
Fotó: Székelyhon
Ismét a Ro-Alerten keresztül riasztották pénteken délkelőtt a lakókat, hiszen egy hárombocsos anyamedve jelenlétét észlelték a székelyudvarhelyi Éltetőkút utcában. A vadakat a környéken igyekeztek elkergetni, ám közben a bocsok egy fára menekültek. Jelenleg a hatóságok senkit nem engednek a terület közelébe.
2023. április 21., 11:392023. április 21., 11:39
2023. április 21., 16:122023. április 21., 16:12
Az Éltetőkút utca lakói tárcsázták délelőtt tíz óra környékén a 112-es segélyhívószámot, mivel egy hárombocsos anyamedvét láttak a házak melletti forrásnál – tudtuk meg Katona Lóránttól, a helyi rendőrség aligazgatójától. Mint részletezte,
Ezt látva az anyamedve sem ment messze, elrejtőzött a közeli bokros részen.
Fotó: Székelyhon
Hamar a helyszínre érkezett a tűzoltóság elsősegélynyújtó egysége, továbbá a Nagy-Küküllő Vadász- és Sporthorgász Egyesület, a polgármesteri hivatal illetékesei, illetve a rendőrség és a csendőrség munkatársai.
A helyi rendőrség hőkamerával felszerelt drónnal igyekezett megtalálni az elrejtőzött egyedet, ám nem jártak sikerrel. Éppen ezért a hatóságokkal és a vadászokkal közösen jelenleg is biztosítják a terepet, nem engedve a bocsok közelébe a lakókat.
Fotó: Székelyhon
Ha ez mégsem történik meg, akkor az elképzelés szerint altatólövedékkel kábítanák el a nagyvadakat, amelyeket ezután elszállítanak a lakóövezet közeléből – közölte Katona Lóránt. A helyzet megoldásáról a későbbiekben ígértek információkat.
Abban bíznak, hogy a bocsok megnyugodnak és lejönnek a fenyőfáról
Fotó: Székelyhon
Fotó: Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség
Fotó: Székelyhon
Katona Lóránt rámutatott, délután lemásztak a bocsok a fáról, ám a sűrű bokrok miatt szem elől tévesztették azokat a vadászok. Vélhetően a közelben laknak a medvék, ezért a szakemberek megfigyelés alatt fogják tartani a környéket a balesetek elkerülése érdekében. Az aligazgató arra kéri a lakókat, hogy a veszélyes helyzet megoldásáig kerüljék el az Éltetőkút utcához közel lévő dombot. Arra is kitért, hogy kora délután Székelyudvarhely kadicsfalvi részen is láttak egy fiatal medvét a lakók. A vad a templom környékén járt, majd egy háztartásba is behatolt, mielőtt sikerült azt elűzni az erdő irányába. Szerencsére kárt nem okozott, de a lakókat és a gyerekeket is megrémítette.
Nicușor Dan megtámadta az alkotmánybíróságon a parlamentben múlt héten elfogadott új feddhetetlenségi törvényt – közölte hétfőn az elnöki hivatal.
Mit tud a lakosság a Maros megyét is érintő méltányos átállási programról, a munkahelyek megszűnéséről, átalakulásáról? Hogyan látja a települése jövőjét? – ezekkel a témákkal is foglalkozik a napokban közzétett kérdőív.
Nem bizonyult tartósnak a Duna vízszintjének emelkedése Csernavodánál, fel kell készülni arra, hogy néhány napig teljesen le kell fog állni az atomerőmű – jelentette be Alexandru Bușoi energetikai államtitkár hétfőn.
Alvás közben korrigálja a látást, nappal pedig szemüveg és hagyományos kontaktlencse nélkül biztosít éles látást. Az éjszakai kontaktlencse egyben kényelmes, és a gyermekkori rövidlátás előrehaladását is lassíthatja.
Az RMDSZ első opciója egy teljes jogkörű kormány megalakítására egy „nagykoalíció” létrehozása, más országok mintájára, hogy megakadályozzák a szélsőséges erők kormányra jutását – jelentette ki hétfőn Cseke Attila ügyvivő fejlesztési miniszter.
Harminckét járvezetői engedélyt függesztettek fel a hétvégén a hatóságok Maros megyében, de olyan sofőrt is feltartóztattak, aki nem rendelkezett jogosítvánnyal – tájékoztat a Maros Megyei rendőr-főkapitányság.
Cseke Attila ügyvivő egészségügyi miniszter szerint a közösségi oldalakon terjedő félretájékoztatás „rendkívül veszélyessé” vált, ezért az államnak határozottabban kell fellépnie, szükség esetén a jogszabályok szigorításával.
A házbizottság érvényesnek minősítette azt a 140 képviselő által támogatott indítványt, amelyben a Tisza parlamenti frakciója Baka Andrást jelöli államfőnek.
Magyar és román nyelven rakták ki Csíkszereda nevét a város egyik újonnan létrehozott körforgalmában, a Hargita utcában.
Új szabályok léptek életbe a más uniós tagállamokban vásárolt jövedéki termékek Romániába történő behozatalára.
szóljon hozzá!