
Több tízezer lej értékben róttak ki büntetéseket a Kovászna Megyei Munkaügyi Felügyelőség ellenőrei a feketemunka és a munkavállalók jogainak be nem tartása miatt az elmúlt napokban.
2013. szeptember 27., 10:352013. szeptember 27., 10:35
A felügyelők négy személyt találtak, akik hivatalos iratok nélkül dolgoztak, ketten a közélelmezésben, egy a tanácsadás területén, és szinten egy személy napszámosként tevékenykedett. Minden esetben 10 000 lejes büntetést róttak ki. Ördög Lajos, a felügyelőség igazgatója ezekkel kapcsolatosan hangsúlyozta, nemcsak a céget, hanem a feketén dolgozó személyeket is büntetik. Az utóbbiak esetében a pénzbírság értéke 400-600 lej között váltakozik. Ugyanakkor több tízezer lejes pénzbírságot róttak ki cégekre az éjszakai munkára vonatkozó előírások be nem tartása miatt is.
A Kovászna Megyei Munkaügyi Felügyelőség havonta átlag 5-6 feketén dolgozó személyt azonosít. Idén júliusban volt egy „nagyobb fogásuk”, amikor az egyik sepsiszentgyörgyi takarítócégnél 13 munkaszerződés nélkül munkavállalót találtak. A cégvezető ellen bűnügyi eljárást kezdeményeztek. Háromszéken a „rekordot” egy szépmezői cég tartja, amelynél két évvel ezelőtt 21 feketemunkást találtak az ellenőrök.
Nyomozást indított a Kovászna megyei rendőrség minősített lopás gyanúja miatt, miután a szitabodzai rendőrök több falopási esetről értesültek.
Megpróbált elmenekülni az őt kereső rendőrök elől egy autólopásért elítélt kézdivásárhelyi fiatal, de elfogták. Javítóintézetbe szállították, hogy hároméves büntetését letöltse.
Januárban megérkezett az igazi tél, és habár ilyenkor a többség törekedik védelmezni az élőlényeket, most is találni kidobott kutyákat az út szélén. Állatvédő egyesületet kérdeztünk a téli kutyatartásról, valamint a gazdátlan ebek helyzetéről.
Négyzetméterenként 10 euróra csökkentik a garázsok éves bérleti díját, de csak akkor, ha a tulajdonos felújítja azt az előírt szabványok alapján. Ha ezt nem végzi el, a koncessziós díj összege 2027-től jelentősen megemelkedik.
A közösség segítsége kell ahhoz, hogy leküzdhesse az életveszélyt az Erdővidékről származó Dimény István. A férfi súlyos betegséggel küzd, munkaképtelenné vált, így az orvosi vizsgálatok és beavatkozások költségeit önerőből már nem tudja fedezni.
Halálos baleset történt Kézdisárfalva és Ozsdola között a 2D jelzésű országúton, szerdán.
A Vörös Hadsereg 1943. január 12-én indított átfogó támadást a keleti fronton, minek következtében a 2. Magyar Hadsereg szinte teljesen megsemmisült. Az évforduló kapcsán szervezett szokásos megemlékezések idén sem maradnak el Kézdiszéken.
Felrobbant egy gázpalack és tűz keletkezett csütörtökön délután Bikfalván – tájékoztatott a Kovászna megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) sajtóosztálya.
Túlélte a mínusz 20 fok közeli fagyot egy itthon maradt fiatal gólya a háromszéki Gidófalván. Most már emberi segítséget is kap ahhoz, hogy jövőre már ő is elindulhasson a hosszú vándorútra.
Hamis segélyhívás miatt indított vizsgálatot a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság egy kedden késő este beérkezett bejelentés nyomán. A rendőrök egész éjjel és szerdán délelőtt is akcióban voltak, mígnem kiderült, hamis volt a riasztás.
szóljon hozzá!