
Fotó: Pinti Attila
Tűz ütött ki egy használaton kívüli csíkszeredai épületben szerdára virradóra, a Szentlélek utcában.
2023. december 27., 08:442023. december 27., 08:44
2023. december 27., 10:432023. december 27., 10:43
A Hargita megyei tűzoltóság tájékoztatása szerint a hivatásos tűzoltók két bevetési járművel siettek a helyszínre.
Fotó: Pinti Attila
A lángok mintegy 200 négyzetméteren terjedtek szét az – egyébként a csíkszeredai hivatásos tűzoltóság székhelyéhez közel lévő – épületben, amiben háztartási hulladékot tároltak, és félő volt, hogy a tűz a közeli melléképületre is átterjed.
Fotó: Pinti Attila
Az oltáshoz újabb esetkocsit és tűzoltócsapatot kértek a helyszínről. A tűzoltóság későbbi tájékoztatása szerint a lángok terjedését sikerült megfékezni, ezt követően az oltáson dolgoztak.
Fotó: Pinti Attila
Szerda délelőtt még mindig füstölgött a romos állapotú épület, amelynek belsejéből egy munkagép segítségével hordták ki a hulladékot.
Fotó: Pinti Attila
A tűzoltók továbbra is a helyszínen vannak.
Fotó: Pinti Attila
A Román Nemzeti Bank (BNR) 2025-ben 1356 hamis román bankjegyet vizsgált meg, 33,79 százalékkal kevesebbet, mint az előző évben – derül ki a jegybank pénteken közzétett éves jelentéséből.
Több megyei rendőrségének együttműködésével drogcsempészeket tartóztattak le Maros megyében, akik magas kockázatú pszichoaktív anyagokat csempésztek be a börtönökbe.
Csíkszereda polgármestere Korodi Attila a hétvégi rendkívüli hőség miatt felhívást intézett a lakossághoz. Mint mondta, a Harvíznek jelenleg nincs olyan munkálata, amely miatt vízkorlátozásra lenne szükség.
A regionális vízszolgáltató Harvíz Rt. veszi át egységesen az esővíz-elvezetési rendszer működtetését és karbantartását Csíkszeredában – ez egyike volt a számos fontos döntésnek, amelyet az önkormányzati képviselők ülésén hoztak meg pénteken.
Késéseket okoznak a vasúti közlekedésben a következő napokra jelzett rendkívüli hőség miatt bevezetett sebességkorlátozások – tájékoztatott pénteken a Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători).
A Szociáldemokrata Párt (PSD) szerint a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ szabotálja a kormányalakítást, és folyamatosan új feltételeket találnak ki pozícióik megőrzéséért.
Nicușor Dan államfő a Szociáldemokrata Párt (PSD), a Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR), az RMDSZ és a nemzeti kisebbségek parlamenti frakciójának vezetőivel készül egyeztetni pénteken a Cotroceni-palotában.
Közel kétmillió lejt kapott Székelyudvarhely, aminek nagy részét a művelődési ház hibásan megtervezett tűzvédelmi rendszerének kijavítására és kialakítására költik. Emellett megvásárolhatják az ifjúsági lakások építéséhez szükséges telket.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL), a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) és az RMDSZ közös miniszterelnök-jelöltje, Siegfried Mureșan pénteken közölte, célja egy hozzáértő, egységes Európa-barát kormány létrehozása.
szóljon hozzá!