Hiányosságokat tapasztaltak a fogyasztóvédők a nemrég átadott sepsiszentgyörgyi strandon. Nem bűntettek, csak figyelmeztették a működtetőt. A városháza szerint minden rendben van.
2013. július 05., 11:532013. július 05., 11:53
A Kovászna Megyei Fogyasztóvédelmi Felügyelőség ellenőrei a kapaszkodókorlátok, illetve a láböblítő sánc hiányát kifogásolták. A strand öt medencéjéből négy körül nincs kialakítva a 120 centiméter széles és 15-20 centiméter mély, klóros vízzel feltöltött láböblítő sánc, illetve hiányoznak a medencékből a víz szintjével egyenlő magasságban kialakított kapaszkodók is – közölte Mircea Diaconu főfelügyelő.
Tischler Ferenc, Sepsiszentgyörgy alpolgármestere kérdésünkre elmondta, a fogyasztóvédők által jelzett rendellenességeket közölték a kivitelező céggel, és azt a választ kapták, hogy az érvényben lévő európai uniós rendelkezések szerint nem kötelező a láböblítő sánc kialakítása. A kapaszkodókra vonatkozóan még nem kaptak választ, de úgy tűnik, hogy egy bizonyos vízmélység alatt erre sincs szükség.
Leesett a kerékpárról egy idős férfi Bodzafordulón péntek délután, a sérültet a SMURD helikoptere szállította Brassóba a helyi kórházból.
Telefonjáért támadtak rá egy férfira Sepsiszentgyörgyön: három fiatal bántalmazta, majd elvette a készülékét. A sértettet kórházban ápolják, a két fiú 30 napos előzetes letartóztatásba került, a 15 éves lány szabadlábon védekezhet.
A Kovászna megyei rendőrség járőrei két olyan körözött férfit fogtak el és kísértek börtönbe, akiket a bíróság már korábban jogerősen elítélt közlekedési bűncselekmények miatt.
Az autizmus spektrumzavar tünetei rendkívül széles skálát fognak át, és kombinációjuk esetről esetre egyedi lehet, ezért nagyon nehéz két egyforma autistát találni. Április 2-a az autizmus világnapja.
Az 5. Sepsi Book könyvvásár május 14. és 17. között várja a közönséget a Sepsi Arénában, több tucat kulturális programmal, neves szerzőkkel, gyermekfoglalkozásokkal és ingyenesen látogatható eseményekkel.
Kovászna megyében is lehetőség nyílik hivatásos személyi gondozóként bekapcsolódni a súlyos vagy halmozott fogyatékossággal élő felnőttek ellátásába. A program célja, hogy a rászorulók családias környezetben részesüljenek gondozásban.
Március folyamán a Kovászna megyei tűzoltóság összesen 486 sürgősségi esetnél avatkozott be – derül ki a múlt havi mérlegből. A legtöbb esetben elsősegélynyújtásra volt szükség, de számos tarlótűz is történt a megyében.
Két bocsával együtt tűnt fel egy medve Kézdivásárhelyen, a kutyamenhely közelében. A medve a lemhényi erdőből ereszkedhetett le egy vadász szerint, és akár területet is kereshetett magának.
A híveket vasárnap reggel várják Sepsiszentgyörgy főterére, hogy az egyházi elöljárók megszentelhessék a kosarukban lévő étkeket. A húsvéti ételszentelést idén ötödik alkalommal szervezi meg a Magyar Erdélyért Egyesület (MERT).
Ittasan vezető férfi akadt fenn a bodzafordulói rendőrség hálóján egy március 31-i ellenőrzés során. A gépjárművezető jogosítványát bevonták, de fél órával később a rendőrök ismét kiszúrták az autóját a forgalomban.
szóljon hozzá!