
Mozgásparkra és tehetségnap szervezésére költ a Háromszéki Közösségi Alapítvány a közösségi kártyákból gyűlt pénzből – tájékoztatott a HKA hírszolgálat.
2014. június 27., 15:242014. június 27., 15:24
A napokban döntött a Háromszéki Közösségi alapítvány kuratóriuma a január-május periódusban az Ujjvárossy József közösségi alapba gyűlt pénzösszegekről. A döntéshozatalnál figyelembe vették az alapítványi célkitűzések mellett a lakosság véleményét is, a javaslatok között az élhető környezet kialakítása, valamint a rászorulók támogatása szerepelt első helyen.
Öt hónap alatt 73 532 lej gyűlt az alapba, ebből 14 ezer lejt áldoznak egy-egy mozgáspark kialakítására Kézdivásárhelyen és Baróton, 6 ezer lejből megrendezik a Székelyföldi Tehetségnapot, és további 6 ezer lejt rászoruló, tehetséges gyermekek, fiatalok támogatására fordítanak. Az alapítvány ugyanakkor arról is döntött, hogy az alapba gyűlt pénzből közvetlen juttat a közreműködő kártyafelhasználóknak is. Így létrehoztak egy nyereményalapot, és három havi gyakorisággal ezer lej értékű nyereménnyel jutalmazzák a közösségi kártyát használókat. A fennmaradó összeg tartalékalapba került, működési célokra, valamint a hirtelen adódó szükségletek kielégítésére használják majd.
A sepsiszentgyörgyi megyei kórház idei éve az elkezdett korszerűsítések lezárásáról, finomhangolásról, ötletelésről szól. Terveik között szerepel a régi kórházépület felújítása és a leendő egészségügyi komplexum projektjének elindítása is.
Egy személyautó és egy tehergépkocsi ütközött össze csütörtök este fél tízkor Bereck közelében.
Több olyan határozattervezet is a sepsiszentgyörgyi képviselő-testület csütörtöki ülésének napirendjére került, amely a kormányzati megszorítások helyi hatásait tükrözi. A tervezést azonban nem adta, nem adhatja fel a város.
A kiszámíthatóság érdekében 2028-ig befagyasztják a vállalkozások épület- és területadóját Sepsiszentgyörgyön, ugyanakkor folytatják a de minimis támogatási programot is, amelynek révén a cégek visszaigényelhetik a befizetett helyi adó egy részét.
Két évben belül szobrot állítanak Mihai Eminescunak Sepsiszentgyörgyön – jelentette be Antal Árpád polgármester és Olimpiu Floroian, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) Kovászna megyei elnöke közös szerdai sajtótájékoztatójukon.
Néhány hónap leforgása alatt hatalmas épületek nőttek ki a földből Sepiszentgyörgy leendő egyetemi kampuszának területén. Tonk Mártont, a Sapientia EMTE rektorát faggattuk a munkálatok előrehaladtáról, a képzési kínálat bővítésének lehetőségéről.
Drasztikus bírságokat helyezett kilátásba a TEGA köztisztasági vállalat az építkezési törmeléket a háztartási hulladéknak szánt digitalizált ökoszigetekbe dobók számára. A szabálytalankodó sepsiszentgyörgyiek zsebe akár 3000 lejjel is bánhatja.
Harmincegy iskolai bűncselekményt tartottak számon, ezek többsége verekedés volt, súlyos következmények nélkül – összegezték a minap lezárult tanév iskolai biztonsági tapasztalatait Kovászna megyében.
Megkezdődött a kézdivásárhelyi Kanta utca régóta várt felújítása. A munkálatok miatt ideiglenesen módosult a közlekedési rend: egyes szakaszokon egyirányúsították a forgalmat, több utcában pedig korlátozták a kanyarodási lehetőségeket.
Kilőttek egy medvét Sepsiszentgyörgyön a Farm utcában vasárnap este, egy másik kószáló nagyvadnak pedig csapdát helyeztek ki az Oltmező utcában.
szóljon hozzá!