
Fotó: Both Ildikó
Az új fűtésszezon beindulása előtt még mindig ellenőrzik, hogy a tavaly jogosan kaptak-e fűtéstámogatást, akik ezt igényelték.
2012. szeptember 23., 15:322012. szeptember 23., 15:32
Tankó Vilmos, a sepsiszentgyörgyi polgármesteri hivatal közösségfejlesztési osztályának vezetője elmondta, már többször javasolták a jelenlegi nehézkes ellenőrzési módszer változtatását. A tavalyi rendelkezés értelmében az igénylők hatvan százalékának a körülményeit a helyszínen kell leellenőrizni. Sepsiszentgyörgyön például több mint 2600 környezettanulmányt kell elkészítsenek az igazgatóság szakemberei. Tankó Vilmos elmondta, október végéig még további hatszáz családhoz kell eljussanak. Egy munkanap alatt nyolc környezettanulmánynál többet nem tudnak elkészíteni, szögezte le a népjóléti szakember.
„Délelőtt általában mindenki munkában van, ha otthon találjuk, biztos nincs nála tavaly októberi fizetésigazolás, azért később kénytelenek vagyunk visszatérni. Gondot jelent, hogy kilenc-tíz hónap alatt sokat változhattak a körülmények, akkor újabb dokumentumokra van szükség, hogy bebizonyítsák, az igénylés pillanatában valóban jogosultak voltak a fűtéspótlékra” – mondta Tankó Vilmos. Az igazgató úgy véli, más módszerrel eredményesebben lehetne kiszűrni az esetleges visszaéléseket. Az elmúlt években nemcsak a jogosultak 60 százalékát, hanem mindenkit leellenőriztek úgy, hogy a pénzügyi igazgatóság nyilvántartásából kiderítették, kinek hány ingatlana, gépkocsija vagy egyéb olyan vagyona van, amelyik kizáró jellegű a fűtéspótlék odaítélésekor. Vannak esetek, amikor a helyszínen is vizsgálódni kell, például a családi házban élőknél feltételezhető, hogy több haszonállatot is tartanak, de a panellakásokban általában a helyszínen sem derül fény visszaélésre. Sepsiszentgyörgyön hozzávetőleg száz család kell részben vagy teljesen visszafizesse a tavalyi szezonra kapott fűtéstámogatást. Az ellenőrzés során esetükben a birtokolt javak eltagadására derült fény vagy a megvalósított jövedelme alapján kisebb támogatásra lettek volna jogosultak, mint amennyit a bevallás alapján folyósítottak nekik.
A Kézdivásárhelyt és Kézdiszentléleket összekötő kerékpárútnak egyelőre csak az egyik felén zajlik a munka. A Kézdisárfalvára vezető szakasz azonban már átadás előtt áll, ide az éjszakai világításához szükséges oszlopokat, lámpatesteket várják.
Előpatakon autó-, Sepsiszentgyörgyön rolleres, míg Kökös községben biciklis baleset történt vasárnap – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Bántalmazta, majd a telefonját is eltulajdonította egy nőnek a szomszédjában lakó sepsiszentgyörgyi férfi, akit előzetes letartóztatásba helyeztek vasárnap a hatóságok – közölte a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Porig égett a lécfalvi hulladéklerakó szelektív hulladék válogatására szolgáló csarnoka a vasárnap délután keletkezett tűzben. Az oltás hétfőn is tart, a kárt jelenleg egymillió euróra becsülik, és a tűzeset 30–40 embert érint közvetlenül.
Noha leváltották az éjszaka dolgozó szakembereket, továbbra is zajlik a tűzoltás a lécfalvi hulladékgyűjtő telep válogatáshoz használt csarnokánál. A vizet egy három kilométerre lévő patakból biztosítják.
Legendáinkból érkezett, óvott küzdelmeinkben, s a jövendőbe vezet. Kézdiszéket és Orbaiszéket követően ezúttal a történelmi Sepsiszéken folytatjuk turulmadaras emlékműveink számbavételét.
Kigyulladt egy válogatócsarnok vasárnap délután a Kovászna megye hulladékát tároló lécfalvi telepen, amely jelenleg is nagy füsttel ég. A tűzoltók nagy erőket mozgósítanak, brassóiak is besegítenek.
Folytatódik az Öt Nyáresti Koncert hatodik évada a Sepsiszentgyörgyi Református Vártemplom udvarán. Vasárnap este Pethő Csaba gitárművész fellépésére várják a közönséget.
Letért az útról kisteherautójával és egy ház kerítésének hajtott egy 43 éves férfi Uzon községben. Az ittasan vezető, korábban közlekedési bűncselekmény miatt már elítélt sofőrt őrizetbe vették, majd 30 napos házi őrizetbe helyezték.
Jogosítvány nélkül vezette gépjárművét az a férfi, akit a háromszéki rendőrök Torján állítottak meg ellenőrzésre. Kiderült, a férfi jogosítványát már korábban, közlekedési bűncselekmények miatt bevonták, ráadásul erősen ittas állapotban ült volán mögé.
szóljon hozzá!