
Az RMDSZ megalakulásának 25. évfordulója alkalmából Kovászna megyében székenként külön-külön szervezett események keretén belül emlékeznek vissza az elmúlt időszakra. Első megállóként a zaláni kultúrotthon szolgált hétfő este.
2015. január 27., 15:492015. január 27., 15:49
„Az elmúlt 25 évben a közösség szolgálata volt a célunk. Bátran állíthatjuk, hogy előrébb vittük a háromszékiek, székelyföldiek ügyét, fejlesztettük településeinket, tettünk közösségeink múltjának, hagyományainak megőrzéséért, jövőjének megteremtéséért” – fogalmazott köszöntő beszédében Demeter Ferenc, az RMDSZ sepsiszéki szervezetének ügyvezető elnöke, aki hozzátette, a megvalósítások mellett a jövőbeli kihívásokat is szemrevételezik.
Fodor István, az RMDSZ sepsiszéki szervezetének elnöke az elmúlt negyedévszázad évtized kellemes és nehéz időszakait idézte fel. „Asszonyok, gyerekek és férfiak egyazon céllal fogtunk össze, hogy előbbre vigyük közösségünket, terveket szőttünk, megmaradásunkért dolgoztunk – magyarázta a sepsiszéki elnök, aki hozzátette a legnagyobb problémát az jelenti, ha a magyarság nem egy csapatként dolgozik, ha egymás ellen fordulnak olyan időkben, amikor tiltott a magyar feliratú tábla és a magyar himnusz.
Tamás Sándor, az RMDSZ háromszéki szervezetének elnöke felszólalásában kifejtette, a rendszerváltáskor az volt a nagy kérdés, hogy elmenni vagy itthon maradni. Azzal a reménnyel indultunk útnak, hogy legyünk szabadok a saját otthonunkban, azok pedig, akik 25 éve dolgoznak önkormányzatban, közéletben, iskolákban vagy bárhol máshol, azért tesznek, mert próbálják biztosítani a függetlenséget, hogy szabadnak érezzék magukat szülőföldjükön – tette hozzá Tamás Sándor.
Az elnök ugyanakkor kijelentette, Románia minden állampolgáráé, tehát nincs alá- vagy fölérendeltség a román és magyar közösségek között, így tehát a székely-magyarok nem hajthatnak fejet a nacionalisták követeléseinek. Ezzel ellentétben helye van a jó irányt mutató kritikának és alázatnak az közösség többi tagja, valamint a politikai ellenfelekkel szemben, a jövő pedig az együttműködésben keresendő.
Az RMDSZ megalakulásának huszonöt éves évfordulója alkalmából különben emléklapot osztottak ki minden olyan tag számára, aki tevékenyen hozzá járult a szövetség működéséhez.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
Marosugrára riasztották a radnóti tűzoltókat kedden délután, miután egy személyautó lángra kapott az országúton.
Két tanintézmény is magának szeretné a befejezés előtt álló iskolaépületet Baróton. Az általános iskola hivatalos beadványban fordult az önkormányzathoz, a líceum munkaközössége nyílt levélben kéri, hogy a város vegye figyelembe a líceum érdekeit.
szóljon hozzá!