
Egyelőre nem szeretnék kilőni az anyamedvét, de mindenképpen távol akarják tartani a lakott területekről. Képünk illusztráció
Fotó: Straua Medárd
Egyelőre nem tett kárt a gazdaságokban, és emberekre sem támadt a medve, de nem szeretnék megvárni, hogy baj történjen – jelentette ki Bodok község polgármestere. Az anyamedvét és négy bocsát szemmel tartják, szükség esetén csapdát is állítanak.
2026. május 28., 18:052026. május 28., 18:05
Ritkaságnak számít, hogy egy anyának négy bocsa is szülessen, de Bodokon most éppen egy ilyen medvecsaládot keresnek. Az állatokat két napja látták először a település közelében, a polgármesteri hivatal éppen ezért arra kérte a lakosságot, hogy a biztonság érdekében a község és a Sütei borvíz között semmiképpen se közlekedjenek gyalogosan vagy kerékpárral.
A medvékről szóló figyelmeztetést tegnap küldték ki, és négy óra körül már jelezték is a hivatalnak, hogy látták az állatokat, ám ezúttal Oltszem környékén, az Olt-folyótól nem messze – tájékoztatott Fodor István polgármester, a Bodok Vadászegyesület elnöke. A helyszínre azonnal kivonultak a vadászok abban a reményben, hogy vissza tudják hajtani az erdőbe, de
A következő órákban a csapat várakozott és figyelt, sőt drónt is felengedtek a levegőbe, hátha azzal jobb rálátást kapnak a tartózkodási helyükre, de este felfüggesztették az akciót, mert az állatok nem mozdultak ki az árokból.
Egyelőre nincs okuk, és nem is szeretnék kilőni az anyát, hiszen nem ártott senkinek, és a bocsai is nagyon kicsik még. Azt tervezik, hogy az elkövetkező pár napban figyelnek, és ha továbbra is itt tartózkodnak majd, akkor
Ezt követően mindannyiukat elszállítják a község közvetlen közeléből. Noha a településvezető szerint valószínűleg még áthelyezés sem jelentene megoldást, minden törvényes módszert bevetnek, hogy az emberek védelmében távol tartsák őket a településtől.
„A gond az, ha el is szállítjuk őket, csak
– emelte ki Fodor István.
Példaként említette, hogy az elmúlt hetekben Gidófalva és Angyalos között is ólálkodott egy medve, amelyet a vadászegyesület munkatársai csapda segítségével befogtak, fülszámmal látták el, és felszállították a Bodoki-havasra pünkösd hétvégéjén. Az állat azonban hamarosan
A polgármester hangsúlyozta: a kölykeiket védelmező anyamedvék különösen veszélyesek, ezért a figyelmeztetést érdemes komolyan venni, és óvatosan közlekedni mindaddig, amíg nem sikerül eltávolítani a község közeléből.

Fokozott figyelemre és óvatosságra inti a lakosságot a bodoki polgármesteri hivatal a község és a Sütei borvíz közötti útszakaszon tartózkodó anyamedve és négy bocsa miatt.
Az erdő az élet egyik legfontosabb egyensúlyteremtő erejeként tisztítja a levegőt, otthont ad számtalan élőlénynek, védi a talajt, és csendben gondoskodik arról, hogy a természet körforgása fennmaradjon.
Vádat emelt a Kovászna megyei ügyészség egy 64 éves nő és egy 45 éves férfi ellen egy hamis érettségi bizonyítvány kiállításával kapcsolatos ügyben.
Határidő előtt bonyolította le Kovászna Megye Tanácsa a harminchat elektromos iskolabusz beszerzését célzó pályázatot. Júniusi ülésén a megyei testület jóváhagyta az utolsó kilenc, 20+1 személyes kisbusz átadását is.
Húsz év letöltendő börtönbüntetésre ítélte első fokon a Kovászna Megyei Törvényszék azt az 50 éves berecki férfit, aki a vád szerint 2023 augusztusában olyan súlyosan bántalmazta édesapját, hogy a férfi belehalt sérüléseibe. Az ítélet nem jogerős.
Több mint ötven motoros fejlesztheti tudását ezen a hétvégén a sepsiszentgyörgyi Motorious Tramps RC által szervezett motoros vezetéstechnikai és közlekedésbiztonsági tréningen, mely idén bővített programmal várja az érdeklődőket.
Szokatlan vendégei vannak az egyik marosvásárhelyi iskolának: nemrég öt kiscsibe kelt ki a tanintézet falai között, amelyek az iskolaudvar egy elkerített részében élik mindennapjaikat úgy, hogy közben komoly oktatási-nevelési célokat is szolgálnak.
Állandó készenlétet igényel a településekre bejáró medvék miatti beavatkozás Székelyföldön. Szász István Endre állatorvos szerint a párzási időszakban különösen sok a riasztás, ezért a gyors reagálás és a jól működő helyi csapatok kulcsfontosságúak.
Módosította a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a kis- és középvállalkozásoknak szóló de minimis támogatási programot: az ingatlanadó mellett immár a telekadó egy része is visszaigényelhető.
Halad a sepsiszentgyörgyi jégcsarnok építése: a falak már kirajzolják az épület körvonalait, év végére elkészülhet a teljes szerkezet, télen pedig a belső munkálatok is elkezdődhetnek. Ha a finanszírozás is zavartalan marad, jövőre lezárulhat a beruházás.
Egyre nehezebb fenntartani egykori állapotában Háromszék egyik legvonzóbb látványosságát, a rétyi tavat. Sziszifuszi munkának bizonyult a tó újratöltése, és halakat sem sikerült telepíteni. Sőt, a tóparti vendéglő felújítása sem halad a tervek szerint.
1 hozzászólás