
Fotó: Gecse Noémi
Háromszéken elfagytak azok a vízvezetékek, melyeket nem ástak elég mélyre, és azok a vízórák, melyek aknáját nem szigetelték megfelelően.
2017. február 12., 17:192017. február 12., 17:19
Kozsokár Attila a Kovászna Megyei Közüzemek Rt. aligazgatója portálunknak elmondta, a vízórák esetében van gyors megoldás, ám ha a föld alatti vezetékek fagytak el, az érintett háztartásokba csak akkor lesz újra víz, ha enyhül az idő, és tudnak dolgozni.
A legsúlyosabb a helyzet Gidófalván, ahol mintegy húsz családnál már hetek óta nincs víz. Az Erdélyi Magyar Néppárt gidófalvi önkormányzati képviselői petíciót nyújtottak be a közüzemekhez, sőt a prefektúra segítségét is kérték. Hangsúlyozzák, hogy a víz nélkül maradt családok rendesen fizetik a számlát, a szerződésben írt kötelességüket maradéktalanul teljesítik, ám mégis hetek óta nincs vizük, a legnagyobb gondot ilyen körülmények között az állatok itatása jelenti. Kozsokár Attila hangsúlyozta, Gidófalván a hálózat elemeinek 70- 80 százaléka nincs megfelelő mélységben elhelyezve.
Mint megtudtuk, 110 centiméteren van a fagypont, ám a gidófalvi vezetékeket csak 50- 60 centiméter mélységben fektették le. A hálózatot a helyi önkormányzat megrendelésére építette ki a versenytárgyalást megnyerő cég, a közüzemek pedig utólag csak a működtetését vette át, pontosított az aligazgató.
Kozsokár Attila elmondta, Gidófalva mellett még Bodzafordulón voltak problémáik, Sepsiszentgyörgyön pedig vízórák fagytak el, ott ahol az aknát nem szigetelték megfelelően. Az elfagyott vezetékekben szinte lehetetlen megtalálni a jégdugót, csak akkor tudnak beavatkozni, ha valamennyire enyhül az idő.
A hosszú távú megoldás az lenne, ha az egész rendszert megfelelő mélységbe helyeznék, ám ez hatalmas beruházást jelent, és erre egyelőre nincs pénz – szögezte le az aligazgató.
Nyílt napot hirdetett a sepsiszentgyörgyi önkormányzat csütörtökre a Gondosóra-program iránt érdeklődőknek. Sokan éltek a lehetőséggel és már a kért iratokkal jelentkeztek, így kézhez is kapták az eszközt.
A Kovászna Megyei Népi Művészeti Iskola partnerségével a Sic-Art egyesület november 16-án Sepsiszentgyörgyön szervezi meg a SepsiDrum Országos Dobversenyt. Az élő döntőbe idén húszan jutottak be.
A gelencei férfidalárda csapata érdemelte ki a fődíjat a Székelyföldi Kolbászparádé huszadik kiadásán, melyet szombaton rendeztek meg a zabolai Mikes-birtokon. A versenybe benevezett 18 csapat között több különdíjat is kiosztottak.
A Csíkkozmásról néhány éve Mikóújfaluba költözött család bolygatta meg a háromszéki falu békéjét – árulta el lapunknak a minapi gyilkosság kapcsán Demeter Ferenc, Mikóújfalu polgármestere.
A sepsiszentgyörgyi rendőrség közrendvédelmi osztályának járőrei fogtak el egy országosan körözött férfit, aki megpróbált elmenekülni a rendőrök elől.
A térség legjobb ízeit egybegyűjtő Székelyföldi Kolbászparádé huszadik kiadását tartják szombaton 10 órától a zabolai Mikes-birtokon. A kolbász története az ókori Mezopotámiáig nyúlik vissza, ám most újabb mérföldkőhöz érkezik.
Réty község egyik falujában, Bitán bukkant fel a sertéspestisvírus egy gazdaságban. A Kovászna Megyei Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Igazgatóság gyorsan megtette a szükséges óvintézkedéseket.
Folytatólagosan elkövetett adócsalás gyanúja miatt indult eljárás három sepsiszentgyörgyi ember ellen. A fő gyanúsított nemcsak az államot károsíthatta meg több százezer lejjel, hanem magánszemélyeket is, feltehetően autó-kilométerórák manipulálásával.
Ismét leáll a kovásznai wellnessközpontnál a munka, miután az Országos Beruházási Társaság (CNI) nem tudja biztosítani az ehhez szükséges pénzt a kivitelezőnek, ráadásul jelentős tartozást is felhalmozott felé.
Szülőket, iskolásokat és pedagógusokat szólít meg a Háromszék Területi RMDSZ a Kapcsolj ki! mozgalom keretében elindult Analóg november kezdeményezéssel, arra bíztatva őket, hogy az okostelefon-használat helyett közösségben töltsenek időt.
szóljon hozzá!