkezett a Sepsiszéki EMNT Magyarnak lenni jó! című rajzversenyére Háromszék területéről – mondta Nemes Előd elnök, hozzátéve, ez jelentős fejlődés tavalyhoz képest, amikor százhúsz rajzot küldtek be a diákok. A versenyre érkezett összes rajzot kiállították a hétvégén a sepsiszentgyörgyi Váradi József-iskola dísztermében. 

A gyerekek azt rajzolták le, mit jelent számukra magyarnak lenni. Nemes Előd elmondta: általános észrevétel, hogy a gyerekek a magyar identitás képi ábrázolását a magyar zászló mellett elsősorban a kokárda és a huszár használatával érik el, ami azt bizonyítja, hogy az 1848–49-es forradalom és szabadságharc élénken él a diákok tudatában is. Ez a megyeszerte megrendezett március 15-ei ünnepségeknek is köszönhető, melyek lebonyolításába a diákokat is rendszeresen bevonják a szervezők. Ugyanakkor a magyar történelem másik nagy forradalmára, az 1956-osra nem utalt egyetlen rajz sem, a lyukas 56-os magyar zászló egy rajzon sem tűnik fel.


„Fontos még megemlíteni, hogy a magyar zászló helyett számtalan rajzon felbukkanó olasz zászló ábrázolása nem véletlen: a fiatalok a mindennapi életben sehol nem találkoznak a magyar zászlóval, szinte egyetlen közintézményen sem lobog a magyar zászló, nagyobb számban csak a március 15-ei ünepségek alkalmával találkoznak vele, így nem csoda, ha összetévesztik a kettőt. Erőteljesebb lépéseket kellene tenni a magyar zászló közintézményeken és közterületen történő használata érdekében” –  fejtette ki Nemes Előd.

A pályázaton kitüntették a vargyasi általános iskolát, a Hófehérke és a Benedek Elek Napközi Otthont Sepsiszentgyörgyről, valamint a Váradi József-iskola és a Székely Mikó Kollégium diákjait is. A díjazott tanintézmények a beküldött rajzoknak köszönhetően egy-egy kirándulást nyertek, a szervezés érdekében a vezető tanárokat arra kérik, vegyék fel a kapcsolatot a háromszéki EMNT vezetőségével. 

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. június 25., szerda

Balesetek a Székely Vágtán: minden szabályt betartottak a szervezők, a balsors műve a versenyzők esése

A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.

Balesetek a Székely Vágtán: minden szabályt betartottak a szervezők, a balsors műve a versenyzők esése
2025. június 24., kedd

Prefektus: ha több helyi lakos odaállt volna a tűzoltók mellé, kevesebb károsultja lenne az árvíznek

Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.

Prefektus: ha több helyi lakos odaállt volna a tűzoltók mellé, kevesebb károsultja lenne az árvíznek
2025. június 24., kedd

Útlezárások Kézdivásárhely központjában a városnapok idején

Útlezárásokra kell számítani Kézdivásárhelyen a városnapok miatt szerdától a rendezvény idején – értesíti a városlakókat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.

Útlezárások Kézdivásárhely központjában a városnapok idején
2025. június 23., hétfő

Pénzt vagy életet követelt a taxisofőrtől, majd deszkával ugrott neki

Sikertelen rablást követően többször is fejbe ütötte egy deszkával taxisofőr-áldozatát szombaton hajnalban az elkövető, majd a járműben is kárt tett – közölte a kézdivásárhelyi ügyészség. A gyanúsítottat előzetes letartóztatásba helyezték.

Pénzt vagy életet követelt a taxisofőrtől, majd deszkával ugrott neki
2025. június 22., vasárnap

Súlyos baleset árnyékolta be a 14. Székely Vágta döntőjét

Drámai fordulatot követően hirdettek győztest a 14. Székely Vágtán vasárnap délután az Óriáspince-tetőn. A végig vezető, korábban ötször győzedelmeskedő Tamás Csabát mentővel vitték kórházba egy hatalmas esés után, sérült lovát pedig el kellett altatni.

Súlyos baleset árnyékolta be a 14. Székely Vágta döntőjét
2025. június 22., vasárnap

Nyolcvanöt éves autót is meg lehetett tekinteni a csernátoni retroparádén

Újabb nagyszabású rendezvény helyszínét képezte szombaton a csernátoni Haszmann Pál Múzeum. Az előző évek hagyományát folytatva ismét megszervezték a retroautók találkozóját, ezúttal családi piknikkel összekötve.

Nyolcvanöt éves autót is meg lehetett tekinteni a csernátoni retroparádén
2025. június 21., szombat

Nyeregbe pattantak a 14. Székely Vágta lovasai

Az ünnepélyes megnyitóval és a lovasok fogadalomtételével szombaton délben hivatalosan is megkezdődött a 14. Székely Vágta. Izgalmasnak és látványosnak ígérkezik, hiszen az előző kiadásokhoz képest jóval több versenyző nevezett be.

Nyeregbe pattantak a 14. Székely Vágta lovasai
2025. június 21., szombat

Hét lakóház és melléképület gyulladt ki Sepsikőröspatakon

Összesen hét építményt – lakóházakat és melléképületeket – érintő tűzesethez riasztották szombaton reggel a Kovászna megyei tűzoltókat Sepsikőröspatakra. Két személyt pánikroham miatt szállítottak kórházba.

Hét lakóház és melléképület gyulladt ki Sepsikőröspatakon
2025. június 21., szombat

Más bankszámlájáról vett fel pénzt, a lakosság segítségét kérik az azonosításához

Számítógépes bűncselekmények elkövetésével gyanúsított személy azonosításához kéri a lakosság segítségét a Kovászna megyei rendőrség. A gyanúsított kihasználva egy ügyfél figyelmetlenségét, pénzt vett fel annak számlájáról Sepsiszentgyörgyön.

Más bankszámlájáról vett fel pénzt, a lakosság segítségét kérik az azonosításához
2025. június 21., szombat

Galac megye tanácselnöke tudja, mit jelentenek az árvizek

Nem mindennapi gesztusként nem várt helyről is érkezett segítség a háromszéki árvizek következményeinek elhárításához: Galac megye egymillió lejes gyorssegélyt utalt át a megyei önkormányzatnak.

Galac megye tanácselnöke tudja, mit jelentenek az árvizek