Az MPP választási listája még nem nyilvános

Bereczki Kinga MPP-s helyi tanácsos sajtótájékoztatón reagált a sepsiszentgyörgyi RMDSZ jelöltlistájára, és kifejtette, örül, hogy a polgármester végre felkereste a szakembereket. A polgáriak listája még nem nyilvános, egyelőre tárgyalásokat folytatnak a Néppárttal.

Bús Ildikó

2012. április 04., 12:542012. április 04., 12:54

2012. április 05., 09:492012. április 05., 09:49

Mint ismeretes, kedden hozta nyilvánosságra a sepsiszentgyörgyi RMDSZ a helyi és megyei tanácsba jelölt személyek listáját. Erre reagált szerda délelőtt Bereczki Kinga, a Magyar Polgári Párt színeiben megválasztott önkormányzati képviselő, aki szerint örvendetes, hogy szakembereket keresett fel a polgármester, hiszen sokukkal évek óta együttműködik. Bereczki Kinga kifejtette, négy évvel ezelőtt felkért a jelenlegi RMDSZ-lista tagjaiból néhány személyt, hogy vállaljanak szerepet a városi tanácsban, azzal érvelve, hogy szakmaiságra van szükség.

„A helyi közösséget érintő döntésekben a szakmaiság kell előtérbe kerüljön, és fontos, hogy ne a politikai döntések érvényesüljenek. Sajnos akkor elutasították megkeresésemet a legjobb szakemberek, bár megpróbáltam biztatni őket, hogy vállaljanak szerepet a közéletben. Nem voltak eszközök, hogy az ajánlat beteljesüljön, és elutasítottak. De így is jól van, egyetlen sajnálatos dolog, hogy nem a nemzeti oldalon vállaltak szerepet” – mondta Bereczki Kinga. A tanácsos kifejtette, jó az, ha szakmai vonalon szót tudnak érteni a tanácstagok, reményei szerint egyre inkább a szakmai tanácskozásra esik a hangsúly a sepsiszentgyörgyi városi tanácsban, és nem lesznek politikai torzsalkodások.

Kulcsár Terza József, az MPP háromszéki elnöke elmondta: eddig pártpolitikai nézeteket vettek figyelembe a tanácsban, nem pedig a szakmaiságot. A természetes pedig az utóbbi lenne, és szakemberekre kellene építeni, erről szól az önkormányzati munka – mondta az elnök.

A választásokkal kapcsolatosan kifejtette: mindenki sürgeti őket, de egyelőre tárgyalások folynak az EMNP-vel, és nem akarják elsietni a dolgokat, hiszen ennél fontosabb az ügy.

Kulcsár szerint az RMDSZ csak egypártrendszerben gondolkozik, kommunista felfogásukat nem tudják elengedni, ezért az EMNP és az MPP úgy gondolja, nem kell elsietni a jelöltállítást. Az együttműködésről tárgyalnak, figyelembe veszik a határidőket is (április 10.), eddig kell bejelenteni Bukarestben a választási koalíciót. Az elnök ígérete szerint jövő hétre megszületik az egyezség és a döntés is, addig azonban elárulta: az MPP-nek megvan a listája több mint húsz polgármester-jelölttel, és a megfelelő időben ismertetik a neveket is.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 22., csütörtök

Kézdivásárhelyen is tüntetést szerveznek a magas adók ellen

Az év első ülését tartotta csütörtökön Kézdivásárhely önkormányzati képviselő-testülete, és ezen újra vitát szült a drasztikusan megemelt adók kérdése. Tüntetni is készülnek.

Kézdivásárhelyen is tüntetést szerveznek a magas adók ellen
Hirdetés
2026. január 22., csütörtök

Népszavazás helyett adócsökkentés Sepsiszentgyörgyön

A vonatkozó törvény adta keretek között a legalacsonyabb szintre csökkentik Sepsiszentgyörgyön a helyi adókat – jelentette be a város polgármestere csütörtökön. A márciusra tervezett népszavazásról pedig lemondanak.

Népszavazás helyett adócsökkentés Sepsiszentgyörgyön
2026. január 22., csütörtök

Leégett egy ház tetőszerkezete Miklósváron, több órán át oltották a lángokat

Hajnali beavatkozásra riasztották a tűzoltókat a Kovászna megyei Miklósvárra, ahol egy lakóház tetőszerkezete kapott lángra.

Leégett egy ház tetőszerkezete Miklósváron, több órán át oltották a lángokat
2026. január 22., csütörtök

Képzőművészek kapják a Háromszék kultúrájáért díjat

Idén is kiosztja a 2013-ban alapított Háromszék kultúrájáért díjakat Kovászna Megye Tanácsa és a és Kovászna Megyei Művelődési Központ. A magyar kultúra napja alkalmából ezúttal két képzőművész részesül elismerésben.

Képzőművészek kapják a Háromszék kultúrájáért díjat
Hirdetés
2026. január 21., szerda

Letépte dühében az elektronikus nyomkövetőt – előzetes letartóztatásba helyezték

Előzetes letartóztatásba került az a Hunyad megyei férfi, aki megszegte a távoltartási végzést Kovászna megyében. A férfi november óta elektronikus megfigyelés alatt állt, miután megfenyegette Háromszéken élő volt élettársát, hogy rágyújtja a házát.

Letépte dühében az elektronikus nyomkövetőt – előzetes letartóztatásba helyezték
2026. január 20., kedd

Szemtől szemben a polgármesterrel az adóügyi lakossági fórumon

Fontos bejelentés hangzott el a keddi sepsiszentgyörgyi lakossági fórumon: márciusban népszavazással dönthetnek a lakók arról, hogy milyen város adópolitikáját szeretnék követni.

Szemtől szemben a polgármesterrel az adóügyi lakossági fórumon
2026. január 20., kedd

Segítség gombnyomásra: gondosóra Kézdivásárhelyen is

Kézdivásárhelyen is elérhető lesz a helyi önkormányzat és a Diakónia Alapítvány által közösen működtetett Gondosóra program, amelynek használói szükség esetén egyetlen gombnyomással segítséget kérhetnek az éjjel-nappal elérhető diszpécserszolgálaton.

Segítség gombnyomásra: gondosóra Kézdivásárhelyen is
Hirdetés
2026. január 20., kedd

Új áruház épül Kézdivásárhelyen

A Lidl másfél évtizeddel ezelőtt húzta fel első üzletét Kézdivásárhelyen. Nemrég hozzáfogtak egy új szupermarket megépítéséhez, elvileg egy év leforgása alatt be is fejezik, de nem tervezik mindkettőt megtartani.

Új áruház épül Kézdivásárhelyen
Új áruház épül Kézdivásárhelyen
2026. január 20., kedd

Új áruház épül Kézdivásárhelyen

2026. január 20., kedd

Adóemelés: az Erdélyi Magyar Szövetség szerint is túllőtt a célon az állam

Aláírásgyűjtést indított a sepsiszentgyörgyi adók túlzott megemelése miatt az Erdélyi Magyar Szövetség (EMSZ). A kisebbik romániai magyar párt tagjai felrótták az államnak, hogy miközben évek óta sorjázza követeléseit, a kifizetésekkel hátralékban van.

Adóemelés: az Erdélyi Magyar Szövetség szerint is túllőtt a célon az állam
2026. január 19., hétfő

Üzentek a tiltakozók a sepsiszentgyörgyi városvezetésnek: nem értenek egyet a helyi adók emelésével – videó

Egy Facebook-bejegyzésből indult, végül több száz sepsiszentgyörgyit mozgatott meg a felhívás, amelyben Fazakas Péter békés tiltakozásra hívta a városlakókat.

Üzentek a tiltakozók a sepsiszentgyörgyi városvezetésnek: nem értenek egyet a helyi adók emelésével – videó
Hirdetés