Fotó: Nagy D. István
A Plugor Sándor Művészeti Szakközépiskola újabb osztályt indít Románia egyetlen magyar nyelvű, akkreditációval rendelkező drámatagozatán. A jövő szeptemberben induló drámaosztály ingyenes felkészítői pénteken kezdődnek.
2015. október 19., 18:202015. október 19., 18:20
A szakközépiskolában 15 éve működik magyar nyelvű drámatagozat, amely több alkalommal elnyerte a legjobb romániai drámatagozatnak járó minisztériumi díjat úgy a csoportos, mint az egyéni országos tantárgyversenyeken. „Az elmúlt években már öt színészosztály ballagott el, jelenleg egy tizedikes és egy tizenkettedikes osztály képzése zajlik” – tájékoztat Fazakas Mihály, a tagozat kezdeményezője. Hozzáteszi, az előző évekhez hasonlóan a hamarosan induló kilencedikes drámaosztályba való jelentkezését megelőzően ingyenes felkészítőket is szerveznek, az elsőt pénteken a tanintézet Visky András drámatermében.
A drámaosztály elvégzése után a diákok a kötelező érettségi mellett szakérettségit is letesznek, így szakképesítést elismerő oklevelet is kapnak – hívja fel a lehetőségre a figyelmet Fazakas. Az állandó beszédtechnika és művészi beszéd órák, valamint a kommunikációs készség kialakulása elősegíti a jogi, politikai, pedagógiai, illetve a televízió és rádió-műsorvezetői pályákon való érvényesülést – összegez a tagozat kezdeményezője, hozzátéve: a filozófia, pszichológia, szociológia, teológia, hitoktatói, újságírói és kommunikáció szakokra is megkönnyíti a felvételit a színészosztályban végzett diáknak.
Hamarosan elkészülnek a buszmegállók, elindul az új forgalomirányítási rendszer Sepsiszentgyörgyön. Az intelligens jelzőlámpákhoz – amelyek elsőbbséget biztosítanak az autóbuszoknak – a közlekedés minden résztvevőjének hozzá kell majd szoknia.
Zsellérház, csűr, fűrészszín, emlékház fogja alkotni a skanzent, amely a gelencei hagyományokat hivatott bemutatni, megőrizni. Noha a községvezetés előtt állnak még kihívások, a falumúzeum megépítését napirenden tartják.
Az unokákat általában különlegesebb, bensőségesebb viszony fűzi a nagyszüleikhez, mint közvetlen felmenőikhez, és ennek meg is van az oka. Ám mi történik akkor, ha a nagytata emlékéből brandet akarnak kovácsolni, és aköré fesztivált szervezni?
Két nap alatt háromszor kellett közbelépni családon belüli erőszak, illetve távoltartási végzés megszegése miatt Háromszéken. A rendőrök minden esetben megtették a szükséges jogi intézkedéseket az áldozatok védelme érdekében.
Augusztus 28–30. között rendezik meg Sepsiszentgyörgyön az első MindFormerst: a fesztivált, ami egyben tudásfórum is. A szervezők díjmentes belépést kínálnak a diákok és pedagógusok számára.
Tavasszal helyezték ki az új, ruhagyűjtő konténereket Sepsiszentgyörgyön, ám mostanra többet is megrongáltak. A TEGA Rt. felhívja a figyelmet: ha egy textilgyűjtő tönkremegy, nem tudják helyettesíteni.
A megyei önkormányzat átvette a védelmi minisztériumtól a Kovászna megyéről 2010 után készült digitális ortofotókat. Az ingyenesen átadott felvételek aktuális adatbázisként szolgálnak a települések területrendezési terveinek felújításához.
Sepsiszentgyörgy lakói továbbra is igényelhetik a Sepsi Cardot, amely számos sport- és szabadidős létesítménybe biztosít kedvezményes belépést a nyári időszakban.
Három év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték a sepsiszentgyörgyi állatorvost, akinek kutyái 2022-ben életveszélyesen megsebesítettek egy tízéves kisfiút. A brassói ítélőtábla megemelte az áldozatnak és édesanyjának járó kártérítés összegét.
A Békéscsabai Szakképzési Centrummal együttműködve turizmus-vendéglátás ágazatban új felnőttképzési program indul szeptembertől a kézdivásárhelyi Kanta Szakképző Központban.
szóljon hozzá!