Higiénikus piszoár, sajtművészet és más érdekes ötletek születtek a napokban lezárult JBC táborban, melynek tematikája az „innovatív startup-ok” volt.
2013. augusztus 29., 10:322013. augusztus 29., 10:32
2013. augusztus 29., 11:132013. augusztus 29., 11:13
A Junior Business Club Egyesület (JBC) Innovatív startup-ok címmel szervezett workshopot, melyre közel ötven fiatal jelentkezett. A rendezvényen több szakmai előadást is tartottak, Héjja Huba Ferenc, a JBC tagja előadásán lépésről lépésre elmagyarázta a fogalmakat, majd sajátosságokról, jellemzőkről, a startup kultúráról, szabályokról és sikeres közeli példákról beszélt. „Ne akarjunk kitalálni egy ötletet, inkább a problémákra próbáljunk összpontosítani. A legtöbb startup pedig azért bukik meg, mert nem kellőképpen innovatív” – hangsúlyozta. Ciotlaus Pál, a Promoteus Advertising vezetője a startup-ok finanszírozási lehetőségeiről, crowdsourcing-ról és az ötletek teszteléséről beszélt. Jó példaként az elektromos robothelikoptert (quadcopter) hozta fel, amelyet a Székely Vágta alkalmával a Duna TV is alkalmazott.
A táborban résztvevők nemcsak meghallgatták a különböző előadásokat, hanem csapatokat alkotva szálltak szembe egymással a leginnovatívabb startup-nak járó címért. A verseny első helyezettje sajtművészeti műhely talált fel, melyben rajzfilmfigurák, híres festmények, nevezetes épületek születnek 3D alkalmazásával, természetes növényi színezékek hozzáadásával. A második helyezett csapat ötlete a higiénikus piszoár, amely vizeletmérési funkcióival is rendelkezik, továbbá öntisztító és baktériummentes. A megrendelő különböző méretekben és formákban igényelheti. A harmadik helyezést elért csapat olyan munkaközvetítő irodát nyitna, ahol felvétel esetén elméleti tesztelés és gyakorlati képzés ötvözete valósulna meg, és nem a diploma számítana.
Egy mikrobusz és egy motorbicikli ütközött össze hétfőn késő délután Kökös közelében, teljesen lezárták a 12-es országút érintett szakaszát – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Miután korrupciós váddal akarták kivonni a politikai életből, Markó Attila jogász, kisebbségi államtitkár 2014-ben a pár négyzetméteres cella helyett a 93 ezer négyzetkilométeres anyaországot választotta fogsága helyszínéül –101 hónapig.
„Az élet értelmét nem lehet készen kapni. Azt meg kell teremteni: munkával, hűséggel, szeretettel.” Dr. Mucsi Mihály, Kézdivásárhely legújabb Pro Urbe díjasa pontosan ezt tette – hangzott el péntek délután a Vigadó dísztermében.
Kézműves vásárral, tartalmas előadásokkal, ifjúsági térrel, gyermekprogramokkal, helyi ízekkel, emlékezetes koncertekkel várja a városlakókat és az idelátogatókat Kézdivásárhely legnagyobb közösségi eseménye, a Sokadalom. Óriáskerék viszont nem lesz.
Új programot vezet be az elszigetelődött, beteg idősek és a fogyatékkal élők számára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: egy olyan digitális eszköz beszerzését és használatát támogatják, amely baj esetén riasztja az illetékeseket.
Újra sokszínű kínálattal várja a Sepsi Classic fesztivál a komolyzene kedvelőit Sepsiszentgyörgyön július 10–13. között. Hallhatjuk Miklósa Erika operaénekest és Szamosi Szabolcs orgonaművészt, valamint a nemzetközi hírnév sok fiatal várományosát.
Sepsiszentgyörgy utcáin és parkjaiban napok óta nagyszámú lepke rajzik, ami a lakosság körében is feltűnést keltett. A hársfákon, rózsákon és levendulákon tömegesen megjelenő rovarokat gamma bagolylepkének azonosították.
Ideiglenes közlekedési korlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön, csütörtökön a Román Zászló Napjára szervezett ünnepség ideje alatt – tájékoztat közleményében a helyi rendőrség.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
szóljon hozzá!