Bankautomata-fosztogatás: szűkül a gyanúsítottak köre

Optimisták a rendőrök, abban bíznak, hogy hamarosan lefülelik a bankautomata-rablókat. Ion Popa Kovászna megyei rendőrparancsnok kedden sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a Sepsiszentgyörgyön használt módszerrel még négy másik megyében is kirabolták a pénzautomatákat – a rendőrük együttműködnek, kicserélték a nyomozati anyagaikat, így szűkül a gyanúsítottak köre, és van esély arra, hogy hamarosan azonosítsák a tetteseket.

Bíró Blanka

2012. július 03., 20:052012. július 03., 20:05

Amint arról beszámoltunk, szombaton korán reggel öt sepsiszentgyörgyi bankautomatát raboltak ki, összesen több mint százezer lejt vittek el, a pénzintézetek csak hétfőn reggel vették észre a lopást, és akkor riasztották a rendőrséget.

Ion Popa hangsúlyozta, a rablók átutazóban voltak, eddig minden esetben hétvégén dolgoztak, régi típusú automatákat törtek fel. Klónozott bankkártyát használtak, az eredeti tulajdonosát a rendőrök azonosították, vizsgálják, hogy bűntárs vagy tudta nélkül használták a kártyáját. A rablók sapkát, szemüveget viseltek, feltűrték a gallérjukat és eltakarták az automata kameráját, ennek ellenére készültek róluk felvételek. A rendőrparancsnok elmondta, használják a város központjában és a megye bejáratainál felszerelt biztonsági kamerák és más intézmények felvételeit is, sőt a helyszínen ujjlenyomatot is találtak.

Egy neve elhallgatását kérő pénzügyi szakember portálunknak elmagyarázta a tolvajok módszerét: a klónozott kártyáról lekértek 2300 lejt, azért éppen ennyit, mert ennyi bankjegy fér egyszerre az automata kiadó részébe. Amikor a két bank között létrejön a kapcsolat, az automata elkezdi kiszámolni a pénzt, de azt csak abban a pillanatban veszi le a számláról, amikor a teljes összeg a futószalagról a kazettába került. A tolvajok kivárták, míg szinte a teljes összeg megvolt, egy vékony dróttal beszúrtak, elértek egy szenzort, és megszakították a kapcsolatot a két bank között. A pénzt a számláról nem vette le a rendszer, azonban a bankjegyek már ott voltak a kazettában, azt felfeszítették, kivették a pénzt, majd átmentek a következő automatához, ahol újra lekérték ugyanazt az összeget. Sepsiszentgyörgyön öt esetben jártak sikerrel – a Pireus Bank, a Carpatica, a Volksbank és a Banca Românească pénzkiadóit  fosztották ki. Ion Popa elrendelte, vizsgálják meg, a bankok betartják-e a biztonsági előírásokat.

szóljon hozzá! Hozzászólások

A rovat további cikkei

2026. január 21., szerda

Letépte dühében az elektronikus nyomkövetőt – előzetes letartóztatásba helyezték

Előzetes letartóztatásba került az a Hunyad megyei férfi, aki megszegte a távoltartási végzést Kovászna megyében. A férfi november óta elektronikus megfigyelés alatt állt, miután megfenyegette Háromszéken élő volt élettársát, hogy rágyújtja a házát.

Letépte dühében az elektronikus nyomkövetőt – előzetes letartóztatásba helyezték
Hirdetés
2026. január 20., kedd

Szemtől szemben a polgármesterrel az adóügyi lakossági fórumon

Fontos bejelentés hangzott el a keddi sepsiszentgyörgyi lakossági fórumon: márciusban népszavazással dönthetnek a lakók arról, hogy milyen város adópolitikáját szeretnék követni.

Szemtől szemben a polgármesterrel az adóügyi lakossági fórumon
2026. január 20., kedd

Segítség gombnyomásra: gondosóra Kézdivásárhelyen is

Kézdivásárhelyen is elérhető lesz a helyi önkormányzat és a Diakónia Alapítvány által közösen működtetett Gondosóra program, amelynek használói szükség esetén egyetlen gombnyomással segítséget kérhetnek az éjjel-nappal elérhető diszpécserszolgálaton.

Segítség gombnyomásra: gondosóra Kézdivásárhelyen is
2026. január 20., kedd

Új áruház épül Kézdivásárhelyen

A Lidl másfél évtizeddel ezelőtt húzta fel első üzletét Kézdivásárhelyen. Nemrég hozzáfogtak egy új szupermarket megépítéséhez, elvileg egy év leforgása alatt be is fejezik, de nem tervezik mindkettőt megtartani.

Új áruház épül Kézdivásárhelyen
Új áruház épül Kézdivásárhelyen
2026. január 20., kedd

Új áruház épül Kézdivásárhelyen

Hirdetés
2026. január 20., kedd

Adóemelés: az Erdélyi Magyar Szövetség szerint is túllőtt a célon az állam

Aláírásgyűjtést indított a sepsiszentgyörgyi adók túlzott megemelése miatt az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ). A kisebbik romániai magyar párt tagjai felrótták az államnak, hogy miközben évek óta sorjázza követeléseit, a kifizetésekkel hátralékban van.

Adóemelés: az Erdélyi Magyar Szövetség szerint is túllőtt a célon az állam
2026. január 19., hétfő

Üzentek a tiltakozók a sepsiszentgyörgyi városvezetésnek: nem értenek egyet a helyi adók emelésével – videó

Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.

Üzentek a tiltakozók a sepsiszentgyörgyi városvezetésnek: nem értenek egyet a helyi adók emelésével – videó
2026. január 19., hétfő

Tiltakozás Sepsiszentgyörgyön: körbevették a polgármestert és nekiszegezték a kérdéseket

Több százan gyűltek össze Sepsiszentgyörgy főterén a hétfői békés megmozdulásra. A tiltakozók a városvezetésnek üzentek: nem értenek egyet a helyi adók emelésével, és követelik a drágítások felülvizsgálatát.

Tiltakozás Sepsiszentgyörgyön: körbevették a polgármestert és nekiszegezték a kérdéseket
Hirdetés
2026. január 19., hétfő

Barcsay Jenő-tárlat nyílik Sepsiszentgyörgyön

A Magyar Kultúra Napja alkalmából, a Barcsay 125 emlékév keretében tárlatot nyitnak Barcsay Jenő Művészeti anatómia című könyvének giclée-nyomataiból.

Barcsay Jenő-tárlat nyílik Sepsiszentgyörgyön
2026. január 19., hétfő

Súlyos helyzetben a kovásznai önkormányzat

A kovásznai önkormányzatnak is csökkentenie kell a személyzetét, de turisztikai településként és fürdővárosi minőségében plusz alkalmazottakat igénylő feladatai vannak. Vagyis kevesebb emberrel kell még többet felmutatnia.

Súlyos helyzetben a kovásznai önkormányzat
2026. január 18., vasárnap

Rekord rekord hátán a sepsiszentgyörgyi moziban

Eddigi működésének legjobb évét zárta a sepsiszentgyörgyi Művész mozi, a legsikeresebb film pedig 4000-rel rávert a korábban jegyzett legmagasabb nézőszámra, amit a Kincsem ért el. Külön öröm, hogy a rekorder is magyar produkció.

Rekord rekord hátán a sepsiszentgyörgyi moziban
Hirdetés