
A Kovászna megyei önkormányzatok 8,4 millió lejes költségvetés-kiegészítésben részesültek: az összeg 80 százalékát, azaz 6,7 millió lejt a vonatkozó törvény értelmében a pénzügyi igazgatóság osztotta el, a fennmaradó 20 százalékot pedig a megyei önkormányzat – ez 1,6 millió lejt jelent.
2016. december 06., 23:562016. december 06., 23:56
„Az előző évekhez hasonlóan, most is arra törekedtünk, hogy az elosztásoknál a polgármesterek által megfogalmazott igények alapján döntsünk. Így történt, hogy a Kézdiszékre eső részt, az ottani polgármesterek kérésére, a lakosság számának függvényében osztottuk el, míg a többi település esetében 2500 lakos alatt minimum 20 ezer lejt kapott a község, 2500 lakos fölött pedig legalább 30 ezer lejt” – tájékoztatott Tamás Sándor, Kovászna Megye Tanácsának elnöke.
A tanácselnök hangsúlyozta, eredetileg azt szerették volna, hogy a pénzügyi igazgatóság által visszaosztott összeggel együtt minden település kapjon legalább 100 ezer lejt. A kézdiszéki elöljárók viszont kérték, hogy a térségre jutó összeget a lakosság számaránya szerint osszák szét a községek között. Tamás szerint ebből aránytalanságok származhatnak, de a polgármesterek akarata szerint jártak el.
A megyei tanács saját költségvetésének kiegészítésére az állami költségvetés kiigazításból 5 262 000 lejt kapott, ebből 3 113 000 költségvetés kiegyensúlyozására, azaz beruházásokra használható fel, 2 149 ezer lejt pedig a speciális oktatási személyzet fizetésére, a megyei szociális ellátási igazgatóság költségvetésének kiegészítésére illetve a fogyatékkal élő személyek ellátására fordítanak.
Házkutatással indult a kedd reggel egy 29 éves, Bákó megyei férfi számára, akit online autóalkatrész-értékesítés ürügyén elkövetett csalással gyanúsítanak. A rendőrök a lakásán jelentek meg, majd az akciót követően 24 órára őrizetbe vették.
Nem szabad félni a jogainkért való kiállástól – üzenték a Magyar Polgári Erő vezetői szerdai sajtótájékoztatójukon. A politikusok az adóterhek miatti székelyföldi tüntetések mellett a sportvilágban tapasztalható magyarellenességre is reagáltak.
Vetített képes előadásra várják a közönséget csütörtökön 18 órára a kézdivásárhelyi céhtörténeti múzeum kiállítótermébe. Vargha Mihály főigazgató a Székely Nemzeti Múzeum 150 éves történelmét eleveníti fel.
Mi a teendőnk, ha gazdátlanul kószáló lóval vagy szamárral találkozunk a város területén? A kérdés nem a valóságtól elrugaszkodott, hiszen ebben a fura jelenségben már többször volt részük a sepsiszentgyörgyieknek. Kézdivásárhelyen kevésbé.
Meghatározatlan ideig szünetel a közvilágítás Barót jelentős részén, valamint Felsőrákoson, Köpecen és Miklósváron. A polgármester szerint a városnak évek óta problémái vannak az áramszolgáltatóval a villanyórák leolvasása és a számlázás miatt.
Szokatlan jelenetet rögzített telefonjával egy kézdivásárhelyi lakó: a videón a két róka sétál és nézelődik egy lakóház tetején, a városközponttól nem messze. Az állatok láttán a többség jót derül, de vannak, akiket inkább aggaszt a bátorságuk.
Henning 65 – Fába vésve címmel retrospektív kiállítás nyílik február 11-én, szerdán este hat órától a kovásznai Kádár László Képtárban, ahol a brassói képzőművész több évtizedes alkotói pályájának meghatározó munkáival találkozhat a közönség.
Őrizetbe vették, majd hatósági felügyelet alá került egy fiatal, miután kiderült, hogy jogosítvány nélkül vezetett egy bejegyzetlen járművet, amivel elhajtott a rendőrök elől Zabolán – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Meglévő munkagépéhez egy úttakarító kefét szerzett be az illyefalvi önkormányzat, amellyel a mezőgazdasági gépek által a közutakra hordott sarat hatékonyan el lehet tüntetni. Csakhogy a sáros út felseprése fizetős szolgáltatás lesz.
Újraindul a Szenior Táncklub, amely a szépkorúak számára kínál lehetőséget a mozgásra és a jó hangulatú közösségi együttlétre Sepsiszentgyörgyön. A február 10-től kezdődő alkalmakra az egész Sepsi Metropoliszövezet területéről várják az érdeklődőket.
szóljon hozzá!