Fotó: Pál Gábor
Hídvég mellett egy súlyos, míg Nagyborosnyónál egy könnyebb kimenetelű autóbaleset történt hétfőn – tájékoztatott Nicoleta Marin, a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője. Utóbbi esetében a gépjárművezető lopott autóval közlekedett.
2014. december 23., 13:232014. december 23., 13:23
2014. december 23., 14:422014. december 23., 14:42
Súlyos személyi sérüléssel végződött a hétfőn Hídvég közelében történt autóbaleset. A rendőrségi vizsgálat alapján a 33 éves L. F. T. a településről Árapatak irányába tartott, ám a túlzott sebesség miatt egy éles kanyarban elvesztette géprjárműve felett az uralmat, és az út menti árokba sodródott. Az anyósülésen lévő 74 éves női utast súlyos sérülésekkel szállították kórházba.
Csupán anyagi károk keletkeztek abban a balesetben, amelyet a 34 éves B. L. okozott hétfő délután Nagyborosnyó közelében. A helyszínre érkező rendőrök megállapították, hogy az autó vezetője nem rendelkezik jogosítvánnyal. Mint kiderült, az autó is lopott volt, azt az út széléről tulajdonította el, miközben az indítókulcsot a jogos tulajdonosa a járműben hagyta. Az alkoholszondás vizsgálat 0,92 mg/l légalkohol-koncentrációt mutatott a sofőr által kilélegzett levegőben. A 34 éves személy ellen több bűncselekmény elkövetéséért – lopás, jogosítvány nélküli, illetve alkohol befolyása alatti gépjármű-vezetés – indítanak eljárást.
Tűzvészhez riasztották pénteken a sepsiszentgyörgyi tűzoltókat: egy nyárikonyha borult lángokba Illyefalván, és fennált a kockázata, hogy a házra is átterjed a tűz.
Az augusztusi szünet után újdonságokkal várják vissza a filmkedvelőket Sepsiszentgyörgyön. A Művész Mozi vetítéseire mostantól új felületen lehet jegyet vásárolni – az áfaemelkedés miatt kicsivel drágábban –, a jegyárakat ugyanakkor egységesítették.
Nem is egyet kívánhattak azok, akik az elmúlt éjszakákon figyelmesen, türelemmel tekintettek az égboltra. A Perseidák meteorraj égi parádéját, a hullócsillagokat a Székelyhon is megörökítette.
Életét vesztette egy motoros, miután egy személygépkocsival ütközött csütörtökön délelőtt a 11-es országúton, Kézdivásárhely és Csernáton között.
Közúti baleset történt Kovászna megyében szerdán reggel, a mentés idején felváltva halad az autós forgalom a 10-es országúton, Bodzafordulónál.
Érkezik a Perseidák meteorraj, az év egyik legkülönlegesebb égi látványossága. A benedekmezői Vega Csillagvizsgálónál idén is lehetőség lesz hullócsillag-nézésre, mi több, a Holdat, a Szaturnuszt, a Jupitert és a Vénuszt is megfigyelhetjük közelebbről.
Hamarosan elkészülnek a buszmegállók, elindul az új forgalomirányítási rendszer Sepsiszentgyörgyön. Az intelligens jelzőlámpákhoz – amelyek elsőbbséget biztosítanak az autóbuszoknak – a közlekedés minden résztvevőjének hozzá kell majd szoknia.
Zsellérház, csűr, fűrészszín, emlékház fogja alkotni a skanzent, amely a gelencei hagyományokat hivatott bemutatni, megőrizni. Noha a községvezetés előtt állnak még kihívások, a falumúzeum megépítését napirenden tartják.
Az unokákat általában különlegesebb, bensőségesebb viszony fűzi a nagyszüleikhez, mint közvetlen felmenőikhez, és ennek meg is van az oka. Ám mi történik akkor, ha a nagytata emlékéből brandet akarnak kovácsolni, és aköré fesztivált szervezni?
Két nap alatt háromszor kellett közbelépni családon belüli erőszak, illetve távoltartási végzés megszegése miatt Háromszéken. A rendőrök minden esetben megtették a szükséges jogi intézkedéseket az áldozatok védelme érdekében.
szóljon hozzá!