Kapu a felkelő napra – ezzel a címmel kerül sor japán napra Sepsiszentgyörgyön a könyvtárban.
2013. szeptember 20., 15:122013. szeptember 20., 15:12
Második alkalommal kerül sor japán kulturális rendezvényre a Bod Péter Megyei Könyvtár Gábor Áron termében szeptember 25-én, szerdán. Két évvel ezelőtt már kipróbálhatták egy hasonló rendezvényen az érdeklődők az origami és ikebana készítést, valamint beleshettek a japán kultúra titkaiba is. A jövő heti rendezvényen szintén érdekességekkel várnak mindenkit a szervezők, lesznek japán kézműves foglalkozások: origami, kirigami, kalligráfia és kimonópróba is. Délután japán énektanítás lesz Bíró Zsófiával, az érdeklődők meghallgathatják sőt megtanulhatják az Ue wo muite arukou slágert, mely a világon legismertebb japán dal a ’60-as évekből, majd a Hiraita hiraita című japán népdalt is elsajátíthatják.
A japán napról nem hiányozhat az ikebanabemutató sem, melyet Hubbes László Attila vezet, és részt vesznek benne a régi sepsiszentgyörgyi ikebanakör tagjai. A bemutatón az ikebanának a különleges technikájáról és esztétikájáról lesz szó, amely tulajdonképpen élő virágot jelent. A foglalkozások mellett színház is lesz, a Plugor Sándor Művészeti Líceum dráma szakos diákjai egy japán mesejátékot adnak elő, az Ama no iwato (A mennyország sziklaháza) története címmel.
A nap folyamán a japán kultúráról és mindennapokról különböző előadásokat tartanak, valamint a japán nyelvet tanuló diákok is bemutatkoznak. A rendezvény alatt megtekinthető a régi sepsiszentgyörgyi ikebanakör tagjai által létrehozott ikebanakiállítás is.
Miután korrupciós váddal akarták kivonni a politikai életből, Markó Attila jogász, kisebbségi államtitkár 2014-ben a pár négyzetméteres cella helyett a 93 ezer négyzetkilométeres anyaországot választotta fogsága helyszínéül –101 hónapig.
„Az élet értelmét nem lehet készen kapni. Azt meg kell teremteni: munkával, hűséggel, szeretettel.” Dr. Mucsi Mihály, Kézdivásárhely legújabb Pro Urbe díjasa pontosan ezt tette – hangzott el péntek délután a Vigadó dísztermében.
Kézműves vásárral, tartalmas előadásokkal, ifjúsági térrel, gyermekprogramokkal, helyi ízekkel, emlékezetes koncertekkel várja a városlakókat és az idelátogatókat Kézdivásárhely legnagyobb közösségi eseménye, a Sokadalom. Óriáskerék viszont nem lesz.
Új programot vezet be az elszigetelődött, beteg idősek és a fogyatékkal élők számára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: egy olyan digitális eszköz beszerzését és használatát támogatják, amely baj esetén riasztja az illetékeseket.
Újra sokszínű kínálattal várja a Sepsi Classic fesztivál a komolyzene kedvelőit Sepsiszentgyörgyön július 10–13. között. Hallhatjuk Miklósa Erika operaénekest és Szamosi Szabolcs orgonaművészt, valamint a nemzetközi hírnév sok fiatal várományosát.
Sepsiszentgyörgy utcáin és parkjaiban napok óta nagyszámú lepke rajzik, ami a lakosság körében is feltűnést keltett. A hársfákon, rózsákon és levendulákon tömegesen megjelenő rovarokat gamma bagolylepkének azonosították.
Ideiglenes közlekedési korlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön, csütörtökön a Román Zászló Napjára szervezett ünnepség ideje alatt – tájékoztat közleményében a helyi rendőrség.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
Útlezárásokra kell számítani Kézdivásárhelyen a városnapok miatt szerdától a rendezvény idején – értesíti a városlakókat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!