Fotó: Nagy D. István
„Nincsenek illúzióim, Bukarest nem szívesen adja a városnak a sepsiszentgyörgyi lőteret” – fogalmazott Antal Árpád. Sepsiszentgyörgy polgármestere kijelentésével Mircea Duşa védelmi miniszter nyilatkozatára reagált.
2015. március 23., 19:592015. március 23., 19:59
A Hargita megyei származású tárcavezető nemrég azt mondta, a Fekete-tenger térségében kialakult új katonai és politikai kontextusban a hadseregnek szüksége van minden gyakorlótérre, Sepsiszentgyörgyön pedig elit katonai egység működik, amelynek szüksége van a lőtérre.
„Nincs ebben a helyzetben semmi új, az RMDSZ ellenszélben van, nincs olyan érdekérvényesítő ereje, hogy a lőtér ügyét kimozdítsuk a holtpontról” – vallja az elöljáró. Antal felidézte, az évek során előfordult: a miniszterelnök támogatta, hogy átadják a létesítményt a városnak, ám a hadsereg másod-harmad vonalbeli emberei megakadályozták azt.
„Nem akarunk pozitív diszkriminációt, semmi egyebet, mint több önkormányzat az országban, melyek már megkaptak katonai létesítményeket. A város fejlődése szempontjából fontos a terület” – szögezte le sokadjára Antal Árpád.
Emlékeztetett, hogy a területen nem tud gyakorlatozni a hadsereg, mert erre már évek óta nincs engedélye. A létesítmény lövészet szervezésére vonatkozó engedélyét három évvel ezelőtt vonták vissza, amikor az onnan kilőtt éles töltény egy Árkoson kertészkedő férfi feje mellett süvített el. Akkor több ezren írták alá a felszámolására vonatkozó petíciót.
Mircea Duşa folyamatosan ellenzi a lőtér átadását, amikor a Kovászna, Hargita és Maros Megyei Románok Civil Fóruma nyílt levélben szólította fel a kormányt, hogy nehogy kiengedje kezéből a katonai létesítményt, biztosította őket, hogy vigyáz az érdekeikre.
Drámai fordulatot követően hirdettek győztest a 14. Székely Vágtán vasárnap délután az Óriáspince-tetőn. A végig vezető, korábban ötször győzedelmeskedő Tamás Csabát mentővel vitték kórházba egy hatalmas esés után, sérült lovát pedig el kellett altatni.
Újabb nagyszabású rendezvény helyszínét képezte szombaton a csernátoni Haszmann Pál Múzeum. Az előző évek hagyományát folytatva ismét megszervezték a retroautók találkozóját, ezúttal családi piknikkel összekötve.
Az ünnepélyes megnyitóval és a lovasok fogadalomtételével szombaton délben hivatalosan is megkezdődött a 14. Székely Vágta. Izgalmasnak és látványosnak ígérkezik, hiszen az előző kiadásokhoz képest jóval több versenyző nevezett be.
Összesen hét építményt – lakóházakat és melléképületeket – érintő tűzesethez riasztották szombaton reggel a Kovászna megyei tűzoltókat Sepsikőröspatakra. Két személyt pánikroham miatt szállítottak kórházba.
Számítógépes bűncselekmények elkövetésével gyanúsított személy azonosításához kéri a lakosság segítségét a Kovászna megyei rendőrség. A gyanúsított kihasználva egy ügyfél figyelmetlenségét, pénzt vett fel annak számlájáról Sepsiszentgyörgyön.
Nem mindennapi gesztusként nem várt helyről is érkezett segítség a háromszéki árvizek következményeinek elhárításához: Galac megye egymillió lejes gyorssegélyt utalt át a megyei önkormányzatnak.
Az utolsó nappali tagozatos végzősök ballagására került sor ma a Babeș-Bolyai Tudományegyetem sepsiszentgyörgyi kihelyezett tagozatának Politika, közigazgatás és kommunikációtudományi karán.
Emberre támadt a medve az orbaiszéki Papolchoz közeli legelőn levő esztenánál csütörtökön reggel. Az 50 éves férfi – több súlyos sérülése ellenére – elmondhatja, hogy a szerencsétlenségben szerencséje is volt.
Ismét emberre támadt a medve Kovászna megyében, az áldozatot a rohammentő-szolgálat helikopterével szállították a brassói kórházba.
A tudást élménnyel és bulizással összekapcsolva kínálják a sepsiszentgyörgyi fiataloknak az új Mindformers (Tudatformálók) rendezvény, amely augusztus 28–30. között zajlik.
szóljon hozzá!