Bokor Tibor: nem engedhetjük, hogy Simion hívei eltiporjanak bennünket
Fotó: Kocsis Károly
A magát George Simion hívének kiadó, Tulcea megyei férfi lebozgorozza, szidalmazza, fenyegeti és „visszaküldené” a romániai magyarokat Magyarországra. A TikTok közösségi videómegosztón terjedő videó kapcsán Kézdivásárhely polgármestere is megszólalt.
2025. május 08., 13:042025. május 08., 13:04
2025. május 08., 13:392025. május 08., 13:39
A közösségi hálón két nappal ezelőtt tűnt fel a csütörtöki sajtótájékoztatón is levetített videó, mintegy előjeleként annak, hogy mi vár a romániai magyarságra George Simion AUR-vezér esetleges választási győzelme esetén, aki bejutott az államfőválasztás május 18-i második fordulójába. A Tulcea megyei Nicolae Vădineanu ugyanis
és nem tudni miért, de üzenetét kifejezetten a kézdivásárhelyi magyaroknak szánta.
A céhes város elöljárója, Bokor Tibor szerint azonban a célpontja az egész erdélyi magyarság, „mindenki, aki magyarul beszél ebben az országban”. Arra is felhívta a figyelmet, hogy az elnökválasztás első fordulóját követően félelmetesen elszaporodtak azok, akik az irántunk érzett zsigeri gyűlöletüket ki merik nyilvánítani, sőt késztetést éreznek arra, hogy ki is nyilvánítsák.
Vădineanu a magyargyűlölet és a sovinizmus teljes tárházát kimerítette
Fotó: Kocsis Károly
„Egyre többen vannak és egyre bátrabban dugják ki a fejüket a homokból az abból a fajtából valók, aki nem akarnak minket ebben az országban, a szülőföldünkön látni. És ha a futballhuligánból lett politikus George Simion lesz Románia elnöke, akkor az elkövetkezendő időszakban még többen lesznek, és még bátrabban fognak fellépni ellenünk” – fogalmazott Bokor Tibor. „Mi azonban
– tette hozzá az elöljáró. „Nekünk ez a szülőföldünk, ahol a munkánk, a tudásunk révén értéket teremtettünk. Több értéket, mint a Vădineanuhoz hasonló alakok.”
Az inkriminált személy ráadásul csütörtökön újabb videóval rukkolt elő, amelyben most már egyenesen veréssel fenyegetőzik. A polgármester elmondta, miután az illető „a magyargyűlölet és a sovinizmus teljes tárházát kimerítette”,
és európai uniós országról lévén szó elvárja, hogy a hatóságok időben tegyék a dolgukat.
Azt is nyomatékosította, csak egy módon tudjuk megakadályozni, hogy ezeket a fenyegetéseket be is váltsák ő és a hasonszőrűek: „ha a második fordulóban még többen megyünk el szavazni, mint az elsőben, és nem engedjük, hogy a Vasgárda vegye át a hatalmat. Abban az országban, amely legalább annyira a miénk is, mint az itt élő románoké. Meg kell mutatnunk, hogy erősek vagyunk!”
Elmondta, tudatában van annak, hogy sokszor buzdították már szavazásra az embereket, és talán sokan már meg is unták, nem látják értelmét. „De mindenkinek meg kell értenie: nem hagyhatjuk, hogy a soviniszták kényük-kedvük szerint bánjanak el velünk. Ha most nem lépünk fel ellenük, olyan végzetes hibát követünk el, amit soha nem lesz már módunk helyrehozni.”
A Székelyhon kérdésére Bokor Tibor kifejtette, nagyon is elképzelhetőnek tartja azt a forgatókönyvet, miszerint ha Simionék kerülnek hatalomra, vaskézzel annyira megtépázzák az ország eleve törékeny demokratikus berendezkedését, hogy huzamos ideig ne lehessen kimozdítani őket bebetonozott helyükről.
Ennek levét pedig nemcsak a romániai magyarok, hanem az egész népesség megissza. „Ezt azonban közösen most még meg tudjuk akadályozni” – adott hangot bizakodásának a polgármester, egyben köszönetét fejezve ki mindazoknak, aki az első fordulóban is elmentek szavazni.
Kézműves vásárral, tartalmas előadásokkal, ifjúsági térrel, gyermekprogramokkal, helyi ízekkel, emlékezetes koncertekkel várja a városlakókat és az idelátogatókat Kézdivásárhely legnagyobb közösségi eseménye, a Sokadalom. Óriáskerék viszont nem lesz.
Új programot vezet be az elszigetelődött, beteg idősek és a fogyatékkal élők számára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: egy olyan digitális eszköz beszerzését és használatát támogatják, amely baj esetén riasztja az illetékeseket.
Újra sokszínű kínálattal várja a Sepsi Classic fesztivál a komolyzene kedvelőit Sepsiszentgyörgyön július 10–13. között. Hallhatjuk Miklósa Erika operaénekest és Szamosi Szabolcs orgonaművészt, valamint a nemzetközi hírnév sok fiatal várományosát.
Sepsiszentgyörgy utcáin és parkjaiban napok óta nagyszámú lepke rajzik, ami a lakosság körében is feltűnést keltett. A hársfákon, rózsákon és levendulákon tömegesen megjelenő rovarokat gamma bagolylepkének azonosították.
Ideiglenes közlekedési korlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön, csütörtökön a Román Zászló Napjára szervezett ünnepség ideje alatt – tájékoztat közleményében a helyi rendőrség.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
Útlezárásokra kell számítani Kézdivásárhelyen a városnapok miatt szerdától a rendezvény idején – értesíti a városlakókat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
Sikertelen rablást követően többször is fejbe ütötte egy deszkával taxisofőr-áldozatát szombaton hajnalban az elkövető, majd a járműben is kárt tett – közölte a kézdivásárhelyi ügyészség. A gyanúsítottat előzetes letartóztatásba helyezték.
Drámai fordulatot követően hirdettek győztest a 14. Székely Vágtán vasárnap délután az Óriáspince-tetőn. A végig vezető, korábban ötször győzedelmeskedő Tamás Csabát mentővel vitték kórházba egy hatalmas esés után, sérült lovát pedig el kellett altatni.
5 hozzászólás