Hamarosan esedékes lesz a Kossuth Lajos utca felső szakaszának helyreállítása
Fotó: Gergely Imre
Ismét az útjavítások kapcsán tartott sajtótájékoztatót Gyergyószentmiklós polgármestere: a napokban megtörténik az Állomás utca közműépítés miatt felásott részeinek helyreállítása. Az ígéret szerint május végéig további utcák burkolatát is helyreállítják.
2023. május 02., 18:002023. május 02., 18:00
2023. május 02., 18:022023. május 02., 18:02
A szennyvíz- illetve ivóvízvezetékek lefektetésén dolgozó cég feladata az utak, járdák burkolatának helyreállítása azokon a szakaszokon, ahol azokat fel kellett ásni. Ez következik elsőként
Ezt követően a Kossuth Lajos utca felső szakasza (a városházától a Tűzoltó utcáig) helyreállítását végzik el. Két héten belül a Fürdő utcában és a Bălcescu utcában is megtörténik a helyreállítás. Amint a kivitelező elvégzi a felásott részek visszaaszfaltozását (ahol pedig eredetileg betonburkolat volt, a visszabetonozását), a város kijavítja az egyéb úthibákat is – közölte a polgármester.
Csergő Tibor polgármester elmondása szerint még májusban a Temető utcát is rendbeteszik. Ott előzőleg egy, a Forradalom negyedet ellátó, a tűzcsapokhoz szükséges vízvezeték lefektetését is tervezték, de más megoldást találtak, ami már nem gátolja az útjavítást.
Ezekről a munkálat kezdete előtt a városháza Facebook-oldalán tájékoztatják majd a lakókat.
A földutakon, illetve a tört kővel burkolt utakon is lesznek majd munkálatok.
A polgármester beszélt a Békény utcáról is, ahol a piac mellett a járda épül. A járdákon kívül itt még a Dózsa György utcával, illetve a Halász utcával való összekötésre is szükség van. Kérdésünkre válaszolva Csergő elmondta, hogy
Majd ha a teherforgalom szempontjából aktuális lesz, a híd stabilitását, teherbírását szakértő kell felmérje.
Egy építkezés, bontás, de még egy lakásfelújítás során is jelentős mennyiségű anyagtörmelék keletkezik, és sokan nem tudják, miként lehet ettől megszabadulni. Elöljáróban csak annyit, hogy nagyon nem éri meg a település határában kidobni.
Két harci repülőgép szállt fel keddről szerdára virradóra az 57-es légi bázisról, miután a légtérmegfigyelő rendszerek több légi célpontot észleltek az ukrán légtérben, a Romániával közös határ közelében.
Árokba sodródott egy mikrobusz a Maros megyei Csobotány település határában szerda reggel, a balesetben négy személy – három felnőtt és egy gyermek – sérüléseket szenvedett.
2-3 medvével is lehet „találkozni” napi szinten a 13B jelzésű országút mentén, Parajd és Borzont között, az első forrás közelében – hívta fel a figyelmet olvasónk.
Legalább tizenöt zajos aknafedő van a 13C jelzésű országút Székelykeresztúron áthaladó szakaszán; van, amelyik miatt képtelenség aludni. Helyileg csak ideiglenes megoldásokat végezhetnek „elcsendesítésükre”, ám egy jelentős beruházás is tervben van.
A festői Nyomáti-tető parkolójában évek óta szeméthegyek fogadják az átutazót. Az illegális hulladéklerakás állandó gondot jelent, de a megyei tanács és az önkormányzatok eddig nem találtak tartós megoldást a problémára.
Szeptemberben indíthatják el az idei roncsautóprogramot, 200 millió lejes keretösszeggel – jelentette be a környezetvédelmi minisztérium.
Cáfolta Bogdan Ivan energiaügyi miniszter kedden azokat a közösségi oldalakon terjedő álhíreket, amelyek szerint idegen érdekek állnak az Argeș megyei Vidraru-tó kiürítésének hátterében.
Tragikus baleset történt a Bukarest–Pitești autópályán, Vânătorii Mici település közelében kedden reggel: két fiatal életét vesztette, miután egy kamion elütötte őket, miközben gyalogosan haladtak az autópályán.
1 hozzászólás