Fotó: Bús Ildikó
Ifjúsági menetoszlopot alakítanak ki a háromszéki fiatalok a Székelyek Nagy Menetelésén.
2013. október 24., 16:562013. október 24., 16:56
A Háromszéki Ifjúsági Tanács (HÁRIT) vezetői úgy gondolják, jelenlétükkel erősítik a fiatalok identitástudatát. Oltean Csongor, a HÁRIT elnöke kihangsúlyozta: első perctől támogatták a rendezvényt, és már szeptember végén elkezdték mozgósítani a tagszervezeteket. A civil és ifjúsági szervezetek egyaránt jelentkeztek, így minden településről jelen lesznek a fiatalok. Ezáltal egy ifjúsági menetoszlopot is kialakítanak, melyre eddig kétszázan jelentkeztek.
„Azért tartjuk fontosnak megmutatni a fiatalok arcát és hallatni a hangjukat, mert Székelyföld jövője elsősorban rajtuk múlik. Az ifjúság gyülekezőhelye az angyalosi letérőnél lesz vasárnap reggel tízkor, oda várunk mindenkit” – mondta az elnök.
Kelemen Szilárd, a legfiatalabb sepsiszentgyörgyi önkormányzati képviselő szintén fontosnak tartja a részvételt, mint mondta, a megyéből elszármazott fiatalok is csatlakoznak a meneteléshez. Tudomása szerint ugyanakkor a külföldön élők saját településükön szolidaritási tüntetéseket is szerveznek. A politikus a katalánokéhoz hasonló függetlenségi harchoz hasonlította a menetelést, kiemelve, hogy ott azért sikeresebbek a megmozdulások, mert mindenki részt vesz rajtuk. „A katalánok azért sikeresek, mert nemzeti kérdésben nincs felmentés, legkisebbtől legnagyobbig mindenki részt vesz a rendezvényeken, együtt mutatják ki a függetlenségért való harcukat. Mi is arra kérünk mindenkit, hogy vegyenek részt, dolgozzunk együtt az autonómiáért” – hangsúlyozta Kelemen.
A fiatalok kezdeményezésére a menetelés előestéjén, szombaton este 21 órakor az Óriáspince-tetőn meggyújtják az autonómia-őrtüzét.
Miután korrupciós váddal akarták kivonni a politikai életből, Markó Attila jogász, kisebbségi államtitkár 2014-ben a pár négyzetméteres cella helyett a 93 ezer négyzetkilométeres anyaországot választotta fogsága helyszínéül –101 hónapig.
„Az élet értelmét nem lehet készen kapni. Azt meg kell teremteni: munkával, hűséggel, szeretettel.” Dr. Mucsi Mihály, Kézdivásárhely legújabb Pro Urbe díjasa pontosan ezt tette – hangzott el péntek délután a Vigadó dísztermében.
Kézműves vásárral, tartalmas előadásokkal, ifjúsági térrel, gyermekprogramokkal, helyi ízekkel, emlékezetes koncertekkel várja a városlakókat és az idelátogatókat Kézdivásárhely legnagyobb közösségi eseménye, a Sokadalom. Óriáskerék viszont nem lesz.
Új programot vezet be az elszigetelődött, beteg idősek és a fogyatékkal élők számára a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: egy olyan digitális eszköz beszerzését és használatát támogatják, amely baj esetén riasztja az illetékeseket.
Újra sokszínű kínálattal várja a Sepsi Classic fesztivál a komolyzene kedvelőit Sepsiszentgyörgyön július 10–13. között. Hallhatjuk Miklósa Erika operaénekest és Szamosi Szabolcs orgonaművészt, valamint a nemzetközi hírnév sok fiatal várományosát.
Sepsiszentgyörgy utcáin és parkjaiban napok óta nagyszámú lepke rajzik, ami a lakosság körében is feltűnést keltett. A hársfákon, rózsákon és levendulákon tömegesen megjelenő rovarokat gamma bagolylepkének azonosították.
Ideiglenes közlekedési korlátozások lesznek Sepsiszentgyörgyön, csütörtökön a Román Zászló Napjára szervezett ünnepség ideje alatt – tájékoztat közleményében a helyi rendőrség.
A Székely Vágta döntőjében történt balszerencsés események, két versenyző esése és az egyik ló tragikus lábtörése nem teszik szükségessé a szabályzat módosítását – tájékoztatták lapunkat a szervezők, hangsúlyozva, hogy minden teljesen szabályosan történt.
Háromszáz embert kellett kimenekíteni és több mint 200 háztartást öntött el a víz kisebb-nagyobb mértékben – hangzott el azon az összesítőn, ahol megtudhattuk, hogy a polgármesterek nem igazán szoktak részt venni a katasztrófavédelmi felkészítőkön.
Útlezárásokra kell számítani Kézdivásárhelyen a városnapok miatt szerdától a rendezvény idején – értesíti a városlakókat a polgármesteri hivatal Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!